Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya a lakásban, összetet...

Két kutya a lakásban, összetett probléma, ötletek?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet,hogy van egy Havanese kiskutyám(fiú,4 éves) a házunkban. Kertes a ház,viszont lent van 3 nagy kutya(közös udvarban lakunk,3 család) ezért nem tudtam szobatisztaságra tanítani. Kutyapelenkára pisil,kakil, nagyon ügyesen. Viszont van egy nagy teraszunk,kiskapuval elválasztva a többi kutyától. Az anyukám nagyon szeretne egy kislányt a fiú mellé(természetesen ivartalanítva), aki most 5 hetes és lassan elhozható. Nem szeretném,ha a továbbiakban két kutya bent piszkítana a házban, ezért arra gondoltam, hogy a teraszra vennék egy almot(azt hallottam,hogy az jobb) és így megpróbálnám kiszoktatni őket. Első kutyás vagyok,soha nem volt még sajátom. Szeretném a segítségeteket kérni,hogy lenne egyszerűbb kiszoktatni a kiskutyával az idősebbet. Mivel sokszor van, hogy éjszaka egyedül lennének ezért bentre is kellene valami,ahova piszkíthatnak,ha nem tudjuk őket kiengedni. Elég összetett a probléma,kérlek ne a lebeszélésre-a megoldásra törekedjünk. Köszönöm a megértést és a segítséget előre is! :))


L/19



2014. aug. 8. 12:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen körülmények között egy kutya is több mint sok. De az már ott van, hát maradjon. 2. kutyát ne akarjatok.

Egy kutyának nem normális 4 fal között plusz egy teraszon leélni az életét. Az hogy az udvaron nem tudod átvinni a kutyát ahhoz meg gratulálok a többi 3 kutyagazdinak, de nektek is.

2014. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
53%

Jah, hogy az a kutya soha nem teszi ki a lábát a lakásból?

És a mozgás?

Szerinted ez mennyire egészséges neki?

Nagy kutya melett miert nem lehet kivinni? Ha te el tudsz menni mellettük, akkor kutyával is menni fog, csak elsőre legyenek ott a gazdik.


Nem lesz hosszú élete ha így folytatod. Ilyen körülmények közé még egy állatot ne vigyetek.

Az alapvető szükségleteit nem elégíted ki

2014. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta,hogy soha nem megyünk sétálni :) Csak ez a dolog nem függ össze nála a szobatisztasággal, mivel alig vagyunk itthon. Nekem nem kell senkinek a gratulációja, mert rajta vagyunk az ügyön,hogy megoldjuk a saját udvart. Addig viszont nyilván nem piszkíthat be a kutya a házba. Szerintem teljesen normálisan kértem segítséget, ne úgy képzeljétek el a kutyám életét mint egy ketrecbe zárt madárkáét. És igen, megoldjuk, az ablakon adja át az anyukám. És miért? Mert a 3 gazdi arra nem volt képes,hogy megtanítsa a kutyájával, hogy nem szedjük szét más macskáját :) Ennyi. A kérdésem pedig az volt,hogy hogy oldjam meg ezt a teraszos dolgot, nem más. Köszi!
2014. aug. 8. 12:40
 14/36 Zowie ***** válasza:
Megértelek nem is piszkálódásból írtam, amit írtam csak próbálok valahogy segíteni, hogy ne a lakásba élje le az életét szegény, mert az nem normális. Mondjuk én se ajánlanám, hogy még egy kutyust vigyetek oda de ez úgyis a ti döntésetek, mondhat itt bárki bármit ha vinni akartok hát visztek. Esetleg tedd be egy hátizsákba arra a pár másodperce, amíg kimész a kapun, ha attól tartasz, hogy kiszedik a kezedből.
2014. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nagyon rendes tőled,és köszönöm is. Nem akarok én sem rosszat a kutyámnak, de a körülmények nem engedik,hogy kivigyem őt sokkal többször, nem a lustaságomon múlik ez. Imádom őt. És nagyon haragszom a többiekre. A saját udvar elkerítésére pedig csak tavasszal tud sor kerülni,anyagi okok miatt. Addig ne is törődjek azzal,hogy hova piszkítanak meg hova nem? Sajnálom,hogy megakarom őket nevelni.. Tényleg.. Gusztustalan emberek vannak. Ez a dolog itt mindig nehezen ment. Persze ezt egy külsős nem fogja megérteni.


Ha veszek nekik almot, és a teraszra szoktatom őket, akkor kifogják bírni míg hazaérek (3-4 körül), vagy hagynom kell bent is helyet nekik?

Inkább erre koncentráljatok,ha kérhetem..

2014. aug. 8. 12:45
 16/36 anonim válasza:
71%
Megsúgom, hogy én a csivavámat kézben viszem le az utcára reggel munka elött ( jah felkell kelnem 20percel korábban de megéri, így kibírja mire hazaérek 5órára. Akkor utána leviszem majd este 10kor megint! Nem természetes dolog hogy egy négy éves kutya bent piszkít a lakásban! Chipje oltásai megvannak? Vagy oda sem viszed a kutyák miatt??? Ha másképp nem kutyatáska vagy kutyabox és onnan sétál a kapunk ívülről
2014. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Akkor gyengébbek kedvéért még egyszer "megsúgom", hogy nem lustaság, csak egyszerűen 3 kutya plusz alig vagyunk itthon!

Ha nem segíteni jöttél akkor nyugodtan ballagj a dolgodra.

2014. aug. 8. 12:50
 18/36 anonim válasza:
53%
Alig vagytok otthon akkor minek még egy kutya? (erre kérlek válaszolj) a kölyök kutyussal sokkal többet kell foglalkozni! És nem a teraszra szoktatást kell bevezetni hanem a sétáltatást! MEglehet oldani azt hogy a 3 nagy kutyától kitudj menni a kutyáddal!
2014. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Zowie ***** válasza:
Mennyit kéne kibírniuk? Egy felnőtt kutya 8-9 órát is kibír a sajátomból kiindulva.
2014. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Ember.. te látod mi a kérdés? A sétáltatás témán már rég túl vagyunk. A kutyám játszott már zöld fűben,ahogy az időm engedte. :) A nyarat diákmunkán töltöttem,most kezdődik a suli. Szerintem más emberek is vannak,akik nem sétával oldják meg a szobatisztaságot. A kérdésre válaszolj,ha nem megy,akkor meg ne írj! :)
2014. aug. 8. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!