Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fegyelmezése ilyen...

Kutya fegyelmezése ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Ma este a parkban volt egy kistestű kan kutya, aki teljesen rá volt kattanva az én szuka kutyámra. És egyfolytában a hátsójára volt rátapadva, akármerre forgott az enyém, mintha tépőzárral odaragasztották volna a kistestű kan orrát. És egy idő után megunta az enyém, és odacsípett, persze a kutya felvisított és behúzott farokkal elrohant. Utána én lecsesztem a kutyámat de aztán rájöttem, hogy nem kellett volna..... mert az a kutya nem hagyta békén.... Ti erre hogyan reagáltok hasonló helyzetben? Gondolom lesz itt hideg-meleg, de kíváncsi vagyok.
2014. aug. 2. 20:54
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Na igen, csak ő egy németjuhász és ha odacsíp, akkor nagy visítás szokott lenni érzékenyebb kutyáknál. Bár, ma pl csak odafordult egy kölyökhöz és ugyanolyan visítós hangot adott, messziről azt hittem volna, hogy megcsípte, de nem.
2014. aug. 2. 21:09
 12/38 anonim ***** válasza:

7-es vagyok megint.


Szerintem nem is jó az, ha ilyen helyzetben mindig tiltod a kutyádat, mert előbb-utóbb kialakulhat benne egyfajta tartás a többi kutyával szemben, úgymond "tutyimutyivá" válhat, mert nem fogja tudni kezelni ezeket a szitukat. Én sajnos megéltem ezt egy tükör sulis tanfolyam miatt, így ameddig jogos az odakapás és nem durva, stb., addig ne szólj rá, szerintem!

2014. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Na bocs, hogy megint írok, de mindig utólag látom, amit írsz :D


A visítással nem tudsz mit kezdeni. Volt rá példa, hogy a kapu alatt bejött hozzánk egy kölyök pumi. A rotim odament megszimatolni, vagyis csak akarta, de hozzá sem tudott érni, mert a kutya már 2 méterről visított. Szóval ez ilyen :D

2014. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ez tök jó! Imádom a rotikat....
2014. aug. 2. 21:13
 15/38 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, mi is tükörbe jártunk... és az enyém elég bizonytalan, érzékeny amúgy is. Na mindegy....
2014. aug. 2. 21:15
 16/38 A kérdező kommentje:
Csak tudod az a baj, hogy csomó gazdi nem is figyeli a kutyáját, csak azt veszi észre, hogy a kutyája visítva rohan az enyém elől, és akkor borítékolva van, hogy az enyém megharapta... ezért vagy nem megyünk kutyák közé, vagy megyünk, de végig labdázik, és így olyankor nem vesz észre egy kutyát sem... de akkor meg antiszoc lesz. Áhhhh
2014. aug. 2. 21:17
 17/38 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudhatjuk előre, hogy -jelen esetben- a kis kan az odakapásra hogyan fog reagálni. Mert benne van a pakliban, hogy egy odacsípésre lemegy nála a roló és még ő megy neki a nagyobb szukának.

Vagy az sem kizárt, hogy a kis kan visító hangjára a szuka teljes gőzzel indul rá a kis kanra, mivel az a "zsákmány hang" olaj lehet a tűzre.

Szóval tartom magam ahhoz, hogy nekem kell figyelnem a kutyára és megelőznöm, hogy a szukának kelljen rászólni a nyomulós kanra.

2014. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Persze, én értem a problémádat.


Utolsó! Na mi pl. ezért sem barátkozunk idegen kutyákkal. Úgy értem, hogy direkt nem megyek pl. olyan helyre, ahol több idegen kutyás is van. Egyrészt, mert nem ismerem őket, nem tudom örülnének-e nekünk, így nem akarok senkivel se vitatkozni. Jobb szeretem ha van pár kutyás ismerős és velük összejárni.


Nálunk volt már olyan szitu, hogy egy yorkie-hoz ment oda a kutyám, aki bizonytalan volt, odaszólt az enyémnek, az meg szépen jött hozzám vissza. Na igen ám, de a gazdája hirtelen felemelte a pórázzal és lóbálta a kutyám. Hát persze, hogy az enyémet is érdekelni kezdte, hogy milyen zsákmány lóg ott a pórázon... Na de a hülye emberekkel nem tudsz mit kezdeni, nem tudsz mindig mindenkit kikerülni, illetve a kutyát se lehet minden szituban csak tiltani, mert azzal az önbizalmát a földbe tiprom.


Rotis voltam.

2014. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
A yorkie-t lóbálta, nem az enyémet, elírtam :)
2014. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 sippara ***** válasza:
Idióták mindenhol vannak :) szintén rotis (is) vagyok, ettől a kis (tényleg kicsi, nincs 30 kiló) babavirágtól is fosik a fél város, mi se járunk idegen kutyák közé (no nem azért, mert beszólnának, azt ugyanis leszarom, csak nekem is, meg a dögöknek is alacsony az ingerküszöbünk neveletlenkutya-ügyben ;)). Ez van. Viszont jogos odaszólásért sosem hagyom/hagytam, hogy bármelyiket "meghurcolják" :) nagykutyával lenni szocializációs szempontból nem egy főnyeremény, pláne, ha misspcsa/nemtörődöm gazdik vannak nagyrészt a környéken.
2014. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!