Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fegyelmezése ilyen...

Kutya fegyelmezése ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Ma este a parkban volt egy kistestű kan kutya, aki teljesen rá volt kattanva az én szuka kutyámra. És egyfolytában a hátsójára volt rátapadva, akármerre forgott az enyém, mintha tépőzárral odaragasztották volna a kistestű kan orrát. És egy idő után megunta az enyém, és odacsípett, persze a kutya felvisított és behúzott farokkal elrohant. Utána én lecsesztem a kutyámat de aztán rájöttem, hogy nem kellett volna..... mert az a kutya nem hagyta békén.... Ti erre hogyan reagáltok hasonló helyzetben? Gondolom lesz itt hideg-meleg, de kíváncsi vagyok.
2014. aug. 2. 20:54
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Na igen... asszem ott is elrontottam, hogy csupa idegen kutyához mentünk oda. Tehát azt a kant sem látta még. Nem is lett volna baj... ha ne nyomul ennyire.
2014. aug. 2. 21:42
 22/38 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kutya túlfegyelmezése. Lassan már egy természetes mozzanatuk sem lehet a kutyáknak. Ez egy teljesen természetes dolog, hogyha nem tetszik neki, akkor megvédi magát. Amíg nem árt senkinek, addig miért ne csinálja? Szerencsétlen álltnak már lassan akkor is fapofával kell állnia, ha atombomba robban mellette, mert különben biztos jaj falkavezérnek képzeli magát. Konkrétan válaszolva nekem folyton ilyen problémám van, az összes kan rá van tapadva a szukáimra, és én hagyom hogy lerendezzék egymás között mert tudom hogy kultúráltak (de általában inkább én magam kergetem el az illetőt).

Az meg milyen butaság már, hogy idegen kutyákhoz nem megyünk oda? Ha nem mész oda idegen kutyákhoz, akkor sosem lesznek ismerősei akikkel szocializálódhat. Persze nem kell az utcán mindenkire rátapadni, de parkban, futtatón, kutyaiskolában..? Elsőre minden kutya idegen.

2014. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Én futtatóba nem járok (egyrészt, mert itt nincs, másrészt, nem hiányzik a sok neveletlen kutya és idióta gazda, tisztelet a kivételnek), parkba nem járok, illetve de, de ott szintén nincsenek kutyák (kisvárosban élek, itt nem sok kutyás van, max. kóbor, meg kertből kirohanó őrjöngő, meg verekedős staffi a cigányokkal). Suliba/oviba jártunk, de ott jól elcseszték a kutyámat, meg a kapcsolatunkat, így mostmár magamnak keresek kutyapajtikat :) Itt is találtam már, meg különböző kutyás fórumokon, csoportokban. A roti amúgy sem falkakutya, elég, ha egyszerre 1-2 kutyával bandázunk. Persze főleg kölyök korban kellenek a pajtik , de legközelebb valószínűleg nem ovival oldom meg, hogy megint legyen egy elrontott kutyám, akit aztán nem győzök helyrehozni :/


Na meg nem azt mondtam, hogy minden idegen kutyát kikerülök, meg nem is lehet, csak azt, hogy direkt nem bandáztatom idegen kutyákkal (pl. futtató).

2014. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig szoktam hagyni, hadd próbálja megoldani a kutyám. Nagyon kis tejbe tök, a végtelenségig képes tűrni, hogy piszkálják. Az utóbbi időben annyit sikerült már elérnem, hogyha mondom neki, hogy "szólj rá", akkor már legalább képes odaszólni. Ha nem tudja megoldani magától a szitut, be szoktam védeni. Azért nem rögtön, mert így is tökre rossz a konfliktuskezelő képessége, ha még mindent meg is oldok helyette azonnal, sosem fog fejődni.
2014. aug. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

6 éves, tavaly óta ivtalan kanom van. Mi nem jártunk oviba-suliba.

Amikor nagyon bejött ez a tükrös, alfás, stb rendszer, mindenhol azt szajkózták, hogy a kutya nem is moroghat, a legkisebb domináns jelzést is tiltsuk. Hát én megtettem 2-3 éve...HIBA VOLT. A kutyám egyáltalán nem kereste a kutyák társaságát, frusztrált volt...azóta hagyom, ha elhörgi magától a tolakodó, túlságosan játszani akaró kutyákat, levicsorogja a rámászni készülő növendékeket...sőt, ha nagyon pofátlanok, akkor MEGDICSÉREM ezért ;) Azóta szívesen ismerkedik újra vadidegen kutyákkal is.

