Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyámnál gondok...

Kamasz kutyámnál gondok akadtak, megmorgott, megijedtem, nagy baj? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiskamaszom most kezd belépni a nagyfiúk világába, és tegnap a kutyaiskolában az oktató megmutatta hogyan használjuk a fojtót. Majdnem a füléig fel kellett húzni, ami annyira nem tetszett neki, hogy megmorgott. Azonnal pofont kapott, és mondta az oktató hogy ezt nagyon gyorsan ki kell nevelni belőle. Este elmentem vele futni, hogy jól lefárasszam. Azt reméltem kezesbárány lesz, de mikor sétálni akartam vele, visszahúzott, csakazért se csinálta amit mondtam neki, pedig nem kértem hanem parancsoltam. Megdermedt és meg sem mozdult. Olyan volt mint a vihar előtti csend. Mintha mindjárt nekem ugrana dühében. Azért gondolom ezt, mert egyszer vigyáznunk kellett pár hónapig egy rokon kutyájára, és az is ezt csinálta, csak az tényleg nekem is jött, és akkor még nulla tapasztalatom volt a kutyákkal.

Szóval elővettem a jutalomfalatot, mert komolyan azt hittem nekemugrik, és akkor már felkelt és gyönyörűen megcsinált mindent amit mondtam. Még a "marad" is ment neki. Mindezt kint az utcán csináltuk, más kutyák ugattak közben.

Aznap volt egy összetűzése egy szemét kis döggel, nem tudom, lehet hogy túl sok volt neki ez a nap, de már 7 hónapos, szóval igenis itt az ideje hogy megtanulja, ki a főnök. Amúgy más gond nincs és nem is volt vele, a suliban is szépen teljesít. Csak most akadt ez a gond, sajnos ezen a próbán most megbuktam.

Tudnátok segíteni, mit tegyek, hogy ez soha többet ne forduljon elő? Aznap este a kajáját is úgy adtam neki oda, hogy 10 percig mozdulatlanul kellett előtte ülnie.

Tudom hogy ez nagy gond, mivel nagy testű lesz, kérlek mellőzzétek a bunkó beszólásokat, mert azokkal aztán kitörölhetem.

Szóval hogyan kezeljem ezt?



2014. szept. 8. 11:23
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

A kutyám egy kiváló idegrendszerű 7 hónapos argentin dog, 8 hetes kora óta nálunk van, nagyon ragaszkodó, szeretnivaló, izgága, rosszcsont, csendes, mozgékony, okos, érzelmes, rafinált, gondolkodó és döntéshozó.

Soroljam még? Imádom őt. Nem akarom hogy ez még egyszer megtörténjen. Amúgy én se értem mi baj a fojtóval. Ha fizikailag nem vagyok elég ahhoz hogy visszafogjam, akkor eszköz kell. Ez egy jó eszköz. Csak meg kell tanulnom alkalmazni.

2014. szept. 8. 17:02
 12/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya? Milyen talajon futtattad?

Csak homokos, föld úton vagy füvön fusson. 7 hónaposan már 1-2 km-ert kocoghat canga mellett szerintem, de inkább hosszút sétáljatok, hogy a saját tempójában tudjon menni.

2014. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%

Argentin dog jesszus :) Lesz vele még dolgod. Nem a fojtó a lényeg, hanem a kisugárzásod. Amit kigondolsz, kimondasz, az legyen!!! A kutyának ne legyen választási lehetősége.

Állítsd fel a szabályaidat és tartasd is be. Napi szinten vidd forgalmas környékre szocializálódni, kutyákkal bandázni, póráz nélkül IS sétálni.

2014. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Más kutyákkal már nem nagyon lehet összeengedni, pont a tegnapi eset után szembesültem vele, hogy mostmár nem az a cuki kis kukacka aki volt, hanem kezd felnőni. Tegnap ha nem állítjuk le és préseljük a kocsiba, lehet hogy kettéharapja azt a szemtelen kis dögöt.

Kocsival nem jó futtatni? Azért nem akarom biciklivel, mert olyan dilis hogy képes lenne a kerék elé menni, és akkor orra bukok, csontom töröm. Kocsi mellett nem tud kerék alá kerülni, és egyenletes tempóban haladhatunk vele.

Holnap megpróbálkozunk egy nagyobb távval.

Tudom hogy lesz még vele dolgom, de nem adom fel! Kell nekem ez a kutya, nem fogok megválni tőle a saját lustaságom és félénkségem miatt!

2014. szept. 8. 17:41
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
Határozd el magadban, hogy te vagy a falkavezér, aki nem retteg egy kis kutyulitól. :D Hidd is el, hogy ha meg is harap, azzal sem éri el, amit akar. Ha ezt tudod felé sugározni, akkor nem lesz gondotok. Ne keresd kimondottan a lehetőséget az összetűzésre, de ne is félj tőle meg kerüld direkt ezeket a szitukat. Fokozatosan szoktasd hozzá, hogy egyre kevesebb megtanult dologért kap falatkákat és akkor nem csak akkor fog szót fogadni, ha az orra előtt lóbálod a kaját. Annak is legyen következménye, ha nem fogad szót.
2014. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

De mi legyen a következménye? Lenyomni már nem lehet mert kibújik a kezem alól. Rákiabálok, azt pont leszarja, visszaugat maximum ha nem tetszik neki.

Csináltuk azt is, hogy napokig nem szóltunk hozzá, az sem hozott eredményt. Nem tudom, mit kéne vele csinálni.

2014. szept. 8. 18:09
 17/38 anonim ***** válasza:
69%

A leírtak alapján nem kell attól félned, hogy a kutyád a fejedre fog nőni. Ugyanis már megtörtént!


Én sulit váltanék. Sürgősen, mert az a suli ahol a lefordulós dominanciagyakorlatot -ami magában is elég kell, hogy legyen- egy fojtóval kombinálják, ott elég nagy a zűrzavar az oktatói fejekben. csinálják mert ezt csinálják most a vezető iskolákban is és nem akarnak lemaradni, csak az ok-okozati összefüggéseket nem tudják.


A kutyád ha 7 hónaposan nem fogadja el tőled a gátlást akkor mire teljesen felnőtt lesz 1-1,5 éves egyáltalán nem fogja elfogadni.

2014. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
17-es, te ezzel foglalkozol vagy csak egy okostojás vagy?
2014. szept. 8. 19:51
 19/38 anonim ***** válasza:
Most miért okostojásozod le őt? Igaza van neki valahol. Nekem is volt kamasz kutyám, egy roti, aki mellesleg k-rvásul ösztönerős volt, és én is sejtettem volna, hogy nagy a gond, ha rámmorog, én pedig megijedek. A probléma megoldásához az első lépés, hogy belásd, hogy mit tettél rosszul. Jutifalatozni a kutyával, miután rádmorgott pl. oltári nagy lúzerpecsét, és ezt nem rosszindulatból írom. A leírtak alapján a helyedben a grabancánál fogva morogva-ordítva a földre vágtam volna, de nyilván a helyzet adja, ez nem 100 %.
2014. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Na ezaz hogy mindenki mást ír, a suliban is mást mondanak, honnan tudjam melyik a jó?

Tudom hogy lúzerség volt elővenni a jutit, de eldöntöttem hogy addig nincs vacsora se nekem se neki, amíg el nem végeztük a feladatot.

2014. szept. 8. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!