Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya a lakásban, összetet...

Két kutya a lakásban, összetett probléma, ötletek?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet,hogy van egy Havanese kiskutyám(fiú,4 éves) a házunkban. Kertes a ház,viszont lent van 3 nagy kutya(közös udvarban lakunk,3 család) ezért nem tudtam szobatisztaságra tanítani. Kutyapelenkára pisil,kakil, nagyon ügyesen. Viszont van egy nagy teraszunk,kiskapuval elválasztva a többi kutyától. Az anyukám nagyon szeretne egy kislányt a fiú mellé(természetesen ivartalanítva), aki most 5 hetes és lassan elhozható. Nem szeretném,ha a továbbiakban két kutya bent piszkítana a házban, ezért arra gondoltam, hogy a teraszra vennék egy almot(azt hallottam,hogy az jobb) és így megpróbálnám kiszoktatni őket. Első kutyás vagyok,soha nem volt még sajátom. Szeretném a segítségeteket kérni,hogy lenne egyszerűbb kiszoktatni a kiskutyával az idősebbet. Mivel sokszor van, hogy éjszaka egyedül lennének ezért bentre is kellene valami,ahova piszkíthatnak,ha nem tudjuk őket kiengedni. Elég összetett a probléma,kérlek ne a lebeszélésre-a megoldásra törekedjünk. Köszönöm a megértést és a segítséget előre is! :))


L/19



2014. aug. 8. 12:08
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Veszel egy almos ládát és beleteszed CSAK a kutyapelenkát, kavics nélkül.

Ott hagyod bent az eredeti helyén, ha belepisil, megjutalmazod. Aztán szépen kirakod a teraszra. Ha ott is belemegy, megjutalmazod. Töltesz bele egy kis alomkavicsot, tetejére teszed a pelenkát, ha elvégzi rá a dolgát, megjutalmazod. Aztán elhagyod a pelenkát és marad az alom.



Nem biztos, hogy könnyen fog menni, úgyhogy legyél vele türelmes :)

2014. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Ő nagyon fontos neked... Ezt hívják majomszeretetnek. Nyilván csupa szeretetből hoztok oda még egy kiskutyát (akivel ráadásul extra sokat kellene foglalkozni), amikor még a másik kutya körülményei sem megoldottak. Mi a válasz arra a kérdésre hogy miért hozzátok oda? "Csak mert szeretnénk"... De azt, hogy nincs otthon egész nap senki, nem tudjátok megoldani a sétáltatást, az elegendő foglalkozást az ugye nem számít.

Feltettél egy kérdést kérdező, megoldást várva (miközben te már úgyis tudtad mit fogsz csinálni), de közben minden kommentelőt aki nem bólogatott a h*lyeségre elküldtél finoman a k**va anyjába, hogy többet ne írjon.

Ez után a végtelen szimpatikus viselkedés után mit vársz, kinek lesz kedve építő jellegű hozzászólást írni?

Tudod mit, remélem a két kutya majd szanaszét sz*rja h*gyozza a lakást, megérdemelnéd.

2014. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, hogy bizonyos emberek, hogy nem értik meg, hogy egy állatnak vannak igényei és akkor szerzünk be másikat, amikor a problémák az előzővel már megoldottak? A fejemet fogom csak. Most van kb egy macskátok és akartok még egyet nyár végén, akire felügyelni sem tudsz. Hibáztathatod a tinikort az előző kutya problémái miatt, de most sem vagy felelősségteljesebb iránta. Mondd, hogy fogsz foglalkozni a kiskutyával? És ha rosszul fogadja a mostani kanod, mert gondolom szocializálva nincsen, mivel a kertben lévő kutyákkal sem barátkoztattad össze. Komolyan mondom nem normális ez az egész. Mondd vissza a kiskutyát. Gondolom szaporítótól van, mert egy tenyésztő ellenőriné a körülményeket és így nem adna kutyát neked.
2014. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
82%

Alomra soha nem fogod szoktatni!!


Mi is első kutyások voltunk és persze mi 3x levittük őket naponta,de éjszakára akartunk megoldást vagy ha hosszabb időre elmentünk akkor legyen hova csinálniuk.Hát az almot fekhelynek használták,pedig tettünk bele kakit sőt voltunk olyan hülyék (úristen visszagondolva,tiszta gáz -.-) szivaccsal felszívtuk a pisit és belecsurgattuk az alomba,hogy érezzék a szagot..hát ezzel csak azt értük el,hogy nem fekhelynek használták.Csak dísz volt.


Akkor fogtuk és úgy ahogy volt kidobtuk a francba és beiktattunk plussz sétát.Ha meg becsináltak akkor ez volt.Feltakarítottuk.


Reggel felkeltünk 20 perccel előbb,délután haza értünk az első volt,hogy levittük őket.Na meg este is elmentünk 1 sétára.


Viszont nem értem,hogy olyan életformánál mint a tiétek mi a jó bü.dös francért kellett kutyát vállalni??

Soha nem fogod alomra szoktatni ezt most mondom!!!!


Szerintem keress ennek a kutyának egy normális gazdit.


Az meg hihetetlen,hogy nem tudjátok megbeszélni a többi családdal,hogy kerítsenek el egy részt napközben a kutyáiknak -.-


Ide pedig még egy kutyát ne hozzatok!!!!

Annak az egynek is rossz ott lenni.


Eleve nem tudtok gondolkozni már ne haragudj.

Tudod,hogy a kertben van 3 nagy kutya,a gazdáikkal nem lehet beszélni,ti sokat vagytok távol,meg amikor időd engedi akkor viszed sétálni..normális ember ilyen körülmények közé EGY kutyát nem hoz nem hogy KETTŐT!!!!

2014. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Nektek nem hogy még egy kutya nem kell, de ha szereted a mostanit, azt is odaajándékozzátok olyan gazdinak, aki megfelelő életkörülményeket tud neki nyújtani! Mert ti ezt nem teszitek. Minimum napi két séta kellene hogy legyen, szocializálódás, szobatisztaság, ezek az ALAPOK. Plusz a másik kutya gondolom szaporítótól lenne, még egy gratuláció nektek! Szerencsétlen állat, nem kéne, hogy még egynek elszúrd az életét! Tartsatok inkább halakat, az lehet menne!
2014. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időd sétára, akkor a kutyával se törődsz. Képzeld, nekünk kertes házban, az udvaron van a kutya, rohadt nagy területe van és mégis elviszem sétálni és törődök vele. Együtt játszunk, mert szeretem!

Egyáltalán enni kapnak még? Minek még egy kutya?

És igazuk van a többieknek ez állatkínzás és örülök, hogy ilyen emberek tartoznak a korcsoportomba. Szánalmas, felelőtlen, ostoba emberek.

19/L

2014. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!