Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyámnál gondok...

Kamasz kutyámnál gondok akadtak, megmorgott, megijedtem, nagy baj? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiskamaszom most kezd belépni a nagyfiúk világába, és tegnap a kutyaiskolában az oktató megmutatta hogyan használjuk a fojtót. Majdnem a füléig fel kellett húzni, ami annyira nem tetszett neki, hogy megmorgott. Azonnal pofont kapott, és mondta az oktató hogy ezt nagyon gyorsan ki kell nevelni belőle. Este elmentem vele futni, hogy jól lefárasszam. Azt reméltem kezesbárány lesz, de mikor sétálni akartam vele, visszahúzott, csakazért se csinálta amit mondtam neki, pedig nem kértem hanem parancsoltam. Megdermedt és meg sem mozdult. Olyan volt mint a vihar előtti csend. Mintha mindjárt nekem ugrana dühében. Azért gondolom ezt, mert egyszer vigyáznunk kellett pár hónapig egy rokon kutyájára, és az is ezt csinálta, csak az tényleg nekem is jött, és akkor még nulla tapasztalatom volt a kutyákkal.

Szóval elővettem a jutalomfalatot, mert komolyan azt hittem nekemugrik, és akkor már felkelt és gyönyörűen megcsinált mindent amit mondtam. Még a "marad" is ment neki. Mindezt kint az utcán csináltuk, más kutyák ugattak közben.

Aznap volt egy összetűzése egy szemét kis döggel, nem tudom, lehet hogy túl sok volt neki ez a nap, de már 7 hónapos, szóval igenis itt az ideje hogy megtanulja, ki a főnök. Amúgy más gond nincs és nem is volt vele, a suliban is szépen teljesít. Csak most akadt ez a gond, sajnos ezen a próbán most megbuktam.

Tudnátok segíteni, mit tegyek, hogy ez soha többet ne forduljon elő? Aznap este a kajáját is úgy adtam neki oda, hogy 10 percig mozdulatlanul kellett előtte ülnie.

Tudom hogy ez nagy gond, mivel nagy testű lesz, kérlek mellőzzétek a bunkó beszólásokat, mert azokkal aztán kitörölhetem.

Szóval hogyan kezeljem ezt?



2014. szept. 8. 11:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

"kedves" kérdező.

nem az a gond hogy egy "akadályt" nem vettetek, hanem az hogy félsz a saját kutyádtól.

másrészről pedig, az hogy kocsival futtatsz egy kölyök kutyát, az mindent elárul arról, hogy mennyire értesz a kutyához. inkább már a kutya érdekében ( eddig arra hajlottam, hogy nehogy Neked essen bajod egy harapás miatt ), keress neki hozzá értő gazdát.

nem utolsó sorban pedig kedves megnyerő a modorod:)

2014. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan kutyával találkoztam már, amelyik a fojtó használatakor ledermedt. És ez nem fajtafüggő. "keménynek" tartott kutyánál is volt ilyen.

Nem mindegy, az a "dermedés" minek az előjele. Vagy sok neki az inger, vagy simán támadna .

2014. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Továbbra sincs igazad. Nem félek tőle, csak akkor egyszer megijedtem hogy most mi lesz. Aztán ám a te modorod se volt túl kedves, hiába írásban nincsenek hangsúlyok, ki lehetett venni a kommentedből a gyúnyt. Nem fogok megválni a kutyámtól, remélem másoknak nem adsz ilyen hülye tanácsokat.

Valaki elmondaná mi baj a kocsival való futtatással? És ha azzal nem lehet akkor biciklivel miért lehet?

2014. szept. 10. 13:38
 34/38 anonim ***** válasza:
a kocsival és a biciklivel való futtatást nem ajánlják 1, 1,5 éves kor alatt, mert még az izületek nem alakultak ki teljesen és a kutya nem a saját tempójában fut hanem ész nélkül megy a távolodó gazdája után és simán túl tudja terhelni az izületeket. Nem most fog jelentkezni a baj hanem 6-7 évesen. Ugyan ez a baj a túl korai rongyozással, húzogatással is. Csak 0,5 mm-re mozdítja ki a friss, még be nem csontosodott fogakat és a kutyának máris egymást csiszolják a fogai és 6 évesen már súlyosan sérül a zománc.
2014. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan mozgassam? Elég neki a séta? Azzal nem fárad ki. Sétáltam már vele 4 órát is, az után is volt még energiája rosszalkodni.
2014. szept. 10. 14:48
 36/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
1-2 km bringa mellett A KUTYA TEMPÓJÁT FIGYELEMBE VÉVE mehet, de inkább szabad séta, kis labdázás, és SZOCIALIZÁCIÓ KUTYÁKKAL, emberekkel, forgalommal. Taníthatod kismillió dologra, agyban hamarabb fárad!
2014. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Mostanában séta közben is megállítom, és gyakoroljuk azt amit a suliban tanultunk. Este mikor már nem járnak emberek, a pórázt is elengedem, és engedelmeskedik még a "marad"-ra is, pedig azt utálja.
2014. szept. 11. 11:21
 38/38 anonim ***** válasza:
Gyakorold a gátlás beépítését is mert nektek azzal volt gondotok. PL eldobsz egy labdát, de nem mehet érte addig amíg te nem mondod. Vagy két labdát és te döntöd el melyikért mehet.
2014. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!