Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig összeszeditek a kutyáto...

Mindig összeszeditek a kutyátok után a sz*art?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szabálysértés, és mivel közegészségügyileg nagyon veszélyes (vakságot okozhat, hólyagférgeket, fertőzéseket terjeszt...), emellett persze gusztustalan is, két éve 300 ezer Ft-ra emelték a helyszíni bírság kiszabhatóságát, továbbá ~1 millió Ft-ig pluszban büntethető közigazgatási eljárás általi bírsággal.


A rendőrök és a közterület-felügyelők feladata a bírságolás.


Viszont sajnálatos módon még mostanában is lehet vele találkozni Budapest utcáin.


Talán a börtönbüntetés (mondjuk 1-3 év) megfelelőbb megoldás lenne?



2014. júl. 18. 18:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez személyes üggyé nőtte ki magát.


Kálváriám ott kezdődött,hogy pest rózsadomján,kis lakótelepen sétáltatom két közepes méretű kutyámat. Heti 3 szor léptem más sz*rjába. Hétfőn,szerdán,pénteken. ÉS ezt általában megfejelte az egyik kutyám azzal,hogy ő is belelépett egy másik kupacba....nem egyszer fordult elő sajnos.


Egy öreg ember sétáltatott két fehér vakarcsot. Póráz nélkül. Kutyák füvön a "gazda" kizárólag a járdán sétálgatott. Persze a szarért nem ment be. Reggel fél 7kor miközben pislogok ki a csipám mögül a konyha ablakon ismét ez a jelenet fogadott. Felszívtam magam pikk-pakk. Mire leértem, öreg sehol. Zacskó elő, kutya szart felszed. Cédula megír. A lépcsőház bejárati ajtaja elé letettem a kupacot (örüljenek,hogy zacskóstul) a cédulát pedig az ajtóra ragasztottam az alábbi szöveggel:

"Julius kutya kaksija vagyok. Nagyon hiányzik a gazdám, aki ott hagyott a fű közepén!Legközelebb a postaládáig megyek!"


Ezt követően az öreg ember sűrűn hajolgatott a szar után.



Házunk mellett volt az egyik gócpont. Táblát raktam ki,amin jeleztem,hogy a póráz használata kötelező, illetve a sz*r is a kutyához tartozik. A kutya tartás nem abban merül ki,hogy fifikét etetjük és dögönyözzük,hanem fifike szarját is össze kell szedni, az is széria tartozéka az ebnek.


"""Értelmes""" anonim """emberi""" választ kaptam egy ragasztható cédula által a táblámra, hogy ha a kutyához jár a sz*r, akkor a boltban a disznó hús mellé miért nem adnak szart?


Igen, ez tényleg így történt...!!!


A4-es papíron két oldalban fejtettem ki a delikvensnek - válasz levelem ugyan úgy mint ő, ráragasztottam a táblámra, ha arra jár majd leveszi, tudja,hogy neki szól-, hogy sajnálattal veszem tudomásul,hogy az Ő kutyáját egy darab húsként aposztrofálja, ugyanis nálunk a kutya házi kedvenc, család tag kategóriában van.

Ugyanakkor kifejtettem,hogy nyugodtan -nekem - elhiheti,hogy a gazda,aki a disznót/marhát tartja, az ugyan úgy ki ganalyozza az állatot, a gazda sem hagyja az ÉLŐ ÁLLAT -nem darab hús- után a szart a földön csak úgy, annak eltávolításáról gondoskodik.

Nem mellesleg bírságolható...stb.


Ezek után észrevehetően csökkent a sz*r mennyisége. Majd jött a közterület felújítás és a tábla útban volt, eltűnt. Megint elkezdődött az aknásítás.

Fogtam a hurka pálcikát, rajta kemény papírt rácelluxoztam, üzenetek a papíron. "Fúj!" "Igénytelen vagy!" " A szobában sem szeded fel?" És ezeket a pálcikás táblákat a kupacok közepébe szúrtam.


Egy kis csaj egy pincsivel rendszerint felénk, előttünk sétáltatott és egyszer észrevettem,hogy ott is hagyta a sz*rt. Leszóltam neki udvariasan az erkélyről,hogy nem-e óhajtja össze szedni? Azt mondta,hogy nem,mert rosszul van tőle. Ekkor, még mindig udvariasan leszóltam neki,hogy akkor annyit tegyen meg,hogy nem ide szaratja azt a kutyát,mert nekem speciel kezd elegem lenni,hogy mindig belelépek máséba,holott Én összeszedem két kutya után is.

Erre púposkodova közli,hogy neki joga van ott sétáltatni a kutyát ahol akarja.

Én- Az lehet,hogy jogod van,de kötelességed össze szedni a szart is! Mert a közterület felügyelő úgy megbírságol,hogy majd csak pislogsz.

Erre csak nevetett.


Gondoltam magamban....ha harc, legyen harc. Önkormányzat illetékesével váltottam pár levelet. Megírta,hogy a kerületre mi a vonatkozó rendelkezés ilyen ügyben. Kinyomtattam, kitapétáztam vele a telepet.


Röviden.


Leírja,hogy a gazda köteles a közterületet tisztán tartania, a kutyája által okozott szennyeződést (sz*rt) eltakarítani, hogy bírság jár érte, póráz használata kötelező (az 5 dekás kutyára is!).

