Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy nagyobb kutyát nem lehet lakásban tartani, csak pl. a yorkit? Miért hiszik azt, hogy egy lakáskutyának csak napi 3-szor 5 perc séta jut?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kutyám van, az egyik border collie. Minden nap 3-szor vagy 4-szer sétálunk, ebből 2 egészségügyi, de minden nap van egy nagy sétánk, ami legalább 2 óra, de inkább több. Eközben tanulunk, játszunk. És 8 órát dolgozom. Egyáltalán nem szenved, megadom neki azt a mozgást, ami kell. Nem értem, miért hiszik azt egyesek, hogy ha 35 centinél és 7 kilónál nagyobb egy kutya, azt nem lehet lakásban tartani (ha amúgy a mozgásigénye ki van elégítve és eleget foglalkoznak vele)?

Ja és járok túrázni is hétvégente, nem csak a városban éli az életét.


2009. dec. 26. 11:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Melyik betegségről tudod,hogy bizonyíthatóan a szomszédtól,a padtársadtól,vagy anyukádtól kaptad el?

Felesleges erről vitatkozni.Bizonyított, hogy az állatok rengeteg kórokozót hordoznak.De mindegy is. Ezt a kérdést valószínűleg azért tetted fel, mert büszke vagy rá, hogy igen,te milyen jól tartod a kutyád, csak nincs aki hátba veregessen. Ha erre van szükséged, itt egy virtuális hátbaveregetés.

2009. dec. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
jah,első voltam
2009. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Munka vonalú nj-m van.3 évig kertesben laktunk. Ott is többet volt bent velem, mint kint.Tavasz óta lakótelep. Ha lakásban van, ugyan úgy heverészik, mint egy kerti kutya, akinek nincs semmi dolga éppen. Napi 4-5 séta, labdázás és naponta egyszer min. 2 órás mezőn futás.

Mellette heti 3 iskola.Aki a pályán látja zizegni, el sem hinné, hogy lakásban a nyugalom maga.

Aki pedig az állatok bacijával, piszkosságával jön, az gondolom a kerti kutyát sem engedi a küszöbön belül, pedig a kutyának az az élete, hogy a gazdája közelében lehessen.

2009. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Még mindig első vagyok. Egy kutya az udvaron is lehet a gazdájával.És igazad van, nem engedem. mert jelen pillanatban sajnos nincs.
2009. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nincs szükségem hátba veregetésre, mert enélkül is tudom, hogy megkapják azt, amire szükségük van, mind mozgás, mind törődés tekintetében. És azt is tudom, hogy ennek ellenére nem vagyok tökéletes gazdi, mert ember vagyok és nekem is vannak hibáim. Azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy mit gondolnak a magad fajták, hogyan védik meg az érveiket és kíváncsi vagyok azok véleményére is, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak.

És igen, a következő kérdésem lehet ez lesz: "Kaptatok-e már el betegséget a kutyátoktól/macskátoktól"? :)

2009. dec. 26. 15:58
 16/33 anonim ***** válasza:
Magam fajták..Hm...Biztos valami csúszómászó vagyok,mert nem értek veled egyet.Jó,mindegy,hagyjuk.Én nem tudlak meggyőzni téged,és te sem engem.De ez így van jól.Nem vgayunk egyformák.
2009. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Oh és ha a kollégámtól vagy családtagomtól kapok el valamit, nagy valószínűséggel rájövök, mert ha a másik beteg, aki mellettem dolgozik, jó esélyjel tőle kapom el, nem a hörcsögömtől. :) A nemi betegségről is tudod legtöbbször, kitől kapod, hacsak nem össze-vissza k*félsz. Gondolom a nyilvános wc-re meg nem ülsz le, de végül is most nem is ez a kérdés.

Szóval.

Miért is nem jó egy nagyobb kutyát lakásban tartani??? :)

2009. dec. 26. 16:01
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Elmondhatom mégegyszer azt, amit már amúgyis leírtam, ha szeretnéd. Véleményem szerint egy nagyobb testű kutya nem érzi jól magát egy lakásban, kell neki a mozgástér. Erre írtam a hörcsögketrecet. Ez a legfőbb. A másik személyes problémám, hogy könnyen lehet tőlük elkapni bármit. Ennyi a véleményem. És ez nem fog vátozni. Annak ellenére, hogy mint írtam, legszívesebben én is beengedném az ágyamba is. Ez persze csak általánosság, jelenleg sajna nincs kutya. Remélem majd lesz. Az udvaron ;)
2009. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Nekem mudim van, a szüleim nem engedik be a lakásba, csak most pár percre, amikor -10 fok volt. De nem akart benn maradni, kaparta az ajtót, ilyenek. Nem bírná benn. Szeret kint lenni, mindent szemmel tartani. Utálna bent lenni.
2009. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
utolsó: nem gondolod, hogy a kutyátok kicsit vad...? Nagynénéméknél is van ilyen kutya, egy tanyán... még ő sem meri megsimogatni, mert fél tőle, soha nem volt a küszöbön belül... persze, azért van, hogy távoltartsa a betörőt... nem mondom, hogy rossz élete van, de számomra ő nem kutya, sokkal inkább oroszlán vagy gepárd... tiszta vadállat... egy kutya szerintem nem vadállat.
2009. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!