Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát egyedül lehet...

Kiskutyát egyedül lehet hagyni délelőtt? Iskolás vagyok, és nem érek haza csak fél2-2 között.

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 10:20
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
????kilenc hetesen fogom elhozni. márc.24-én született.
2014. máj. 8. 18:13
 32/37 anonim ***** válasza:
29%

Én nem is értem, minek tetted fel ezt a kérdést, ha úgyis mindenre találsz kifogást, és mindent úgy fogsz csinálni, ahogy azt te jónak látod.

A kiskutyát az elhozatala után legalább 1 hétig nem lenne szabad még csak rövid ideig sem magára hagyni, hiszen akkor választják el az anyjától, a testvéreitől. Gondolj bele, egy 1-2 éves kisgyereknek is milyen lenne, ha elvinnék a családjától, 2 napig mellette lennének folyamatosan, aztán egyedül kellene maradnia. Hiába van otthon anyud fél 1-ig, gondolom ő sem tud egész délelőtt a kutyával foglalkozni, biztos van más dolga is (főzés, takarítás, ügyeket kell intéznie stb.) Ha mégis egyedül hagyod, viseld el az esetleges következményeit...


A másik meg, hogy a tenyésztést a tenyésztőkre kellene bízni! Gondolom, a szülők nem rendelkeznek egészségügyi szűrésekkel (pl. diszplázia), így a kölykök nagyobb eséllyel öröklik azt, még ha ez nem is rögtön mutatkozik meg, csak évek múlva. A származásról nem is beszélve, hiszen így hogyan igazolod, hogy a te kutyád fajtatiszta vizsla? (Csak a legalább 4 generációra visszamenőleg igazoltan abból a fajtából származó felmenőkkel rendelkező kutya számít fajtatisztának!)

Remélem ezek után az a minimum, hogy az ismerősöd csak ivartalanítási kötelezettséggel adja oda a kiskutyákat. Súlyos hiba lenne, ha még őket is elkezdenék szaporítani, és ezáltal a vizsla is népszerűségre tenne szert a szaporítók körében...

2014. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
47%
Ja, és a törzskönyv nem azt a célt szolgálja, hogy kiállításra vidd a kutyád. A törzskönyv az igazolás arra, hogy fajtatiszta felmenőktől és egészséges, szűrt szülőktől származó kiskutyát vásárolsz.
2014. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
23%
Csak egy példa : Van két vizslám (akik nem rendelkeznek papírokkal ,tehát a ti szemetekben fajtajellegű keveréknek minősülnek ),egy kan egy szuka .Nem fedeztetés miatt tartom őket ,de a kutyák valahogy csak összehozzák a kölyköket .Akkor most mit csináljak ? Nem vagyok szaporító ,csak így alakult .Ne keressek nekik gazdát ,hanem fojtsam vízbe őket netán ?! Még szép ,hogy nem teszem .. hanem gazdit keresek nekik ! De ti elítélitek engem és azt is aki ilyen kölyköt vesz magához . Hát kik vagytok ti ,hogy bírálhassatok ?! Mindenkinek egyéni joga onnan kutyát magához vennie ,ahonnan akar ,így a kérdezőnek is !
2014. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
54%
34-es: Az ilyen esetekre van az ivartalanítás. Vagy ha nincs rá anyagi keret, biztonságosan el lehet zárni egymástól a 2 kutyát. Vagy nem kell ellenkező nemű kutyákat tartani... ilyen egyszerű. Amit leírtál, a felelősségtelen állattartás mintapéldája, egy szukának egyáltalán nem jó ha minden tüzeléskor befedezi a kan, szóval egy évben kétszer X darab kiskutyának ad életet..
2014. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
60%
És hányszor fogják még összehozni a kölyköket a kutyáid? Minden évben egyszer? Vagy kétszer? És az ő kölykeik hány kiskutyát hoznak majd világra? És az ő kölykeik? Jó ez így, nincs még elég szerinted?
2014. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
én ígyis-ugyis ivartalanítatnám, mert muszáj. de a 34. példája áll. az én ismerősöm is így járt. rosszul csukta be a kiskaput.
2014. máj. 9. 14:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!