Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig összeszeditek a kutyáto...

Mindig összeszeditek a kutyátok után a sz*art?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szabálysértés, és mivel közegészségügyileg nagyon veszélyes (vakságot okozhat, hólyagférgeket, fertőzéseket terjeszt...), emellett persze gusztustalan is, két éve 300 ezer Ft-ra emelték a helyszíni bírság kiszabhatóságát, továbbá ~1 millió Ft-ig pluszban büntethető közigazgatási eljárás általi bírsággal.


A rendőrök és a közterület-felügyelők feladata a bírságolás.


Viszont sajnálatos módon még mostanában is lehet vele találkozni Budapest utcáin.


Talán a börtönbüntetés (mondjuk 1-3 év) megfelelőbb megoldás lenne?



2014. júl. 18. 18:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Az utcán mindig,a mezőn csak ha a gyalogösvényre vagy mellé rak.Meg mások után naponta,amit a házam előtti gondozott területen hagynak.De mivel már únom más szarát,kiteszek egy táblát,aztán ha nem tudnak olvasni,megdobálom őket a saját szarukkal.Ez van.
2014. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

A táblával az a baj, hogy annál inkább csinálják az elmebetegek.

Nálunk már direkt az ajtó elé csináltatták a kutyájukkal, amikor kitettük, hogy: "A járda nem kutyavécé, takarodjon innnen!"

2014. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem zavar,ha oda kakil,csak vigyék el.Elég morbid,hogy naponta zacskózom,melózom más után.
2014. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem vitte el soha, sőt egyre durvábban adta elő.


Két ajtónk is közvetlenül a járdára nyílik.

Direkt eléjük sz*ratta már a végén a kutyáját vagy kutyáit. Több hónapon át.

De sajnos sosem tudtuk elkapni.


Bejelentésünkre a közterület-felügyelők végül megígérték, hogy 6-7 óra körül (akkor járhatott erre), gyakran fognak erre járőrözni. Mondanom sem kell, hogy egyet sem láttunk errefelé.


A közterület-fenntartó pedig azért nem foglalkozott vele, mert nincs szerződése a kerülettel veszélyes hulladék elszállítására.


Az önkormányzat és a vagyonkezelő pedig sz*rt rá (ez egy önkormányzati ingatlan, és az ő feladatuk a járda és a kert gondozása).


A rendőrök csak annyit mondtak, hogyha látják, majd megbírságolják.


Úgyhogy a hatóságokat itt el lehet felejteni.


Csak saját erővel és szerencsével lehet velük szemben eljárni.

2014. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%
Én nem szoktam mindig összeszedni azért, mert általában olyan elengedős helyre megyünk, ahol nem nagyon mászkál senki (erdő, stb.). Városban ritkán sétálunk, olyankor azért általában viszek zacsit, már ha nem felejtem el :) Itthon a városban is csak akkor szedem fel, ha nem felejtem el a zacsit magammal vinni. Ha nagyvárosban laknék, akkor mindig összeszedném, mert akkor azt szoktam volna meg, hogy legyen nálam zacskó, így nem hagynám otthon :D
2014. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
65%

Kertvárosban,parkban, utcán, lakótelepen 99%ban igen, kivéve ha olyan szinten eldugja bokorba, hogy alá kéne másznom...ezt nem vállalom be :P

Duna-parton az első 2-3 nagyobb adagot igen, a többi nem is látszik a növényzetből...meg azok már hígak, rúgok rá kis földet és kész.

Múlt héten voltunk a határban a tavaknál, ott nem szedtem...egyszerűen még a szomszédos lakótelep felén sem volt kuka

2014. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

MINDIG.


Budapest belvárosában lakom egyébként, de ha a Margitszigetre megyünk és a nagy fűbe pottyant, azt is összeszedem. Amikor hasmenése volt, azt is összeszedtem, bár ne sikerült maradéktalanul.


Sőt, volt, hogy egy régebbi otthagyott kutyakaki mellé pottyantott és akkor azt is összeszedtem.


Az lenne a megoldás, ha közterületesek járkálnának és ha valakit rajta kapnak, akkor szépen felszedetik vele, hadd lássák mások is. Amivel akarja, ahogy tudja (zacskó, zsepi..).Ja és egy kis bírság is kéne, rögtön helyre állna a rend.

2014. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
az én blökim jelzi ha jön a maci, megvárja míg leteszem a zacsit és belepottyant, ritka jófej állat...
2014. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mindig, amikor túl híg például, akkor nem.

Egyébként mindig próbálom összeszedni a kakit, múltkor nem volt nálam zacskó és a táskámból előkapart üres betétcsomagolást használtam kutyazacsinak :D

Szerintem a pénzbüntetés a legjobb megoldás, vagy mindegyik ilyen kutyásnak kéne egy felvilágosítást tartani, hogy a hely, ahol élnek - igaz, hogy már úgy néz ki sok helyen, de - nem egy szemétlerakó, tehát igazán megtehetne annyit, hogy megragad egy zacskót, és felszedi a kutyája ürülékét. De mind ismerjük a legtöbb magyar ember mentalitását (tisztelet a kivételnek). :) Külföldön nyilván az emberek jóval igényesebbek, és van szégyenérzetük, illetve lelkiismeretük (ismét tisztelet a kivételnek), ezért felszedik a kutya után a koszt.

Ha kimész Dániába, esetleg Németországba, a parkokban kb. két méterenként elhelyeztek zacskókat erre a célra, sőt, a szemeteskukák is elég gyakran előfordulnak. Magyarországon is van, a különbség annyi, hogy itt alig használja valaki ezeket, kint pedig majdnem mindenki. :)

2014. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
57%

Gondolom olyan ember pontozott le, aki a kutyája után felnyalja a tök híg pár cseppnyi terméket is a bokor alól :P Egészségére :D

De akkor adok még okot rá...tegnap este járda melletti füves sávba csinált kutyám minimálisat, full hígat...ment a hasa...esélyem se lett volna összeszedni, a fűszálról se tudtam volna lepucolni...ott maradt...Tegnap és ma a tenyérnyi híg cuccból felnyaláboltam két marékkal, a többire rúgtam homokot...és közben majdnem beleléptem az út szélén lévő gorilla méretű cuccba :(

2014. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!