Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon megtartsam az ideiglenes...

Vajon megtartsam az ideiglenes kutyámat?

Figyelt kérdés
Július elején hoztam ideiglenesbe egy pit-staffi jellegű kutyust, volt több jelentkező, de valahogy mind eltűnt, volt akinek nem tetszett kép alapján, volt, aki végül más kutyát választott stb. Ő meg egyre jobban beilleszkedett hozzánk, nem volt vele az elején sem sok gond, de most már teljes értékű tagja a családnak. Ami miatt megtartanám, amellett, hogy nagyon megszerettem, mert ideális terápiás kutya lenne, a két saját kutyám közül egyik sem lenne alkalmas, hogy agresszív/ félős egyedeket oldjon, ő viszont nagyon. Hihetetlen hűséges egyébként, mikor elmegyünk bringázni, el sem mozdul mellőlem, mikor kicsit megpihenünk, akkor is fut egy kört, majd visszafekszik mellém. Szóval tényleg mindent megtesz, hogy megfeleljen:) Ami miatt viszont nem tartanám meg az az, hogy szeretnék továbbra is ideiglenesezni, viszont jelenleg egy 45 nm-es albérletben lakunk, ide több kutya nem jöhet. Várhatóan jövő ilyenkorra elköltözünk saját kertesbe, akkor tudnám újra folytatni az ideiglenesezést, addig nem. Amiatt is kétségeim vannak, hogy azért 3 kutya sok, mert dolgozom, tanulok, egyik kutyám pedig egy husky, aki igényli, hogy legalább 2 naponta külön is vigyem futtatni min. 2 órára (különben szökik). A másik kettőt ilyenkor nem tudom elvinni, mert ők nem bírják ezt a távot/ sebességet, amit a husky igen. Szóval elég tanácstalan vagyok. Bocsi a regényért, csak így talán könnyebb tanácsot adni.

2014. szept. 7. 10:08
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Én minden ideiglenesnél azt tapasztalom, hogy semmit nem tudok a kutyákról szinte, őrület, hogy milyen sokat tanulok minden új kutyánál.

Részvétem a volt kutyusod miatt. Nekem februárban halt meg ideiglenes kutyám egy balesetben, de szerencsére nekem ott volt a két sajátom, akikkel foglalkoznom kellett, egy fél évig nem is hoztam újat.

Egyébként eddig minden ideiglenest gond nélkül elengedtem, de ezzel a staffival bajban vagyok. Ma mondjuk arra hajlok, hogy őt is el fogom, mert folytatni akarom az ideiglenesezést, és az már 4-5 kutyát jelentene. Annyit meg nem biztos, hogy megfelelően el tudnék látni, ki tudnám az igényeiket elégíteni. De borzasztó nehéz lesz őt elengedni, már folyton rettegek, hogy mikor hív a gyepis ismerősöm, aki intézi, hogy van gazdijelölt.

2014. szept. 7. 22:09
 12/36 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt bajom az elengedéssel szerencsére egyik kis nyomi sem nőtt hozzám ennyire, mert mindnél azon volt a hangsúly, hogy vay kutyásítsam őket vagy élhetőre neveljem. Nálunk olyan volt, hogy a nj "szerelmes" lett egy ideiglenesbe, úgyhogy neki célirányosan közeli gazdit kerestem, és most heti 2-3 alkalommal találkoznak. A nagyfiú szabályosan körbeudvarolja, még duruzsol meg makog is neki, pedig nem is kifejezetten pofás a kishölgy:) és az öregbácsim sem egy ilyen mindenkutyátimádunk-fajta. Elfogadta a legtöbb ideiglenest, segített a szocializációjukban, de ennyiben ki is merült. Kivéve azt a nj zukát, meg most a dobit...

