Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát egyedül lehet...

Kiskutyát egyedül lehet hagyni délelőtt? Iskolás vagyok, és nem érek haza csak fél2-2 között.

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 10:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
72%

Hát, nem tudom, mivel jártok jobban, a kert vagy a lakás tönkretételével, de az utóbbi legalább jobb lenne a kutyának.

Egyrészt kölyköt nem lehet kicsapni az udvarra, másrészt vizslát nem lehet kinn tartani télen és nem azért, mert elnyámnyilásodik, hanem mert rövidszőrű. Ha állatvédő vagy, biztosan láttál már több tucat emiatt elkobzott vizslát, szóval nem tudom, ezt hogy gondoltad.

2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%
Az egy dolog hogy jeges tóban vadászott, de gondolom nem volt kint éjjel-nappal télen a térdig érő hóban, amikor hajnalban -15 is van. A rózsa pedig nem fogja eltántorítani, simán megcsócsálja vagy kiássa, mert amúgy ott épp puhább is szokott lenni a föld ami vonzza az unatkozó kutyákat. De ha a sírás/vonyítás miatt a szomszédok lemérgezik akkor ez hamar "megszűnik" persze.
2014. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
téle bejönne az előszobába. és nem kicsapni akarom, hanem ott tartani. akiktől származik azok is az udvaron tartották őket. de az eredeti kérdés továbbra is az, hogy nyugodt szívvel otthagyhatom-e délelőttre a két cicámmal.
2014. máj. 8. 11:31
 14/37 A kérdező kommentje:
a szomszédaimnak is volt kiskutyájuk. az egyik öreg néni két kutyussal, aki régen tacsikat tenyésztett, a másik autószerelő, aki nagyrészt otthon sincs. régóta ismer, soha nem okozna nekem bánatot. A harmadik pedig egy kedves öreg. pulikat tartott ért a kutyákhoz és nagyon szereti őket.
2014. máj. 8. 11:34
 15/37 anonim ***** válasza:
71%

nem az idő miatt nem szabad kitenni,te nagy állatvédő...


a szocializáció,mint olyan,mondd neked valamit?

Egy kölyökkel,akit 8 hetesen most szakítasz el az alomból nem lehet ezt csinálni.Neki kell valaki,aki helyettesíti az anyját és a tesóit egy darabig,amíg meg nem szokja az új környezetet.

Ettől nem nyámnyila lesz,hanem normális.Ahogyan te tervezed,attól stresszes,szorongós és pánikolós kutya lesz...


Kb. mintha egy 2 hónapos csecsemőtől elvárnád,hogy legyen egész nap egyedül...


"Állatvédő" létedre tanulhatnál 1-2 dolgot a kutyanevelésről.És legalább 1 hétig legyen vele valaki otthon.

2014. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
50%

Jaaa.hogy állatvédő létedre szaporítótól vásároltok kölyköt?

Gratulálok!


Nem az lesz a legnagyobb bajod,hogy hol tartsd...hanem az orvosi számlák,vagy esetleg,hogy miért nem vizslának néz ki...vagy miért ösztönhiányos,vagy ideggyenge...

2014. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
82%
Én a biztonsága miatt nem hagynám kint. Rengeteg kutyát lopnak, pláne kölyköket. A vizsla mostanában amúgy is nagyon népszerű fajta, ha látják hogy kicsi, jámbor, esetleg szép is (persze laikus szemmel), akkor könnyen átemelik a kerítésen és viszik is. Rengeteg ilyet hallottam már, a helyedben nem kockáztatnék.
2014. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
nem szaporító! egy ismerősöm aki össz egy kutyát tart, aki megfiadzott. fajtiszta kutyával lett fedezve, ergo a kölyök is az. anyukám fél 1 ig otthon van én fél2-2 körül otthon vagyok. a kerítés jó, a környéken eddig az elmúlt 15 évben 1 kutyát sem loptak el.
2014. máj. 8. 12:02
 19/37 anonim ***** válasza:
41%

És a törzskönyvét, amiben az áll, hogy "magyar vizsla" is megellette az anyja vagy mi?

És még te vagy az állatvédő...Istenem.

Menhelyen még nem jártál még, hogy onnan hoznál szaporított kutyát?

2014. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
41%

törzskönyv,szerződés,egészségügyi garancia?

nagyon sokat kell még a tenyésztőkről tanulnod állatvédőkém..most járulsz hozzá a magyar vizslák gyengítéséhez...olvasd el,mi a különbség a tenyésztő és szaporító között..

2014. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!