Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak engem zavar/csak az...

Ez csak engem zavar/csak az én környezetemben vannak jelen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kutyás vagyok, mindig volt a háznál kutya, de az első igazi saját kutyám most van, mert most értem meg hozzá (2 éve). Rengeteget van mozgatva, természetes, hogy bent van fajtájábòl adòdòan, (havanese) ès, az is, hogy családtag, az ajándék a fa alatt neki is, szülinapi torta/ajándék stb. Így eléggé szemet szùrt ez a pár elhanyagolt jòszág:

a) a kutya nem kap enni, mert elfelejtik (?????), az anyamacsek keveset kap enni, ès a kiscicák elszìvják az összes energiáját, kishìjján èhen hal.

b) a kiskutya most került a szomszédba egy hete, de olyan szìvszaggatòan sìr abba a malacòlszerű lyukba, az a kis spániel, hogy nekem is sirhatnékom támad.

c) a vizsla kölyöknek köldök sérve van, de a Gazdi szerint nincs, majd visszahùzòdik, azt kész (???)

d) a havanese ki van csapva az udvarra, mert a csaj akié elköltözött, nem mintha ő törődött volna vele (a kutya fél éves lehet) és le se sz*rják...



2014. máj. 29. 20:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, most ástak el egy alom nem kìvánt kiskutyát élve, hogy ne legyen velük gond..
2014. máj. 29. 20:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos ezek nem csak a te környezetedben fordulnak elő. Nem kötelező mindenkinek kutyát tartani, de van akinek nem családtag, csak tárgy, egy dísz a kertbe, vagy egy - szerintük - fontos kellék.
2014. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen konkrétan aki el lett felejtve megetetve lenni ( 3 hòs havanese) azért van, mert a kutya kell az idilli családi képhez..
2014. máj. 29. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez mindenhol előfordul. Pár napja volt a híradóban, hogy egy cigány meg az emésztőaknába dobott 4 6-7 hetes kölyköt. Kapott érte 1 év 4 hónapot, 3 évre felfüggesztve.. gratulálunk a bírónak!


És lehetne sorolni...

2014. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereknek plüsskutya sem való...

Ezért kötném vizsgához a kutyatartást! El kellene végezni egy rövid tanfolyamot, ahol az ember megtanulja a kutyatartás alapszabályait, majd levizsgázna belőle. Kevesebb kutya lenne, de az mind hozzáértő és felelősségteljes kezekben. Akinek díszkelléknek kell a kutya, úgysem csinálná végig, aki pedig tényleg szeretne és foglalkozna vele, megcsinálná.

2014. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van hogy én is elfelejtem megetetni őket :D ez van túl élik...

A nem minden köldök sérv olyan nagy probléma


Persze a többi zavar csak ezt a kettők meg kell hogy osszam :)

2014. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 22:23

Egy vizsga még nem változtat meg embereket. Leteszi a vizsgát, aztán tojik rá, amiből vizsgázott.

2014. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy elfelelejti megetetni..Nem ez a lényeg, hanem, hogy a kutya három hós, még újdonság...Ha már így se foglalkoznak vele, mi lesz később?
2014. máj. 30. 07:39
 9/12 anonim ***** válasza:
A nem kívánt kiskutyák éltek még? :O :O Ásd ki őket gyorsan.
2014. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:

Üdvözöllek a világunkban. Az ide járók nagyrésze nap mint nap szembesül ezekkel a problémákkal. (Amúgy azt ajánlanám, hogy olvass utánna a kutya nevelésének, mert úgy látom a tietek emberként van kezelve, nem kutyaként, és ez sok problémát okozhat majd neki. Ezt csak jótanácsként írtam).

Sajnos számos ilyen gazda van, ha változtatni akarsz ezen, akkor csatlakozz egy állatvédő szervezethez, világosítsd fel az embereket a felelőss kutyatartásról, arról, hogy ne vegyenek szaporított kutyát, arról, hogy ivartalanítsanak, és ne hagyják a szuka kutyájukat "babákat szülni". Mindenkit idegesít, de az nem változtat semmit. HA tényleg sajnálod őket, akkor vesd bele magad!

2014. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!