Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a kiskutyám?...

Miért ilyen rossz a kiskutyám? Sokat írtam, de lécci olvassátok el! Nem tudom mit csináljak már.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos fiú shih-tzum,aki rettentően rossz..

Sorolom: mindenért hisztizik(ha valamit nem kap meg a kezemből, ha még mindig kell neki étel, pedig már így is többet evet a kelleténél,ha nem vagyok mellette, ha már 1 méternél messzebb vagyok rohan utánnam és sír,hogy vegyem fel plusszabn még ugrál is rám,állandóan velem akar aludni stb..)mindig megugat engem, visszamorog mindenért, ha beszélek hozzá egy kicsit erőteljesebben,hogy ne rosszalkodjon,mintha visszabeszélne,hogy: mondjad,hülye úgysem érdekel. Ha simogatom a fejét megharap, már elég élesek a fogai,múltkor is vérzett a kezem. Ugye a shih-tzuknak különösen ápolni kell a szőrét, most kezd neki igazán nőni, mindig belelóg a szemébe, szerintem alig lát tőle, de nem hagyja,hogy felcstoljam vagy oldalra fésüljem, akkor is harap,fürdetni se tudom a lábát se nagyon hagyja,hogy megmossam séta után...Ma is nagyon rosszul viselkedett, kibuktam teljesen, az előbb sírtam el magamat...

Próbálom nevelni, olvastam már sok mindent, direkt shih-tzu nevelési tanácsokat, ha rosszalkodik erőteljes hangnemben leszidom, de visszaugat, beszoktam zárni vagy 5-10percre egy szobába,hátha leesik neki,hogy ne csináljon rossz dolgokat többet, legalábbis ne harapjon,de ha 1órára zárom be akkor egy óráig vonyít...egyszerűen nem tudom lefárasztani,sokat játszok vele,sétálni is szoktunk,most kapta meg a 4. oltását, igaz,nem olyan hosszú ideig vagyunk kint, mert ma is nagyon car idő volt és hideg is. Próbáltam már azt a módszert,hogy leszidom elfordulok tőle és karba fonom a kezeim, de akkor is ugat rám..Van amikor úgy megharap,hogy ráverek a seggére, persze nem olyan erősen, akkor meg támad engem. Próbáltam már azt is,hogy a grabancánál megrázom egy kicsit, az olvastam a shih-tzuknál bejön,de semmi, még jobban agresszív. Nem tudom mit tehetnék még, ha bántom(rácsapok a seggére meg a grabancos,mert ugye a semmi fájdalomért is vincog) és rámnéz ilyen szomorúan olyan bűntudatom lesz...Kutyaiskola az utolsó lehetőségem??? :'(


2010. jan. 6. 18:52
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
17 vagyok...az számít?
2010. jan. 6. 19:26
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, ha elég érettnek érzed magad a kutyushoz. Kutyaoviba azért járatják a kutyákat, hogy megtanuljon akkoris rád hallgatni,ha sok kutya van ott.Kutyaiskola is hasonló. Ölebnek nem kell kutyaiskola?-Valóban, ha megtudod nevelni. Ha meg nem sikerül akkor jön a morgó, harapó, gyerkgyűlölő öleb. Nem eggyet ismerek.
2010. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Ebbe a Kutyapszichologia Jan Fenneles könyvbe már beleolvasgattam.
2010. jan. 6. 19:31
 25/36 anonim ***** válasza:
77%
Ne keseredj el a kutyusod még nagyon kicsi , olyan mint egy kisgyerek.Le fog szokni a harapdálásról ha következetes vagy vele.Nemrég voltunk ismerősöknél ,ott is folyton harapdált a 3 hónapos boxerűk. De nagyon édes volt.Azért azt ne csináld hogy megvigasztalod ha leszidtad. Akkor hatástalan.Ne félj nem fog megutálni az ki van zárva.
2010. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg Caesar Milan - Emberképzés című videóit youtubeon és olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia könyvét. Alkalmazd és segíteni fog! Persze ne várd hogy rögtön reagáljon a módszerekre, de akár hetek alatt is élhetsz el vele eredményt.
2010. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak olvasgasd, hanem olvasd el a Jan Fennell könyvet!

Úgy látom, itt egy kis pszichológiai problémával is szemben állunk. Amíg ennyire nem bízol saját magadban sem és ilyen bizonytalan vagy, ne is várd el a kutyától, hogy tiszteljen és elismerjen vezérnek. Ehhez először magadnak kell elhinned, hogy Te képes vagy erre! Hiteles vezetővé kell válnod!

