Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyámnál gondok...

Kamasz kutyámnál gondok akadtak, megmorgott, megijedtem, nagy baj? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiskamaszom most kezd belépni a nagyfiúk világába, és tegnap a kutyaiskolában az oktató megmutatta hogyan használjuk a fojtót. Majdnem a füléig fel kellett húzni, ami annyira nem tetszett neki, hogy megmorgott. Azonnal pofont kapott, és mondta az oktató hogy ezt nagyon gyorsan ki kell nevelni belőle. Este elmentem vele futni, hogy jól lefárasszam. Azt reméltem kezesbárány lesz, de mikor sétálni akartam vele, visszahúzott, csakazért se csinálta amit mondtam neki, pedig nem kértem hanem parancsoltam. Megdermedt és meg sem mozdult. Olyan volt mint a vihar előtti csend. Mintha mindjárt nekem ugrana dühében. Azért gondolom ezt, mert egyszer vigyáznunk kellett pár hónapig egy rokon kutyájára, és az is ezt csinálta, csak az tényleg nekem is jött, és akkor még nulla tapasztalatom volt a kutyákkal.

Szóval elővettem a jutalomfalatot, mert komolyan azt hittem nekemugrik, és akkor már felkelt és gyönyörűen megcsinált mindent amit mondtam. Még a "marad" is ment neki. Mindezt kint az utcán csináltuk, más kutyák ugattak közben.

Aznap volt egy összetűzése egy szemét kis döggel, nem tudom, lehet hogy túl sok volt neki ez a nap, de már 7 hónapos, szóval igenis itt az ideje hogy megtanulja, ki a főnök. Amúgy más gond nincs és nem is volt vele, a suliban is szépen teljesít. Csak most akadt ez a gond, sajnos ezen a próbán most megbuktam.

Tudnátok segíteni, mit tegyek, hogy ez soha többet ne forduljon elő? Aznap este a kajáját is úgy adtam neki oda, hogy 10 percig mozdulatlanul kellett előtte ülnie.

Tudom hogy ez nagy gond, mivel nagy testű lesz, kérlek mellőzzétek a bunkó beszólásokat, mert azokkal aztán kitörölhetem.

Szóval hogyan kezeljem ezt?



2014. szept. 8. 11:23
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
per pillanat ebből élek, és van 6 saját kutyám.
2014. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
23%

bocs, a 17-es hozzászóló vagyok.

Amúgy ne keseredj el, nem vagy egyedül, havi-heti rendszerességgel találkozom hasonlóval a legkülönfélébb fajtából. Az uszkártól a pointeren át az akitáig.

A kutyák kis testjelekkel kezdenek kommunikálni amit a gazdák nem vesznek észre, nem regaálnak megfelelően és mire ézbekapnak a kutyájuk már régen föléjük kerekedett. Aztán beleraknak hirtelen egy gátlást (ahogy te is) és meglepődnek, hogy a kutya helyre teszi őket.

A dominancia nem ott kezdődik, hogy morog a kutya, hanem ott, hogy lekeresztezi az utadat.

2014. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mit jelentett az hogy lefeküdt és kővé dermedt?
2014. szept. 9. 08:46
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

nem láttam a kutyát, így nem tudom pontosan megmondani. Függ a testtartásától, előre vagy inkább hátra húzódik a súlypontja, hova fókuszál a szemével? Oldalra vagy rád? Nyitva van a szája vagy csukva?


A lefagyás ugyanis lehet tényleges lefagyás amikor túl sok az inger a kutyának és azért fagy le mert nem tudja feldolgozni vagy lehet a harapás előtti kitartott fókuszlás és lehet egy sima dominancia ellenállás is.


Ha nálam valamelyik gazda kezében ezt csinálja a kutya akkor a kutyát látva (és ismerve) mondom hogy vagy oldja a kutyát, vagy tartsa ki ő is a poziciót amíg a kutya ki nem fordul vagy rántson raja olyat, hogy a nyaka leszakad.


Ha rosszat mondasz vagy a kutya sínyli meg vagy a gazda, mert a kutyája elfogyasztja.

2014. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Szilvi & Argos ***** válasza:

Most kellene olyan sulit keresni, ahol nem csak kimondottan a fegyelmező alaki dolgokat tanítják, hanem a gazdi-kutya kapcsolatot fejlesztik. Illetve igenis KELL kutyák közé vinni még most, mert ha elzárkóztok tőlük,akkor egész életében antiszoci lesz!

A helyedben pont, hogy nem hanyagolnám a kutyát. Napi szinten sok-sok játék, TANÍTÁS, és amíg a kapcsolatotok nem rendeződik, sok-sok jutalomfalat, akár az egész napi kaját megkaphatja így. Állíts fel szabályokat és tartasd be! Egyéb módon, amíg a kutya nem tekint rád izgalmas és követendő vezetőként, addig nincs értelme keménykedni szerintem.

Egyébként kocsival hol futtatjátok?

2014. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Kocsival este futtatuk a mellékutcákban. Földútra nem lehet vinni mert a göröngyök kerülgetése közben kerék alá kerülhet.
2014. szept. 9. 16:26
 27/38 anonim ***** válasza:
bár nem olvastam el az összes kommentet, de szerintem 2 "hibát" követtél el. az első, hogy amint Hozzád került a kutya, onnantól kezdve kellett volna "falkavezérként" viselkedni vele, tudatosítani benne. a második, ami sokkal súlyosabb, hogy félsz a saját kutyádtól! hidd el megérzi, és egy doggal nem lehet puhányul bánni. tudom nem fog tetszeni, de ha már a gondolat felvetődik Benned, hogy a saját kuytád megharaphat, akkor inkább válj meg tőle. bizalom nélkül, félelemben, sosem fogod tudni teljesen kezelni a kutyát.
2014. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a fojtónyakörvnek, de egy dologra jó: Sétáltatáskor, ha húz a kutya, vagy irányítani akar, akkor megállsz. A kutya haladni akar, nem szeret ácsingózni, tehát meg kell állni, ha nem azt teszi, amit vársz tőle. Ha két méterenként meg kell állni, akkor két méterenként állj meg, amíg rá nem jön, hogy a feszes póráz nem vezet jóra.
2014. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
7 hónapos kutyát nem kéne kocsival futtatni...de BETONON SEMMILYEN KUTYÁT SE!!! Tényleg fogadd meg kérdező, ugyanis az ízületeinek rohadtul árt!!! :(
2014. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss 27-es, de miféle ember vagy te?? Mi az hogy váljak meg tőle? Az ilyen gondolkodású emberek miatt vannak tele a menhelyek! Egy akadályon nem mentem át, akkor már dobjam is ki szegénykémet? Az ő hibája talán hogy 100-ból egy feladatot nem tudtam megcsinálni vele? Te ha megveszel valamit és nem tanulod meg használni, akkor inkább eladod minthogy megtanuld? Gratulálok, szerintem kezdheted elásni magad.

Szilvi, értem, betonon nem fogom többet futtatni. Viszont a kocsival nem tudom mi a baj, nagyon lassan mentünk, ő laza ügetésben ment mellettünk.

A fojtóhoz meg annyit tennék hozzá, hogy nálunk a suliban minenki használja, szóval nem tudom mi baj vele. Ma megpróbálom fojtó nélkül sétáltatni, és ugyanúgy visszafordulni ha húz. Meglájuk mi lesz.

2014. szept. 10. 09:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!