Ezt a kis maki dobit ha agyonlőnének sem tudnám odaadni... Van abban valami, hogy hogy elvarázsolják az embert... annyira fel tud húzni, hogy agyon tudnám verni egy hurkapálcával, aztán rámnéz a nagy bűnbánó szemeivel és már látom, hogy a következő hülyeségén agyal, de bújik meg osztja a puszit... én meg olvadok

2014. szept. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk gondolom eleve más, ha saját kutyának hozol el egy kutyát vagy ha ideiglenesbe. A sajátjaimat én is az első pillanattól fogva szerettem, pedig a huskyval aztán vannak és voltak gondok. Zizivel (a staffi) pont az a baj, hogy nincs baj:D Egy végtelen jóságos, kutyákkal, emberekkel, macskákkal barátságos kutya, akinek tényleg csak meg kellett mutatni a szabályokat, ő pedig örömmel követi. Persze azért vérbeli terrier, igazi zsákmányos hülyegyerek, pont az ízlésem:) Ő az az igazi nagybetűs kutya, legalábbb is számomra. De hát mindegy, ha jó gazdihoz kerül, nem fogom igazán bánni, hogy elment. A lényeg, hogy ő boldog legyen.
2014. szept. 8. 08:58
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehéz döntés, valóban. Viszont erre van egy "gyors" és egyszerű megoldás: kiszabsz egy adott időintervallumot, ha az alatt jön neki az álomgazdi, odaadod, ha nem, megtartod. persze ilyenkor mérlegelni kell, mi a jobb: az igazi álomkutya vagy sok kevésbé álomkutya...

Nekem sem volt tervben a dobi, csak el kellett hozni, mert ott nem maradhatott. Már altatni akarták. Elhoztam. Megkerestem a tenyésztőjét, aki néhány hónapon belül visszavette volna, aláírattam az általa elküldött szerződést a gazdival, aki ezen annyira felhúzta magát, hogy előttem tépte szét az eredeti tk-t, meg vergődött, ordítozott, mert benne volt hogy "nem megfelelő tartási körülmények" és "szerződésszegés"... na hát pont a hisztijét szartam le, főleg, hogy már otthon volt nálam a kutyi és inkább világgá mentem volna, minthogy visszaadjam neki.

Úgyhogy intéztük a visszautaztatását külföldre... de annyira belezúgtam a kis félős seggébe és hosszú huzavona után maradt:) szerencsére nagyon rendes volt a tenyésztő és nem problémázott sokat... bár hát relatív a sok... kicsit szigorúbb feltételekkel tarthattam meg(pl. ivartalanítási kötelezettség), ami mondjuk kicsit korlát a munka terén, de üsse kavics...meg több oldalas teszteket töltetett ki velem telefonon, folyamatosan csekkolta az orvosi ellátásokat, szűrővizsgálatokat, mindenről tételes elszámolást kért (úgy, hogy nem is volt biztos, hogy megtarthatom), kutyasulira kötelezett minket és heti szintű kapcsolattartásra:) ezek nagyrésze mondjuk alap, de kicsit macerás volt... meg hát közel sem biztos... éppen csak egy paraszthajszállal "nyertem" meg a kutyát

2014. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nem semmi, akkor kemény menet volt. Az előző ideiglenes kutyámért én is perre mentem, mert a volt tulajdonosa miután évekig bezárva tartotta és odaadta nekem, vissza akarta venni, én meg nem adtam. Úgyhogy feljelentett engem lopásért, de megnyertem a pert. Csak a kutya közben meghalt:(


Mondjuk én annyira nem vagyok nagy igényű kutyák terén, a rotit, aki már sipparánál van is szívesen megtartottam volna, a huskyt, aki meghalt szintén, szóval én az ilyen rámenős, pofátlanabb, ösztönerősebb kutyákat bírom, akik azért nem agyatlanok, de jó energikusak.


Benne voltál amúgy valamilyen állatvédő szervezetben?

2014. szept. 8. 10:39
 16/36 anonim ***** válasza:

Igen, úgy kezdtem. Aztán kb fél év után otthagytam őket, mert sok lett nekem a fanatizmusok. Ne érts félre, imádom őket, de ha nekem fajtatiszta kutya kell, elmegyek egy tenyésztőhöz és megveszem, hiába van ott sok rettentő cuki mix. Na ezért aztán kaptam az osztásokat, hogy miért nem ideiglenest tartottam meg vagy hogy a "keverék nem jó". Pedig nem erről van szó, nagyon cukik, okosak, bármi, de nekem egy munkára szelektált kutya kellet, hogy hobbi szinten sportoljak vele, mert az idős kutyusommal kipróbáltuk kiállítások elképesztő korrupt világát, és az nem tetszett.

