Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jó minőségű táppal etetem...

Ha jó minőségű táppal etetem a szaporítótól vásárolt kutyámat, akkor az megvédené őt a genetikai öröklött betegségektől vagy az attól még előjönne neki, ha van?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 5 hónapos Angol cocker spániel fajtiszta kutyám,amit nem elismert tenyésztőtől vásároltunk,hanem szaporítótól.Utána olvastam,hogy milyen öröklött genetikai betegségei lehetnek,ami az angol cocker spániel fajtára jellemző(lásd :szürkehályog,veseprobléma,PRA,csípődiszplázia,térdproblémák,pajzsmirígy alul működés...stb).Minőségi táp alatt értek Acanát ill. Orijent.Idáig volt már a kiskutyának egy köldöksérv műtéte,ami szintén öröklött rendellenesség.

2014. szept. 15. 12:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs pénzed 100 ezres kutyára, akkor SPÓROLJ, vagy keress a menhelyen. Így valószínűleg több lesz a kutyára költött pénzed, amit az orvosnál hagysz, mint egy fajtatiszta kutya ára. De te tudod. A chipet egyébként a tenyésztő berakatja, így az tartalmazza a vételárat.
2014. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
És ha kijön rajta a diszplázia és azt mondják, hogy a műtét 200 ezer, akkor mit csinálsz?
2014. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó húsnak híg a leve, ismered a mondást...


Igen, drágább, de havonta félre lehet tenni rá és összejön az. Bár a magyar embernek minden azonnal kell.

Az esély nagy rá, h most még több pénzt fogsz hagyni állatorvosnál, mintha tenyésztőtől vettél volna szűrt kutyát, garanciával.

2014. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló vagyok:

mint írtam problémás a kutyám, ha nem is üt ki rajta valami betegség, akkor is a szintentartása már drágább a spec. tápjától és az alap gyógyszereitől, mint egy egészséges kutyáé. És akkor még nem is beszéltünk arról, ha van valami "extra" baja. Hidd el, az évek során minimum 5-ször annyit költöttem rá, mint amennyi egy fajtatiszta kutya ára egy tenyésztőnél. Ha ez még nem lenne elég, még így is ott a tudat, hogy néha szenvedni látom a kutyámat, ami az összes anyagi kiadásnál is jobban fáj. Szóval, bár "részletben", de sokkal-sokkal többet költhet az ember egy ilyen kutyára, és ahogy mondtam a nem-anyagi oldala is szörnyű. Félteni, szenvedni látni egyik gazdi sem akarja a kutyáját szándékosan. Na ezért nem "kifizetődő" (de ronda szó ide...) a kétes egészségű kutya. És bizony ha már megvan a kutya, megadok neki mindent, megteszek érte mindent, de elgondolkozik az ember, hogy akkor miért is nem tett meg a vásárlás előtt is néhány áldozatot, miért nem várt még pár hónapot hogy gyűljön még hozzá pénz... Ezt magamnak is mondom, kicsit önvádnak, és Neked is, nem vádaskodásnak csak felvilágosításnak. És mindenkinek, aki még gondolkozik azon, hogy nem kell neki a törzskönyv, úgysem az ő kutyája lesz olyan beteges... Hát DE.

2014. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem védi meg. De a tudatos, jó minőségű táplálás mindig csak hasznára válik a kutyának!!! A veseproblémát pl. megfelelő táplálással tünetmentessé is lehet tenni, nekem 13 évesen vesebeteg lett a kutyám de úgy hogy a doki már infúzióra akarta rakni, merthogy milyen szörnyű a vérképe. Elmentünk egy másik orvoshoz is, nem kellett az infúzió, csak étrendváltozás. Tünetmentes volt utána. 18 és fél évesen kellett végül elaltatni a kutyámat és nem a veséje miatt.
2014. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem azért nem vettem tenyésztőnél 100ezer forintos kutyát mert nem telne rá,természetesen lett volna rá pénzem,de azon a pénzen nem fogom másoknak a hobbiját szponzorálni,hogy vigyék a kutyáikat kiállításokra,meg tenyészszemlékre.Az összes ismerősöm szaporítótól szerezte be a kutyáját,egyiknek sem ment el az esze hogy ennyi pénzt kiadjon egy állatért,ami ingyen is az övé lehetne.A törzskönyv meg ugyan minek,ha nem akarom a kutyámat se szaporítani,sem fedeztetni.A törzskönyvet is csak hatalmas nagy flancolásnak tartom.

