Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem ért egyet az ivartalan...

KGabi0000 kérdése:

Aki nem ért egyet az ivartalanítással, annak mik az érvei?

Figyelt kérdés
Leginkább kutyáknál szokták írni,de szinte minde állatnál így van.Arra lennék kíváncsi,hogy aki nem ért egyet az ivartalanítással,annak mik lennének ellene az érvei?Miért nem szeretnék ivartalanítani a háziállatukat?Hiszen megvédeni úgy sem lehet tüzelésnél teljesen,akármikor meglehet a baj,akkor miért kockáztatnak?

2014. aug. 3. 17:40
1 2
 11/19 sippara ***** válasza:
59%

"És valamilyen szinten meg is értem ezeket az embereket, plusz pénz kereset egy olyan világban ahol minden fillér számít."


Na ezt nem értem. Most akkor "ebben a világban" ezek szerint az is totál belefér morálisan, ha mondjuk eladom Amálka egyik veséjét? Mer' hát nincsön píííííz! Nemár.


"Ismeroseim szukai azota minden hirtelen mozdulatra, oromukben, fekvesbol felallva bepisilnek."


Na ezt viszont bocsánat, de nem tudom elhinni. Több, mint húsz ivartalan szukát ismerek személyesen (köztük a sajátomat, akinek aztán tényleg jó nagy műtéte volt, nem csak a méhét-petefészkeit babrálták), egyik sem inkontinens. Eleve azt sem értem, mitől lenne inkontinens a kutya? Az inkontinencia úgy alakul ki, hogy a méhet (is) tartó szalagok megnyúlnak. Ehhez egy ivartalanítást NAGYON el kell cseszni. Arról nem is beszélve, hogy azért én ha választhatnék, hogy a kutyám néha bepisiljen, vagy iszonyú kínok között meghaljon X évesen rákban/gennyes méhgyulladásban az én hülyeségem miatt, én az előbbit választanám. Maximum egy kicsivel többet takarítok.

2014. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a cica és a két kutya is ivartalan, aki nem ivartalaníttat a környezetemben, azoktól maximum olyan egetverő őrültségeket hallok, hogy "mert ez a természet rendje, hogy a szuka fial", "a gyerekek hadd kiskutyázzanak", "majdcsak találunk nekik gazdit, eddig mindet elvitték", "neked hogy esne ha nem lehetne gyereked?" (én egyébként embereknél is lehetővé tenném a műtétet, sőt, néhány esetben kötelezővé is...) "igazi pasi csajozik" (a személyes kedvencem, egyik ismerős még csak fajtajellegűnek sem mondható "csivavája" hág mindent a kis gusztustalan lógós golyóinak köszönhetően... legfőképp a női táskákra bukik és harap) "nézd meg, ilyen egy igazi pasi, a kis macsó"

Tehát van nagyonsok hülyeség...

Az én szukámat kulcslyuktechnológiával műtötték hét elején: aznap kicsit bágyadt volt, másnap már mintha mi sem történt volna. Még csak varratszedésre sem kell menni, a seb pedig összetéveszthető a köldökével. Az előző szukám elrákosodott, mert bent maradt a méhe, az utolsó 6 évében a ráköltött pénzből, hogy élhető életet biztosítsunk neki, lakást vehettem volna. Sosem volt baja a pisivel...

2014. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem a macska van ivartalanítva.

A kutyámnak van kölyke de hallgassatok rám: jobb az ivartalanítás

2014. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként nekem ivartalanítva van a kutyám, de... szerintetek a farkaséknál miért nincsenek ilyen rákos dolgok???? Megsúgom! Nem tápon élnek.
2014. aug. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kutya meg a farkas már jó ezer éve nem ugyanaz.

Én olyat hallottam pasiktól, hogy "ha le kéne vágatni a kutyám heréit, én is befekszem a kés alá!" meg hogy "amikor kanos, eviszem valami szukához, nem érdekel mi lesz a kölykökkel, csak az én kutyám legyen nyugodt". Meg azt is hogy "ne haljon már meg szüzen szerencsétlen". "Ha már van két fajtiszta kutyám, had keressek már rajtuk". "Nem akarok ivartalanítani, mert nincs hozzá szivem"

Na én ilyeneket szoktam hallani. Kiakasztanak vele.

2014. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
off: Minden elpusztult farkast felboncolnak? Elárulom: nem. Még epilepszia is van náluk.
2014. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem boncolnak fel nyilván minden farkast, de tény és való, hogy amióta bejött ez a táp mizéria, sokkal több betegség jött elő a kutyákon is. Olvass csak utána.
2014. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben ugrásszerűen megnőtt az ivartalanítók száma az elmúlt 1 évben. Most már csak az nem ivartalanít aki szaporítani akar, de azok közül is nagyon sokan meggondolták magukat és inkább az ivartalanítást választották.

Egyre többen etetnek barf vagy prey módszer szerint is, legalábbis én szintén ezt látom ismerőseim körében.

Szerintem a változás elindult, de kell még idő mire ennek igazán látszata lesz.

2014. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csak profinál csináltasd... Én azt hittem jó helyen csináltatom meg de sajnos nem élte túl...
2014. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!