(És amin betojhatott a csaj is) A szart ott hagyó feljelenthető, két tanú kell hozzá, a bűnös neve és címe.


A kiplakátolás után mindenki úgy hajolgatott a szar után,mintha nyalókát osztogatnának érte.


Közben elintéztem,hogy rakjanak ki két kutyaszar tárolására alkalmas szemetest, egyet közvetlen a házunk mellé.



Sajnos a tapasztalatom az,hogy az emlékező tehetségük elég gyenge. Egy ideig emlékkeznek,majd elfelejtik.


A legfelháborítóbb és legundorítóbb dolgot egy hete tapasztaltam. A kutyás szemetes mellett 2 méterrel egy akkora kupac friss szar fogadott,hogy a látványától is elhánytam majdnem magam. Plusz,ami igazán kiakasztó volt,hogy vagy 20 köpőlény mászkált rajta...és???

Egy nappal előtte csináltam a tejfölös csirke paprikást és egy döglégy repkedett a konyhában...kézzel lecsaptam és a kezemen ott maradtak a peték. Az hagyján,hogy pikk pakk lerakja a petéit mondjuk a fedetlenül hagyott csirke húson,de előtte bárhol járhatott, ergo a friss kutyaszaron lakmározik aztán bejön hozzám és a kenyérre vagy bármi másra rászáll. Komolyan mondom majdnem elhánytam magam a gondolattól.



Egyszerűen nincs több időm és idegzetem ezekkel a proletár pesti gyökerekkel foglalkozni. Én nem ilyen helyről származom. Én 2-3 hét múlva eltűnök innen. A saját szarjuk zabálja fel őket. Már nem érdekel.

2014. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a faszinak miért kellett a disznóhúshoz sz*r is, de meg tudta volna oldani, ha elmegy egy telepre húst venni. Kérésre valahol biztos csomagolnak neki hozzá.
2014. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
tyű micsoda gondjai vannak a rózsadombi újgazdag hölgyeknek...
2014. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"a közterület felügyelő úgy megbírságol,hogy majd csak pislogsz.

Erre csak nevetett."


Az a baj, hogy a Balkánon élünk, és igaza volt.


Írtad a két tanút, és a címet + a nevet a feljelentéshez.


Na most nálunk egy huszonéves nő meg a barátja 2-3 kutya (egy agár és egy zömök kutya, meg van egy kiskutyájuk is) után mindig otthagyja a sz*art.


Ezt X hónap után megelégelve, rászóltunk, hogy ez szabálysértés, és súlyosan megbírságolhatják érte.


Akkor éppen egy 40-es nővel volt. Erre az közölte, hogy miért, ez közterület! ???

Szerinte közterületen azt csinál, amit akar?

"Érdekes" válasz.


Erre kihívtuk a rendőröket, akik 5 percen belül itt is voltak (addigra elmenekültek a kutyások), de hiába mondtuk nekik, hogy mi a tényállás, és hogy hol laknak az elkövetők (~15 méterre álltak a társasháztól a rendőrök), annyi választ kaptunk, hogy ha majd látják, hogy nem szedik össze, akkor megbírságolják. Erre mennyi az esély? Szerintem 0%.

Jegyzőkönyvet meg nem vettek fel.

2014. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezek direkt csinálják, biztos elmebetegek.


A Csalogány utcában sétáltam, ahol van kutyafuttató (egy lebontott ház telkén), továbbá tőle kb. 100 méterre egy kutya WC (ami nagy betűkkel ki van írva), ez egy kis homokos terület körbekerítve szegélykövekkel.


Ezek a helyek érintetlenek voltak.


Viszont járda mellett sorakoztak a kutyaszarok.


Plusz, amikor kimentem a Kapás utca elejére, majdnem beleléptem egy gigantikus méretű kutyaszarba, ami a járda kellős közepén volt.


Pedig még a túloldalon, a Mechwart ligetben is van egy óriási kutyafuttató.

2014. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
89%

"tyű micsoda gondjai vannak a rózsadombi újgazdag hölgyeknek..."


Vidékről elköltözött egy budapesti lakótelepre, ahol a kutyái után összeszedi a szart.


Ezek alapján tipikus újgazdagnak tűnik:)

2014. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Maydy4, ez igen. Ezt mindenkinek meg kéne csinálnia a lakókörnyezetében, és javulna a tendencia...nekem nem lenne hozzá türelmem, az tuti :(

Ma egy parkoló és egy óvoda-bölcsőde közti füves résznél álltam meg és át kellett rajta mennem. A környező házakbók ide járnak "sétálni"=szaratni...eszméletlen, nincs egy tiszta fél négyzetméter :( télen mikor arra jártunk, zseblámpával kerestem a kutyám cuccát és hat másikba léptem bele :(

2014. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

# 23/27 Időpont 07-22 17:14


"PEST rózsadombján" ...ergo XVI.kerület,de biztos én vagyok a műveletlen. :D


És valóban vidéki vagyok,pesten csak pár éve lakom...szexuálisan izgatja - b.a.s.s.z.a - a szemem a kutyasz*r!

2014. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég láttam egy idősebb hölgyet, aki kiterített egy nagy szórólapot, arra csináltatta a kutyájával. Majd egy zacskóval összeszedte, és összecsomagolta. Aztán az egészet belerakta egy nagyobb zacskóba. Szerintem így nem valószínű, hogy ottmaradjon bármi is, még ha hasmenése is van a kutyának.
2014. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!