Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon megtartsam az ideiglenes...

Vajon megtartsam az ideiglenes kutyámat?

Figyelt kérdés
Július elején hoztam ideiglenesbe egy pit-staffi jellegű kutyust, volt több jelentkező, de valahogy mind eltűnt, volt akinek nem tetszett kép alapján, volt, aki végül más kutyát választott stb. Ő meg egyre jobban beilleszkedett hozzánk, nem volt vele az elején sem sok gond, de most már teljes értékű tagja a családnak. Ami miatt megtartanám, amellett, hogy nagyon megszerettem, mert ideális terápiás kutya lenne, a két saját kutyám közül egyik sem lenne alkalmas, hogy agresszív/ félős egyedeket oldjon, ő viszont nagyon. Hihetetlen hűséges egyébként, mikor elmegyünk bringázni, el sem mozdul mellőlem, mikor kicsit megpihenünk, akkor is fut egy kört, majd visszafekszik mellém. Szóval tényleg mindent megtesz, hogy megfeleljen:) Ami miatt viszont nem tartanám meg az az, hogy szeretnék továbbra is ideiglenesezni, viszont jelenleg egy 45 nm-es albérletben lakunk, ide több kutya nem jöhet. Várhatóan jövő ilyenkorra elköltözünk saját kertesbe, akkor tudnám újra folytatni az ideiglenesezést, addig nem. Amiatt is kétségeim vannak, hogy azért 3 kutya sok, mert dolgozom, tanulok, egyik kutyám pedig egy husky, aki igényli, hogy legalább 2 naponta külön is vigyem futtatni min. 2 órára (különben szökik). A másik kettőt ilyenkor nem tudom elvinni, mert ők nem bírják ezt a távot/ sebességet, amit a husky igen. Szóval elég tanácstalan vagyok. Bocsi a regényért, csak így talán könnyebb tanácsot adni.

2014. szept. 7. 10:08
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Én most is meg akarom váltani, csak még nem tudom, miből:D Én pont fordítva vagyok, a kutyákkal való munka nem az én világom, mindig mixeim voltak, azt hiszem, azok is lesznek. Nekem az az igazi csoda, mikor egy félős/ agresszív/ elrontott kutyát rehabilitálhatok. Azért egyszer egy komondorom biztos, hogy lesz:)
2014. szept. 8. 18:41
 22/36 anonim ***** válasza:

Én a mentett kutyikkal is igyekeztem dolgozni. Persze nem ÖV meg sport szinten, bár egyszer találkoztam egy jack-russel-rotti mixxel, aki úgy fogta a segédet, hogy sok tk-s kutya megirigyelné (az egyetlen probléma az volt vele, hogy "jajj fifikére tudunk vigyázni" helyről jött és kissé kettyós volt civilben)... aki meg engedelmességnél nagyon ügyi volt, persze hogy vitték azonnal uh az alap dolgok után az ilyen kutyák hamar mentek gazdisodni.

Szóval a jó helyről származó kutyák belül megbízhatóbbak, tudod mit kapsz a "csomagban"... mondjuk ez sem mindig igaz... pl. az én dobimnál sem... retteg az ÖV-helyzetektől, de csak mert nem elég magabiztos még

2014. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Az én mixem (nem kérkedésből, mert a másik kutyámról meg beismerem, hogy egy 'nyomorék':D) mind engedelmesben, mind őv-ben mind nyomkövetésben elképesztően tehetséges. Ezt nem én találtam ki, hanem a sulin mondta több oktató is, és aztán a többi kutyát látva rájöttem, hogy tényleg így van. Csak nekem ilyenekhez nincs affinitásom, persze nézni jó, meg néha rámjön, hogy na akkor nyomkövessünk, de igazából nem érdekel. Érzem egyébként, hogy benne lenne a kutyámban az IPO, munkamániás hülyegyerek, csak én vagyok lusta az egészhez. Na meg ezen a környéken, ahova költöztünk, nincs is jó suli a közelben.
2014. szept. 8. 20:27
 24/36 anonim ***** válasza:

na igen...kinek mi jelenti az örömet a kutyázásban...

Mondjuk ha benne van a kutyában, lehet jobban járna egy hasonló mentalitású gazdival

Ez a kutyasuli meg olyan dolog, hogy nem minden kutyának jó az egyik, vagy a másik...én a dobi miatt otthagytam a beváltat és megnéztem a város összes suliját...most fél órát buszozunk ha nincs itthon a kocsi

2014. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Őt a világ összes kincséért sem adnám oda senkinek. Bár aktívan nem dolgozom vele, de bringa mellett futtatom, lasztizunk gátlásokkal, sokat lent vagyok vele, sokat sétál, szóval szerintem elég jó élete van. Bár tény, hogy talán még jobb lenne, ha kihoznám belőle a maximumot, de ha egyszer nincs erre igényem, mit csináljak. Az meg neki sem jó, hogy erőltetem, és unom az egészet.
2014. szept. 9. 09:20
 26/36 Szilvi & Argos ***** válasza:
Hova is költöztél? Egyébként nem is kell feltétlen IPO...klikkeres formálás, utcai terep tárgyakkal "agility", trükkök, stb ;)
2014. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Tatabánya. Amúgy ilyenekre sem tudom rávenni magam. Mire hullafáradtan hazaérek a sétából már nagyon nincs kedvem. Séta közben meg ugye a 3 kutya... Ha az egyikkel elkezdek valamit, a másik garantáltan csinál valami galádságot, ha nem figyelek:D
2014. szept. 9. 14:18
 28/36 anonim ***** válasza:
Na igen... az ember és ezek a fránya korlátok. Arra mondtam, h ha a staffiban van lehetőség valami komolyabb terén, ehet jobb neki egy olyan gazdival, aki szintén pörgős, vagy sportosabb
2014. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Ja értem, azt hittem a saját kutyámra írod. Mert ő az aki elképesztően tehetséges és ösztönerős, a staffiban én, mint laikus egy átlagosan tehetséges kutyát látok. De nem hinném, hogy olyan gazdit találok neki, aki kutyasuliba is viszi.
2014. szept. 9. 19:04
 30/36 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tatabányán nulla kutyás élet van, ismerősöm panaszkodik mindig :(

Meló mellett 3 aktív kutya...hát igen, nehéz szülés :D

2014. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!