Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a kiskutyám?...

Miért ilyen rossz a kiskutyám? Sokat írtam, de lécci olvassátok el! Nem tudom mit csináljak már.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos fiú shih-tzum,aki rettentően rossz..

Sorolom: mindenért hisztizik(ha valamit nem kap meg a kezemből, ha még mindig kell neki étel, pedig már így is többet evet a kelleténél,ha nem vagyok mellette, ha már 1 méternél messzebb vagyok rohan utánnam és sír,hogy vegyem fel plusszabn még ugrál is rám,állandóan velem akar aludni stb..)mindig megugat engem, visszamorog mindenért, ha beszélek hozzá egy kicsit erőteljesebben,hogy ne rosszalkodjon,mintha visszabeszélne,hogy: mondjad,hülye úgysem érdekel. Ha simogatom a fejét megharap, már elég élesek a fogai,múltkor is vérzett a kezem. Ugye a shih-tzuknak különösen ápolni kell a szőrét, most kezd neki igazán nőni, mindig belelóg a szemébe, szerintem alig lát tőle, de nem hagyja,hogy felcstoljam vagy oldalra fésüljem, akkor is harap,fürdetni se tudom a lábát se nagyon hagyja,hogy megmossam séta után...Ma is nagyon rosszul viselkedett, kibuktam teljesen, az előbb sírtam el magamat...

Próbálom nevelni, olvastam már sok mindent, direkt shih-tzu nevelési tanácsokat, ha rosszalkodik erőteljes hangnemben leszidom, de visszaugat, beszoktam zárni vagy 5-10percre egy szobába,hátha leesik neki,hogy ne csináljon rossz dolgokat többet, legalábbis ne harapjon,de ha 1órára zárom be akkor egy óráig vonyít...egyszerűen nem tudom lefárasztani,sokat játszok vele,sétálni is szoktunk,most kapta meg a 4. oltását, igaz,nem olyan hosszú ideig vagyunk kint, mert ma is nagyon car idő volt és hideg is. Próbáltam már azt a módszert,hogy leszidom elfordulok tőle és karba fonom a kezeim, de akkor is ugat rám..Van amikor úgy megharap,hogy ráverek a seggére, persze nem olyan erősen, akkor meg támad engem. Próbáltam már azt is,hogy a grabancánál megrázom egy kicsit, az olvastam a shih-tzuknál bejön,de semmi, még jobban agresszív. Nem tudom mit tehetnék még, ha bántom(rácsapok a seggére meg a grabancos,mert ugye a semmi fájdalomért is vincog) és rámnéz ilyen szomorúan olyan bűntudatom lesz...Kutyaiskola az utolsó lehetőségem??? :'(


2010. jan. 6. 18:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
ki ad neki enni?
2010. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy elmegyek egy kutyasuliba bár az a baj,hogy nincs időm rá,mert tanulnom is kell, ez nem azt jelenti,hogy a kutyussal nem foglalkozok eleget... amúgy igen fel szoktam venni miután leszidom,mert félek,hogy megutál vagy nemtom..:S én vagyok a hülye az biztos:(
2010. jan. 6. 19:15
 13/36 A kérdező kommentje:
Én adok reggel, délben anya hazajön hozzá, miután hazajövök a suliból tőlem kap megint és olyan 7körül újra tőlem. De ha később jövök akkor anya ad, én pedig reggel és 6 fele.
2010. jan. 6. 19:17
 14/36 anonim ***** válasza:
71%
jah...:))) hát téged a játszópajtásának tekint a kutya
2010. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
És mit tegyek,hogy ne tekintsen annak?
2010. jan. 6. 19:20
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Jan Fennel könyv, és kutyasuli levégső esetben
2010. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
szigorúbban kell nevelni,mert így sohasem fog hallgatni rád,főleg ha leszídod,utána meg dédelgeted,akkor még plussz össze is zavarod.
2010. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
8%
Szerintem ha egyszer -kétszer elvernéd (nem annyira hogy bele dögöljön,csak éppen annyira hogy tudja ki a fönök)nem harapdalna meg nem "hisztizne".Ez miattne adj ki pénzt ha te is meg tudod csinálni.
2010. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Volt már pár alkalom amikor nagyon rossz volt, adtam neki a szájára, mert harapott... nem foglalkoztam vele kb 15percig addig sírt egyfolytában...utánna megsimogattam a fejét és kezdte újra..

Amúgy ha bántom nem fog megutálni vagy ilyenek?

2010. jan. 6. 19:23
 20/36 anonim ***** válasza:
54%
mennyi idös vagy?
2010. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!