Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya a lakásban, összetet...

Két kutya a lakásban, összetett probléma, ötletek?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet,hogy van egy Havanese kiskutyám(fiú,4 éves) a házunkban. Kertes a ház,viszont lent van 3 nagy kutya(közös udvarban lakunk,3 család) ezért nem tudtam szobatisztaságra tanítani. Kutyapelenkára pisil,kakil, nagyon ügyesen. Viszont van egy nagy teraszunk,kiskapuval elválasztva a többi kutyától. Az anyukám nagyon szeretne egy kislányt a fiú mellé(természetesen ivartalanítva), aki most 5 hetes és lassan elhozható. Nem szeretném,ha a továbbiakban két kutya bent piszkítana a házban, ezért arra gondoltam, hogy a teraszra vennék egy almot(azt hallottam,hogy az jobb) és így megpróbálnám kiszoktatni őket. Első kutyás vagyok,soha nem volt még sajátom. Szeretném a segítségeteket kérni,hogy lenne egyszerűbb kiszoktatni a kiskutyával az idősebbet. Mivel sokszor van, hogy éjszaka egyedül lennének ezért bentre is kellene valami,ahova piszkíthatnak,ha nem tudjuk őket kiengedni. Elég összetett a probléma,kérlek ne a lebeszélésre-a megoldásra törekedjünk. Köszönöm a megértést és a segítséget előre is! :))


L/19



2014. aug. 8. 12:08
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Z.: reggel 7től kellene kb. 4ig kibírniuk. De mindenképp ezt a megoldást fogom választani. Terasz és kutyaalom. Sétáltatás pedig be lesz iktatva a programba, de nem piszkítás témában. Mert nem lehet megoldani. Ennyi.
2014. aug. 8. 12:58
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg éppen ezért nin kutyám.. Nincs időm akkor minek kutya?

Ne legyen mégegy..


Aki van annak lehett kintre alom, de sok foglalkozást igenyel, hogy rászokjon.

Eddig sem kellett volna pelenka, csak megfelelő időt kellett volna rászánni a szoktatásra.


Ezt minden rosszinduat nélkül írom..

Gondolj ele, ha egyre nincs időd, akkor 2-re lesz?

2014. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Zowie ***** válasza:
Mikor szeretnétek a pici kutyát? Esetleg az nem megoldható, hogy azután hozzatok még egyet miután a kerítés gond megoldódott? Csak azért mert akkor már neked is egyszerűbb lenne a szobatisztaságra nevelés, mert egy olyan kutyusnál, aki már megszokta hogy bent végzi a dolgát elég nehéz utána kintre szoktatni.
2014. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
100%
A kérdés! Ha nincs időtök a kutyára minek kell még egy???
2014. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Arra nem volt megfelelőképp oda figyelve, hogy a 4 éves kan kutyámat kiszoktassuk. Rendben ezt elismerem. Serdülőkor, én tettem rá magasról a tinihisztiim miatt, anyámék nem értek rá,ezért ez így lett megoldva. Itt a lehetőség újrakezdeni,talán ő is megtanulja,ebben reménykedem. Itt van az időm délutánonként rájuk, a kannak sincsen semmi gondja,boldog és ugrándozik egész nap,játsszunk,szeretjük. De nem mondhatom meg a kutyámnak,hogy te figyelj most suliba kell mennem légyszives ne piszkíts a lakásba. Azért,mert szeretnénk. Kérdésre kérdés amúgy nem válasz.


A kiskutyát már kifizettük. Augusztus 31.én hoznánk, és ha lesz saját udvar,akkor nyilván sokat lesznek kint. Átmeneti megoldást keresek,amire még nem kaptam választ. Van itt már minden emberek, de nem kell szerepelni ennyit :)

2014. aug. 8. 13:05
 26/36 Zowie ***** válasza:
Ígérem nem szerepelek, most írok utoljára:) A kiskutya nem fogja tudni olyan sokáig visszatartani, mert élettanilag még nem érett rá, úgyhogy amelyik helyiségben lesz, amíg nem vagytok otthon oda tegyél almot, pelenkát ha nem akarod hogy mindenhova piszkítson
2014. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Z, nem rád gondoltam neked hálás vagyok. Az egyetlen normális kommentelő voltál. Köszönöm,hogy segíteni próbáltál. Tudom,hogy nem egészséges ez a folyamatos lakásban élés. Hidd el,igyekszem őt kivinni sétálni. El nem tudod képzelni mennyire fontos Ő nekem. Amint lesz udvar, ők sokat lesznek ott, és nem fognak szenvedni :) Köszönöm!
2014. aug. 8. 13:13
 28/36 Zowie ***** válasza:
Nincs mit. Remélem minél hamarabb megoldódik a problémátok addig is sok sikert és örömet a kutyusokban:)
2014. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm, puszi! :)
2014. aug. 8. 13:21
 30/36 sippara ***** válasza:
86%
Ebben épeszű ember nem nagyon fog neked segíteni, pláne nem kutyás, ugyanis amit csinálsz, az úgy, ahogy van, állatkínzás. Nem törvény szerint, morálisan - meg ha egy picit tud az ember a kutyákról azon kívül, hogy szőrösek és elöl ugatnak hátul tojnak...
2014. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!