Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne féljek?...

Mit tegyek, hogy ne féljek? SEHÍTSÉG.

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és szeptember elején kaptam egy ksikutyát,ám azóta megnőtt.Mivel kölyök, ezért játékos, és midnig felugrik.Szót fogad,de csak apának.Félek tőle.Már kiskorom óta félek a kutyáktól.Mit tegyek, hogy elmuljon a félelem?

Egyébként a kutya ugy van, hogy az apja magyar vizsla volt, az anyja pedig golden retriver,és spániel keverék.


2009. dec. 30. 13:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Azt nem értem,hogy a szülők mirt ragaszkodtak a kutyához,ha a lány kiskora óta fél tőle.
2009. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

én is féltem a kutyákról. most így 13 évesen odamentem a fő félelmemhez: az iskolamelleti amstaffhoz és megsimogattam.. fúú mint aki besz*rt úgy mentem oda xDDD

szóval.. lekell győzni a félelmed. amúgy beszélhetsz róla anyuddal is, hogy találjatok ki valamit :D

2009. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

jaaajjj...Pont a nyugodt és tanítható fajták! nézz utána mindegyiknek és nem fogsz félni! Ezek pont szeretik a gyerekeket is és nagyon kötődnek az emberhez, őket lehet legjobb barátnak nevezni!

Ezt nem értettem soha, hogy lehet félni egy kutyától? Azt megérteném ha egy vicsorgó Doberman állna előtted...én már teljesen kiskorom óta odavagyok a kutyákért..nekem Vizslám van de akarok egy Rottweilert vagy Dobermant.

L/13

2009. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Semmi baj azzal, hogy félsz, lehet rajta segíteni. Mindenképpen beszélj a szüleiddel, lehet, hogy ők nem is tudnak a félelmedről. Érdemes segítséget kérni, és leküzdeni a félelmet, mert a kutyázás az egyik legcsodálatosabb dolog. A kutyád amúgy normálisan viselkedik, játszani akar, de természetes, hogy ha félsz, akkor ez neked nem esik jól, és nem tudsz vele mit kezdeni. Lehet, hogy a félelmed egészen kicsi korodból ered, amire nem is emlékszel, ezért érdemes beszélgetni a szüleiddel, sőt akár pszichológussal is. (nem szégyen a félelem)

Az önjelölt cerberos reklámnak üzenem, hogy egy 13 éves gyerekből nem kell falkavezért csinálni, (pláne, ha jelenleg fél, amint mondta), másrészt úgysem bírja el a kannát....

A kutyát valóban nem árt képezni és suliba vinni (teljesen normális kutynak tűnik, tehát a szocializációt se tudom miért ajánlgatták) de ezt a szüleidnek kell megtennie, Te pedig ha elkíséred őket sokat tanulhasz, és ha jól nevelt nyugodt kutyákkal találkozol, az a félelmed leküzdésében is sokat segíthet. A suli segítéségével pedig a Te kutyád is irányítható lehet.. Persze még kölyök, tehát a szeleburdiság javul majd magától is. Egy szó mint száz beszélj a szüleiddel, kérj segítséget. Nem vagy hibás, és nem is kell szégyellni semmit. Bátorság:)))

2009. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Szocializációt azért ajánlottam,mert igenis a gyereknek is a kutya felett kell állni a falkában.

A kutya tudja,hogy a kisgazdi fél tőle,ezzel előbb-utóbb vissza is fog élni,ezt lenne jó megelőzni a falkasorrend helyes felállításával.

Azon a foglalkozáson rengeteg jóindulatú,gyerekszerető kutya is van,akikkel szép fokozatosan barátkozva elmúlhat a félelem.

Biztos,hogy az ott lévő felnőttek is segítenének a félelem leküzdésében.

Az én pánikbeteg kutyámat ott hozták rendbe.Több mint 20 éve kutyázom,volt versenyző munkakutyám,évek óta dolgozom is kutyákkal,de én is tanultam ott sok újat.

2009. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Ezért tartom baromságnak, kutyák tartását, valóban megéri ezt a sok baromságot? Felette kell állni a falkában.......... könyörgöm, bárcsak ne lennének kutyák és had ne keljem elmesélnem azt a rengeteg kínos, borzalmas szituációt ami ehhez a véleményemhez vezetett
2009. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom,nekem az emberekkel sokkal-sokkal több rossz tapasztalatom van,mint az állatokkal,pedig elég régóta dolgozom velük,kutyákkal,lovakkal.

Ilyen alapon emberek sem kellenének?Sokkal több patkányságot(elnézést a patkányoktól)művelnek,mint bármilyen állat.

2009. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Hidd el ha az állatok beszélni tudnának akkor rögtön inkább visszahúzódnál az emberekhez...
2009. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
A mi kutyaiskolánkban (Miskolc) van egy elkerített rész székekkel. Ide olyanok ülnek, akik félnek a kutyáktól. Nézik a foglalkozáaokat, látják, hogy milyen okosak, és előbb-utóbb-odamennek simizni is.
2009. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
ez hülyeség -.-" isteneeeem tényleg..egy ilyen embernek miért van kutyája?:S foglalkozol vele egyáltalán?
2009. dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!