Egyedül akkor tiltom, ha már első szimatolásra is morog...azért annyit tűrjön már el, hogy egyszer megszagolják és kész...klikerrel-dicsérettel jól lehet a pozitív pillanatokat megerősíteni!

Futtatóba mi se járunk, ellenben kutyákban gazdag Duna-partra, lakótelepekre és hetente 1-2 rendezvényre szintén...amik mind-mind tele vannak szintén domináns kanokkal, ivtalan kanokkal...nem szokott gond lenni.

A rámászni próbálkozókat én szoktam finoman eltolni, ha nem veszik a lapot a gazdik, aztán hagyom, hogy kicsit Argi hörögje le...ha nagyon durván nyomnák (ami NAGYON ritka), azt persze azonnal megszakítom és odébb állunk

2014. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Szilvi igazad lehet... nekem egy eleve bizonytalan kutyám van, bár mások szerint meg látens agressziója van, és ha más gazdija lenne, már rég nekimenne más kutyáknak, hát nem tudom. Kicsi korában (3 hónapos korától kezdve) folyton azzal szórakozott, hogy kergette a kutyákat deanem látni lehetett, hogy préda üzemmódba kapcsolt, nem játékból, és amint utolérte, belecsípett az üldözött kutyába. Namost az izmosabb, keményebb kutyák ezt letojtva tovább rohangáltak, mivel ez nem harapás volt, hanem csipkedés. De az érzékenyebbek felvisítottak.... persze azért ez engem nagyon zavart és mindig tiltottam. Ritkulni kezdett, de mivel tükörbe elkezdtünk járni, így ott kb 2 ráordítás után már elő sem jött a probléma, és mivel én itt is ugyanezt csináltam, mármint otthon a parkban, ezért ugyanaz alakult ki, mint nálatok, hogy elkezdte ÜVEGNEK nézni az összes kutyát. Mert tudta, hogy ha ő odafordul, én ordítok. Persze próbáltam azt is, hogy hátha csak szépen játszik, megdícsérem, de egyszerűen ő nem akart játszani, hanem ha nem foglalkoztam vele, egy idő után kiszúrt egy rohanó kutyát és üldözte. Így meg inkább azt mondtam, hogy nem megyünk kutyák közé. Ez amúgy nem jön elő úgy, ha kutyák közt vagyunk és én labdázok vele, mert akkor senki nem érdekli. Meg amúgy sem az a fajta, ami elbandázik. Érdekes amúgy, hogy van egy-két kutya, akiket kicsi korától ismer és AZOKKAL TUD SZÉPEN JÁTSZANI!!! Nem csíp, hanem szépen kergetőzik. Na jó, néha előfordul, hogy mégis csíp. De akkor ráordítok és úgy reagál, mintha az egész kergetőzést letiltottam volna, pedig abban a szúrárban tiltok.Erre nekem eddig SENKI nem tudott normális választ adni, a kutyasuliban sem. Na mindegy.
2014. aug. 3. 14:46
 27/38 A kérdező kommentje:
Még azt is akartam mondani, hogy én kénytelen vagyok nagyon kemény kutyák közé bemenni a futiba, ha esélyt akarok látni arra, hogy játsszon. Pl staff, pit, boxer, argentin dog, roti, dobi stb. Mert azoknak nem fáj, ha esetleg csíp. Ja és ezek a gazdik ilyenkor azt mondják, ne tiltsam, mert nyugodtan hagy játsszanak, az övék is így játszik. Szóval nem tudom, nála ez a normális? Vagy esetleg az a gond, hogy az én kutyám nem tudja felmérni, kivel hogyan lehet játszani??? De nem igaz, mert a cicánkkal is tud játszani és naná, hogy nem csípi meg, mert akkor már halott lenne.
2014. aug. 3. 14:50
 28/38 sippara ***** válasza:
Miért kell ordítani? Bőven elég az elsőnél odaszólni (nem üvöltve!!!), hogy "hééé, szépen!", aztán ha visszavesz, mikiegér hangon dicséred, ha nem játszik szépen, odamész, megfogod a nyakörvét és kivonod a játékból, ha kicsit lenyugodott, visszaengeded. Pár alkalom után le fog esni, mit is vársz el tőle.
2014. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért.
2014. aug. 3. 14:56
 30/38 A kérdező kommentje:
Azért ordítottam, mert egyrészt az oviban úgy tanították anno, másrészt pedig, mivel mikor még kölyök volt, nyilván nem ismertem azonnal a kutyát, és csak akkor csípett, mikor utolérte, vagyis ha akkor én normál hangon bármit mondok, azt nem hallotta volna, mert messzebb volt.
2014. aug. 3. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!