Szóval lett kutyám az öreg mellé, aztán mikor elkezdtünk sportolni, se időm, se energiám nem volt buzogni, meg heti többször hallgatni az osztást...hát eljöttem. Évente adományozok nekik, övék az 1%om, segítek, ha és amikor megkérnek, de ennyi. Aztán még egy ideig ha nem volt hely, jöhettek hozzám ngytestűek vgy problémásabbak (itt már jó volt, hogy sportoltunkXD), és mostmár csak az adományozás van.

Nem nekünk való ez, mert úgysem menthetek meg mindenkit, viszont rengeteg idő, energia és pénz elúszik. Talán ha már én is nyugdíjba vonulok, újra kezdem

2014. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezt Neked kell érezni szerintem :) Hogy Zizi tényleg álmaid ebe, akivel vágyaid szerint tudsz sportolni...aztán majd kertes háznál még tudsz ideiglenesezni...ki tudja, hogy ha most tovább engeded, lesz-e ilyen kutya-szerelmed a közeljövőben :)

Szerintem ilyen esetben nyugodtan légy önző :D Én az lennék valszeg...

2014. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Szia!Nem okoskodni akarok,de múltkor pont egy kérdéshez(asszem,h.mi a kedvenc kutyafajtád v.ilyesmi)azt írtad,hogy amstaff kutyát nem tartanál...ez alapján azt mondom,szerintem ne tartsd meg...Annyi helyes kutya van,akiken "miatta"nem tudsz segíteni,gondolj erre és ha jelentkezik egy tényleg jó gazdijelölt,add oda kapcsolattartással!Én ezt tenném...
2014. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Igen, azt írtam, a többi amstaff nem is kéne. Próbálom magammal elhitetni, hogy ő sem, mert büdöset fingik, bunkó, megy mint a tank meg amúgy is. De azt hiszem, pont ezeket imádom benne...


Ma amúgy pont volt jelentkező rá, bár végül tárgytalan lett a dolog, de azt éreztem, hogy végül is oda tudnám adni. A kertes ház ki tudja, mikor jön össze tényleg, de addig is szeretnék ideiglenesezni. Az még fontosabb azt hiszem, mint hogy ő velem maradjon. Na meg ha kertesbe lesz 3 kutyám, mellettük meg munka mellett azért necces az ideiglenesezés. Nem biztos, hogy marad időm. Szóval jobb lesz ez így:S


Amúgy az állatvédők borzasztóan elvakultak tudnak lenni. Nálunk a helyi menhelyen annyira nincs fejlődés, hogy pl. ideiglenesbe sem adnak ki kutyát, mert már volt, hogy visszavittek egyet. Hát a pofám leszakad rajtuk. Biztos jobb a 100 kutyának kicsi helyeken sínylődni, mint esetleg nyitni a világ felé. Szerencsére a gyepis csaj meg a férje nagyon normális, így velük szívesen együttműködöm.

2014. szept. 8. 16:47
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Na hát akkor úgy látom,már döntöttél:)

A dobi is olyanokat tud intézni... és hangosatXD Multkor a buszon reccsintett be, hát néztek is rám furán az emberekXD vicces volt

Nem szeretem egyébként már se a hangulatot a menhelyeken, se azokat, akik szerint gáz nem kis pénzeket kiadni egy kutyáért, akire vágysz. Szerettem az ideiglenes kutyikat, nagyon sokat tanultam tőlük, viszont az is nagyon jó érzés, mikor végre kiválasztod azt a kutyát, amelyikpont azoktól a szülőktől van stb és az xedik alkalommal is uaz a kis dögevő rohan hozzád úgy, hogy elhagyja a seggét, annyira örül, és készülődsz és elhozod.

Vagy végre hozzád költözik az ÁLOMFAJTA...

Nem kevesebbek a mixi kutyusok sem, de nekik más a kisugárzásuk, ami valahogy engem nem fogott meg. 18 évesen még meg akartam váltani a világot, most, néhány évvel később, már látom, hogy én ehhez kevés vagyok

2014. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!