Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy nagyobb kutyát nem lehet lakásban tartani, csak pl. a yorkit? Miért hiszik azt, hogy egy lakáskutyának csak napi 3-szor 5 perc séta jut?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kutyám van, az egyik border collie. Minden nap 3-szor vagy 4-szer sétálunk, ebből 2 egészségügyi, de minden nap van egy nagy sétánk, ami legalább 2 óra, de inkább több. Eközben tanulunk, játszunk. És 8 órát dolgozom. Egyáltalán nem szenved, megadom neki azt a mozgást, ami kell. Nem értem, miért hiszik azt egyesek, hogy ha 35 centinél és 7 kilónál nagyobb egy kutya, azt nem lehet lakásban tartani (ha amúgy a mozgásigénye ki van elégítve és eleget foglalkoznak vele)?

Ja és járok túrázni is hétvégente, nem csak a városban éli az életét.


2009. dec. 26. 11:00
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Igazad van. És azok, akik rögtön rávágják, hogy kutyának kertben a helye, kitennének mínusz 10 fokba egy yorkit? Most maj biztos jönnek azok, akik azt mondják, hogy a yorki nem kutya, mert náluk 10 kg-nál kezdődik a kutya.
2010. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen kaptam meg az első kutyámat most 2 éves(az én korom 12) Kicsit elcsesztem az elején mert 10 évesen csak babusgattam:(De kijavitottm a hibám.Én benti kutyának képzeltem a mostani kutyámat de a szüleim nem engedik.Kiskorában egyetlen egy napot sem töltött bent a lakásban. Jól elvolt kint.Egyszer anyukámék elmentek vásárolni és itthon maradtam a kutyával(ekkor volt 14 hónapos)kint volt addig mig el nem mentek a szüleim:D Utána behivtam a kutyámat és bent volt 3 óra hosszát és ha pisilnie vagy kakilnia kellett leült az ajtó elé kiengedtem szóval ő szobatiszta(bár nem tanitottam rá).3 órán át nagyon nyugodtan elvolt, bent tanitottam játszottunk.Szóval az én kutyám is ellenne bent ha lehetne de hát nem, igy kint van a nagy kertbe minden nap másfél órát sétáltatom próbálom rendbehozni amit elrontottam vele.Mai napig bejön ha anyukámék nincsenek itthon:DÉs semmi baj nincs vele bent. De őt nem tartanám lakásban egész nap az biztos mert nagy a szőre(puli,de rövidebb a szőre mint amugy lenne)Én mind a 2 szempontból megértem a helyzetet mert a gazdinak nagy öröm hogy bent lehet a kutya és a kutyának is öröm(nem mindegyiknek)Aki meg kertben tartja annak meg azért jó mert nem kell mindig szem elött tartani hogy ne szedjen szét valamit. A betegségre meg azt tudom irni hogy szerintem a kutya nem terjeszt betegségeket legalábbis soha nem tapasztaltam.Ha terjesztene akkor azt akkor is ellehetne kapni ha kint játszol vele és nem csak bent,nem?(bocsi a hibákért de helyes irásban nem jeleskedem)
2010. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon korrekt választ adtál! :)
2010. jan. 3. 11:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!