Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a kiskutyám?...

Miért ilyen rossz a kiskutyám? Sokat írtam, de lécci olvassátok el! Nem tudom mit csináljak már.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos fiú shih-tzum,aki rettentően rossz..

Sorolom: mindenért hisztizik(ha valamit nem kap meg a kezemből, ha még mindig kell neki étel, pedig már így is többet evet a kelleténél,ha nem vagyok mellette, ha már 1 méternél messzebb vagyok rohan utánnam és sír,hogy vegyem fel plusszabn még ugrál is rám,állandóan velem akar aludni stb..)mindig megugat engem, visszamorog mindenért, ha beszélek hozzá egy kicsit erőteljesebben,hogy ne rosszalkodjon,mintha visszabeszélne,hogy: mondjad,hülye úgysem érdekel. Ha simogatom a fejét megharap, már elég élesek a fogai,múltkor is vérzett a kezem. Ugye a shih-tzuknak különösen ápolni kell a szőrét, most kezd neki igazán nőni, mindig belelóg a szemébe, szerintem alig lát tőle, de nem hagyja,hogy felcstoljam vagy oldalra fésüljem, akkor is harap,fürdetni se tudom a lábát se nagyon hagyja,hogy megmossam séta után...Ma is nagyon rosszul viselkedett, kibuktam teljesen, az előbb sírtam el magamat...

Próbálom nevelni, olvastam már sok mindent, direkt shih-tzu nevelési tanácsokat, ha rosszalkodik erőteljes hangnemben leszidom, de visszaugat, beszoktam zárni vagy 5-10percre egy szobába,hátha leesik neki,hogy ne csináljon rossz dolgokat többet, legalábbis ne harapjon,de ha 1órára zárom be akkor egy óráig vonyít...egyszerűen nem tudom lefárasztani,sokat játszok vele,sétálni is szoktunk,most kapta meg a 4. oltását, igaz,nem olyan hosszú ideig vagyunk kint, mert ma is nagyon car idő volt és hideg is. Próbáltam már azt a módszert,hogy leszidom elfordulok tőle és karba fonom a kezeim, de akkor is ugat rám..Van amikor úgy megharap,hogy ráverek a seggére, persze nem olyan erősen, akkor meg támad engem. Próbáltam már azt is,hogy a grabancánál megrázom egy kicsit, az olvastam a shih-tzuknál bejön,de semmi, még jobban agresszív. Nem tudom mit tehetnék még, ha bántom(rácsapok a seggére meg a grabancos,mert ugye a semmi fájdalomért is vincog) és rámnéz ilyen szomorúan olyan bűntudatom lesz...Kutyaiskola az utolsó lehetőségem??? :'(


2010. jan. 6. 18:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonló cipőben járok, bár nálunk nem ennyire rossz a helyzet. Az állatorvosunk azt tanácsolta, hogy keményítsünk be, mert késöbb már nem lesz rá lehetőség.

Tanácsot nem tudok adni, legfeljebb annyit, hogy légy vele nagyon következetes, szigorúbb, rövid és határozott parancsszavakat használj. És ha jót/jól csinál valamit nagyon nagy dicséret és jutalom.

2010. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok,megpróbálok keményebb lenni és nem minden hisztije után megsajnálni.. :)
2010. jan. 7. 18:02
 33/36 anonim ***** válasza:
3%
Szia! Na én még fűzök ide pár sort, hadd pontozzanak le :) Rühellem a falkavezéres megnyilvánulásokat. Mindig is barátként tekintettem a kutyámra, nem akartam a falkavezér lenni, nem vártam el, hogy engedelmeskedjen, mindig játszottunk, egyenlőek voltunk :) Amikor kicsi persze rossz, a gyerek is rossz, neki sincs falkavezére, mégis befejezi. Azzal egyet értek, hogy van a családban valaki, akit tisztelnie kell, hogy nagy korában ne csináljon cirkuszt, de marhaság, hogy téged is annak kell tartania. Szerintem ez tipikusan alárendelés, amit nem tudok elviselni. Az én kutyámmal semmi gond, már nem rossz, mert megnőtt, boldog, nem harapdál, sosem bántana senkit. Kiváló kutya :)
2010. jan. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó, "falkavezérség rühellős" válaszadót megnézném, hogyan alkalmazza képességeit pl. egyévesen hozzákerülő kaukázusin, rottweileren, de akár egy kisebb termetű, de elkapatott kutyával. Más kérdés, hogy esetleg kevesen fogják fel a falkavezérség lényegét és csak az erő demonstrálásának szükségét fogják fel belőle. De a falkavezér nem más, mint a családfő, aki ha kell fenyít, de ő gondoskodik a zsákmányról, helyről, stb. Az állat-falkavezér pl. nem zavarja el a már átengedett ételtől a követőjét. A falkavezért sokan összetévesztik a főnökükkel, holott a falkavezért követni jó és nem pedig teher. Az embereknek lehet gyenge jellemű vezetője bármennyi, mert a csicska jellemű követők megtűrik, ahelyett, hogy félrelöknék és előre lépnének (ezért tart itt a mi országunk is), míg a falkaállatoknál a rátermetteké a 'hatalom', ami leginkább felelősség.
2010. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek. A falkavezérség nem zsarnokságot jelent, és az állatok természetes környezetben is így viselkednek.
2010. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Nem vennék meg nagyobb kutyát. 12 hetesnél idősebb szerintem sosem lesz igazán boldog, ha nem kerül időben hozzám. Mondhat bárki ellenpéldákat, én nem tenném.
2010. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!