A mostani kutyámmal nagyon elégedett vagyok,nagyon szép fényes a szőre,jó a tartása,okos,sokan megdicsérik a jó külleme miatt.Látszik rajta,hogy nincs mozgásszervi rendellenessége.Bár akitől vettük,az szaporító volt,mert később láttam újabb kutyakölyök hirdetéseket is az ő nevén az olx.-en,s ott kaukázusi kölyökkutyákat árult nagyon jó áron,meg törpetacskó kölyköket,s cavalier king charles spánielt is.A diszpláziáról meg annyit,hogy utána olvastam,hogy a kölyökkutyánál már észre lehet venni,hogy furcsán jár,őneki meg normális járása van.A tápjával viszont meg nem spórolok,a legjobb tápokat veszem neki,az összes oltását megkapta.Az állatorvos is megdicsérte,hogy milyen szép.A legkorszerűbb módszert választom a kullancs- és bolha-ellenes védekezésbe.(kiltix nyakörv,advantix spot on) Mert én ezeket veszélyesebbnek tartom mint a genetikai betegségeket.Az idősebb kutyáknál meg jelentkezhet daganatos betegség,s az alól a "tenyésztős" kutyák sem kivételek,ha nem minőségi tápot kapnak.

A nagyszüleimnek volt drótszőrű német vizslájuk.Ő nem kapott minőségi tápot,törzskönyve sem volt,szaporítótól hoztuk,de annak ellenére az összes oltását megkapta.Ez a kutya 18 évig élt,makk egészséges volt,udvaron tartották.Az utolsó éveiben már volt egy kis nagyothallása.Orvosnál meg csak akkor volt amikor az évi kötelező oltását kapta meg,+ amikor a kaukázusi-malamut keverék szukánk megmarta,amikor a vizslánk párosodni akart volna vele.Természetesen az aktusból lettek kölykök,amiből kettőt meg is tartottunk.

2014. szept. 16. 08:09
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkutyánál már észre lehet venni,hogy furcsán jár,őneki meg normális járása van.


Ez maximum nagyon sulyos dp eseten lehet igaz. Sokszor semmi nem latszik a kutyan, csak evek mulva.

2014. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már ennyire szemellenzős, a fent felsorolt betegségekre a tenyésztők szűrik a kutyákat, szerinted az ingyen van??? Nem a kiállítások világát "szponzorájuk" a tenyésztőknek, hanem az egészségügyi szűrést, a kölykök felnevelését stb. stb.

Kicsit gondolkodj már! Jó, ha 0-ra kijönnek.

[link]

2014. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azért nem vettem tenyésztőnél 100ezer forintos kutyát mert nem telne rá,természetesen lett volna rá pénzem,de azon a pénzen nem fogom másoknak a hobbiját szponzorálni,hogy vigyék a kutyáikat kiállításokra,meg tenyészszemlékre.Az összes ismerősöm szaporítótól szerezte be a kutyáját,egyiknek sem ment el az esze hogy ennyi pénzt kiadjon egy állatért,ami ingyen is az övé lehetne."


Ezzel csak az a baj, hogy egy tenyésztő garanciát vállal a kutyáira, míg egy szaporító nem. Szaporítós kutyák azért rizikósak, mert előfordulhat, hogy annyira rossz génállományú kutyákat párosítanak össze, hogy életképtelen lesz és mindenféle öröklött betegsége van... Nem mind ilyen, nyilván, de sajnos sok van.


Én se vennék tenyésztőtől soha kutyát. Amíg tömve vannak a menhelyek, addig onnan hozok el kutyát, semmivel sem kevesebb egy menhelyes kutya mint egy tenyésztőtől vett. Mostanit is gyepmesteri telepről hoztam el :)

2014. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van.Az nagyon szép dolog amikor valaki menhelyes kutyát ment meg.Egyébként én is először a spániel fajtamentő alapítvány oldalát böngésztem,onnét akartam volna kutyát választani.De amikor 7 hetes korában megvettük a kiskutyámat olyan jó volt napról-napra figyelni ahogy cseperedik,egészen baba korától láttuk növögetni.Amúgy nagyon szép kutya,az utcán is megyünk,mindenki csak dicséri őt,hogy mennyire gyönyörű kiskutyám van,csillog a szőre is nagyon fényes,a jó minőségű táptól.Szerintem a törzskönyvet kell megfizetni nagyon egy tenyésztős kutyánál,mert a genetikai szűrések nem annyira drágák (kb 70 euro),ami kb olyan 20ezer ft,kettő kutyára meg 40 ezer,s az a kutya élete végéig csak a kölyköket nyomja ki megállás nélkül,s így 10 kölyök ára meg 1 millió forint körül van,amiből meg már lehetne egy hektár földet is vásárolni,vagy egy versenyló ára!!!Jó,hogy vannak szaporítok,mert ha csak 100ezer forintokért lehetne kutyát venni,akkor nem lenne nagyon senkinek kutyája.A kutyáknál meg nem lehet a születést még úgy szabályozni,hogy csak a tenyészkutyák ne legyenek ivartalanítva,a többit amit meg nem tenyésztésre szánnak,az meg mindet ivartalanítsák,s így karban tudnánk tartani a kutyaszaporítást is az állam egy bizonyos szinten.
2014. szept. 16. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!