Ha megszidod vagy bünteted a kutyát, ne sajnáld meg, bármilyen édesen is néz vagy bármennyire sír! Valószínűleg ő már levágta rólad, hogy ezzel manipulálni tud, ezért még jobban csinálja! Ne dőlj be ennek a műsornak. Bünti után legalább 10 percig nézd levegőnek. Még akkor is, ha úgy sír, hogy 10 házzal arrébb is hallják, még akkor is, ha a nadrágod letépi rólad, te légy állhatatos és kemény! A kutyád nagyon jó tudja, hogy mivel tud rád hatni és ki is használja ezt a gyengeséget. És ez a baj. Csak akkor kezdj vele újból foglalkozni, ha már lenyugodott és még utána is várj legalább 10 percet, mert lehet, hogy lenyugszik, de 2 perc múlva újra kezdi. Ha jól értem, elég erős jellem a kutyád 3 hónapos létére. Meg kell tanulnod erősebbnek lenni nála. Állítsatok fel a családban egy szigorú szabályrendszert, amit minden családtag egyformán alkalmazzon. Ha valamit szabad, akkor azt mindig szabad, ha valamit tilos, azt mindig tilos! Nincs kivétel! Nincs olyan, hogy csak most, csak ma! És ehhez a végletekig ragaszkodni kell! Nem szabad engedni a 21-ből, még akkor sem, ha a kutyád már azt játssza, hogy majd belehal! Nem! Ha sír? Hát hadd sírjon! Hadd kaparjon! Nem szabad sajnálni! Ez talán kegyetlennek hangzik, de hidd el, nem az! Csak nekünk, embereknek az! De ő egy kutya, más faj, más nyelven "beszél". Ezt kell megértened. Ne sajnáld, tarts ki a szabályok mellett, meglátod, eleinte rosszabb lesz, de szép lassan fel fog ezekkel hagyni. Minden csak azon múlik, mennyire tartasz ki a felállított szabályok és a keménység mellett. Ha ezeket betartod, meglátod, sikerülni fog! Drukkolok! Már csak azért is, mert nagyon jól tudom, egy ilyen erős jellemű kutyával mindez mennyire nem könnyű.

*****

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
76%

Hmmmmmmmm...

Nem lehet, hogy elkapattad? (Bár legszívesebben megnézném, hogy telik egy napotok.)

Ez most nagyon nehéz lesz, de: amikor hisztizik, próbáld levegőnek nézni. Ne vegyél róla tudomást. Ha körülötte forog a világ akkor csak fojtatja. Abból ahogy róla írsz,

én érzem, hogy csak a legjobbat akarod neki, de...

valamiért azt is érzem, hogy az ifjú úr bármit elér.


Na térjünk rá a dologra: innentől kezdve hisztivel ne érjen el semmit.


- Az a Te kajád, neki is van. Természetesen mindenki kívánós. Ültesd le, vagy adj neki más parancsot (ha tud)

és kapjon egy falatot. Ennyi! Ha úgy látod nagyon ízlik

neki, akkor a következő étkezésnél keverj belőle a kutyakajájához.


-Nos a visszaszájalás... ilyenről még nem hallottam.

Ha a többi dolgon sikerül változtatni, akkor szerintem ez

is abba fog maradni. Le fog neki esni, hogy: ,,Hoppá, a mami nem is egy csicska aki engem szolgál ki.˝


-Ez a ,,fej dolog˝ nem azért van mert nem szeret, sőt...

Egyszerűen irritálja. Nincs más lehetőséged, mint, hogy hozzászoktatod, mivel ő shih-tzu, minimum a félrefésülést engednie kéne. (Gondolom majd később fodrászhoz is akarod vinni.)

A következőt napi egyszer próbáld:

Etetés idő. Már elég éhes. Először érintsd meg a fejét, de a kezed csak a mágodperc töredékéig maradjon rajta.

Ezután adj egy adag ételt (száraztáp maroknyi, másféle, pl. konzerv fél ökölnyi). Aztán érint és kaja, érint és kaja. Egyre tovább tartsd a kezed a buksiján.

Próbáld. Rá fog jönni, hogy csak akkor van kaja, ha tűri,

hogy a kezed ott van a fejénél.


-Harapás: őszintén...? Erről gyorsan le kell nevelni!

Tamar Geller: Kutyaszeretet ( [link]

Ez a könyv igazán hasznos. Tamar azt mondja: Ha a kutya szája a kezemhez ér, akkor azt ne foggal, hanem nyelvel tegye. Ha legközelebb harap, akkor olyan élesen, ahogyan csak tudsz: visíts! Komolyan! Amikor a kölyökkutyák egymással játszanak és az egyik túl erősen harap, akkor a másik visít. Érteni fogja, hogy azt mondod: ,,Hé te! Ez fáj! Ne csináld.˝ Ha úgy harap, hogy az nem fáj, akkor is visíts.


-Fáraszd!Fáraszd!Fáraszd! Ha csak a házban tudod, akkor ott, de fáraszd. Fáradt kutya-boldog kutya! Valamennyi fölös energiát le kell neki adni.


-Túlzott kötődés

Igen, van ilyen és nem én találtam ki. A póráz két végénben volt egy ilyen rész . Az sem jó ha túl szoros a kapcsolatotok (,,ha már 1 méternél messzebb vagyok rohan utánam és sír˝ ). Legyen kicsit önállóbb. Például néha járkálj csak úgy a házban, hogy vele nem foglalkozol, és ne is abajgasd minden percen.-> ezt is a Póráz két végénből tudom.


Lehet, hogy néha nem ezt érzed, de ez a kis fickó nagyon

szeret téged!


Sok sikert! :-) =)

2010. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb, hogy te tudd, mit akarsz és határozd el, hogy azt bármi áron véghezviszed!
2010. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!