Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kutyasétáltatás szabályai?

Mi a kutyasétáltatás szabályai?

Figyelt kérdés
Pl.: melyik oldalon kell vinni?
2010. jan. 10. 11:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A helyi ebrendeletekben részletesen le van írva, mely fajtákra kell.
2010. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kutya emberek között a mindig lábnál. Ez alapszabály, aztán ha kiértek egy alkalmas helyre, mező, park, kutyafuttató, akkor elengedheted, de csak ha vissza tudod hivni. lakott területen belül kötelező a poráz használata, és ez bármelyik fajtára vonatkozik. határban viszont nem árt vigyázni, sajnos kilőhetik, de akár egy csapdába is beleléphet.
2010. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, nem árt utánaérdeklődni, melyik nap vannak hajtások (felén szombaton), mert egy hajtásba tévedt túrázóra is veszélyes lehet a gellert kapott lőszer.
2010. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
nekem volt két labradorom, 3 gyerek mellett nöttek fel ugyhogy sose tettünk rájuk szájkosarat, barátságosak voltak akár a bárányok. de elvileg egyes helyeken a 25 vagy nem tudom pontosan mennyi kg fölött kötelezö a szájkosár. most ezt nem értem mert lehet egy kutya kicsi és harapos és lehet hogy nagydarab de szelid. igazábol ez kutyafüggö, ha a gazdi tudja hogy harapos a kutyája akkor tegyen rá kosarat.
2010. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarok senkit sem megsérteni, de biztos senkisem szakértő itt. Én az vagyok. Elmagyarázom.

Jobb oldalon kell menni.

Kötelező a nyakkörv, póráz, szájkosár.

Fel kell szedni az ürüléket.


Nagyjából ennyi.

2010. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanaz mint a fegyverviselésé, soha nem irányulhat senki ellen, 100 százalékban felelsz az általa elkövetett minden kárért, sérülésért, halálesetért. Ugyanis a kutya fegyver, és ennek a tudatában kellene viselkedni kutyatartónak. Az erdő-mező nem kutya sétapálya, hanem vadgazdálkodási terület, itt egy részletes leírás a kötelező viselkedésről - [link] mivel emberek is járnak arra, nem is kutyafuttató
2010. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kutyasétáltatás szabályai lépésekben:


1. nyugalom (sétáltatás elött legyél nyugodt,ne legyél túl izgatott,mert a kutya is az lessz)


2.mély lélegzet (sétáltatás közben tartsd a nyugalmat,még ha a kutyád megbolondul is)


3.diktálni a ritmust( ne a földet nézd,hanem csak előre...ha a kutyusod netán megállna vagy sétállás közben körbe-körbe nézne és figyelne,akkor felderírő állapotban van. Ilyenkor ki kell zöllenteni belölle,korigállni kell)


4.növeld a tempót (kocogj vagy szaladj egy kicsit a kutyával)


5. szembenézni az akadályokkal (ha egy ember jön felétek, aki szintén a kutyáját sétáltatja akkor is legyél nyugodt és menny tovább.Ha a kutyusod menne utánnuk,csak menny tovább,ne törődj vele.


6.kapcsolj ki,ne legyél bizonytalan.


By: Werewolf Moon :)

2011. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Niky emo girl ***** válasza:

hát én 2helyen "lakok" úgymond

tégláson póráz és szájkosár is kötelező.. nicns szájkosár akkor 15ezer büntetés ha elcsípnek.. bár elsőre általába csak figyelmeztetnek.. azonkivül baloldalon megy a kutya és láb mellett. mert jobbkéz szabáj van így közel vagy a keritéshez akkor nemtud miattad odamenni hapedig másikirányba mész akkor van időd visszafogni..

debrecenben pedig vagy póráz vagy szájkosár, harapós kutyákra mind2... debrecenben ha a kutyának van papirja hogy alapengedelmességi vizsgán átment akkor póráz és szájkosár nélkül is vihető

2011. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A szájkosár-hisztériát (függetlenül attól, hogy hol írják elő és hol nem) olyan emberek találták ki, akik kutyát legfeljebb csak távolról láttak.

Nyilván minden ember ismeri a kutyáját és ha indokoltnak látja, ráteszi a szájkosarat, de alapvetően az a kutya, amelyik a szembejövő gyalogosra támad, komoly nevelési/szocializációs problémák vannak. Ezen kívül gond nélkül távol lehet tartani a kutyát az emberektől, a gazdi felelőssége, hogy másokat ne érhessen el (ne nyaljon, ne szagoljon meg). Szerintem egyszerűbb megelőzni a kutyaharapást, mint szájkosárral védekezni ellene. A kutyákkal szembeni előítéleteket ostoba és korlátolt emberek táplálják, az pedig egyenesen tragédia, ha az ilyenek törvényeket/rendeleteket is hozhatnak.

2011. szept. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Nekem egy németjuhászom van! gondoltam rá hogy szájkosarat kellene rá rakni mert elvileg kötelező! de mivel ez az én kutyám ezért majd én eldöntöm! rám hallgat és ha rászólok nyugton marad! ha mindenkié ilyen lenne akkor lehet raknék rá! de sajna nem igy van! :( szóval ha sétáltatás közben esetleg nekünk támadna egy kutya akkor legyen már esélye megvédeni magát és visszaharapni! akármekkora is legyen az a másik! mert ez így fer!!!!!!!!
2011. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!