Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a borderem?

Miért ilyen rossz a borderem?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy border colliet. Folyamatosan rosszalkodik. Amikor a gép előtt ülök rágja a zsinórt. Amikor a TV előtt ülök akkor pedig a kanapét. Kertes házban élünk ki tud menni az udvarra és napi 1 órát foglalkozom vele. Max 2. Mit csináljak vele hogy ne legyen ilyen rossz???

2014. júl. 5. 12:45
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
93%

Ja, mert a border úgy születik, hogy tudja, mi a kanapé, meg a kábel és azokat nem rágja? Ül, fekszik, igazodik, apportíroz, agility pályán magától körbemegy?


Add ide nekem, majd én gondját viselem.

2014. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy kutya, könyörgöm. Nem egy robotkutya, amelyiket úgy kapod, hogy MINDENT tud. Tanítani kell. Egy borderrel naponta 4-5 órát foglalkozni kell. Inkább add oda valakinek, és vegyél egy plüsskutyát, azzal nem kell foglalkozni.
2014. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
88%

De felb**ztál 2 mondatoddal, gyerek! Az ilyen kis gyökereket állat közelébe nem engedném, még simogatni sem! Neked pont az való, hogy a gép meg a TV előtt 250kg-osra hízz, majd szívrohamban megdögölj!


Azért rágja a zsinórt/kanapét (egyelőre még csak ezeket), mert igényli a társaságodat, azt szeretné, hogy foglalkozz vele!

Még hogy a legokosabbtól elvárhatja az ember, hogy viselkedjen?! Nézd meg az embert! Állítólag az evolúció csúcsa. Mégis rengeteg köztük az olyan gondolkodásra képtelen kis nyomorék, mint te!


Szerencsétlen kutya, mit vétett, hogy hozzád került? :( Remélem, legalább a szüleid esze előbújik, és rájönnek, hogy nem való oda kutya! Csak sajnos pont az ilyenek szokták az utcára dobni szegény állatokat.


Sürgősen ajándékozzátok/adjátok el olyannak, aki tisztában van azzal, hogy a kutya nem elemmel működik, és nincs rajta On/Off gomb!!!

2014. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Schrancdorka ***** válasza:
93%
Napi 1 óra, max 2?Te normális vagy?Én 11 éves vagyok itt van a nyári szünet, én vagyok vele egész nap itthon, én adok neki kaját és tanítom, játszok vele.Ez minimum 5-6 óra.Pedig nekem golden retrieverem van.És még ez után a jó pár óra után is kb délután 4-5 órát vagyok vele.Még akkor se fárad el.Megismétlem ez egy GOLDEN RETRIEVER.Amúgy egyetértek a többiekkel, ajándékozd el.Ismét, 11 éves vagyok!!!
2014. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Schrancdorka ***** válasza:
90%
És ezt kihagytam.Igazuk van, neked egy aranyhal sem való mert az is 2 óra alatt megdögölne nálad!!
2014. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
94%

Már elnézést!! Mi ez a hangsúly veleD szemben??? Ha téged gyerekkorodban nem tanítanak meg beszélni, akkor szerinted most tudnál? Ha a kutyát nem neveleik meg kölyökkorában, akkor szerinted jól nevelt lesz és fog tudni viselkedni? Úgy gondolod, hogy a kutya úgy születik, hogy kész zseni?

Az agyam eldobom...

2014. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
90%

10-es és 26-os válaszoló vagyok

Mellesleg én 20 éves vagyok, és elhiheted, több dolgom van mint neked, mégis eleget tudok törődni a kutyámmal ;)

2014. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
92%
mikor 10 éves voltam befogadtuk az utcáról a kincsemet, kis tacsikeverék, igaz lehet nem olyan okos mint egy border, de reggel fél órával hamarabb keltem suli előtt hogy megetessem, megitassam és mág játszak is bele egyet, amint haza értem ledobtam a táskát fogtam a pórázt és eltüntünk majd 2 órára, amint haza értünk egy órát tanultam, utána másik órát őt tanítottam, 10 ÉVESEN!!! Most 7 éves az én kis drágám, már elég neki napi 1 óra séta mert hamar fárad, de itt alszik melettem és rá se néz semmilyen bútorra, se kábelre semmire...gondolkozz már el és tedd helyre magadat, vagy ajándékozd el azt a szegény kutyát mielőtt kidobjátok az utcára....
2014. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is suli mellett volt/van kutyám, mégis volt rá időm..

Dolgozni járok, meg egyetemre, mégis van időm két huskyra. Mindenkinek arra van amire akarja, hogy legyen. A többi csak kifogás. Akkor keress neki másik gazdát. A kutya ne valami automata gép, hogy majd neked mindent automatikusan tudni fog. Ugyanúgy tanitani kell, mint egy gyereket.


De nem akarom elhinni, hogy ez nem kamu kérdés. Valaki nagyon ráérhet...

2014. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Imola Ágnes ***** válasza:
Hmmm... mikor megláttam a kérdést nagyon szép hozzászólást akartam írni, de a többiek, már mindent leírtak, szóval arra kérlek olvasd újra. Hja, éás kérj szülinapra egy tamagocsit, az a maximum amiről gondoskodni tudsz.
2014. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!