Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható ez? Kivitelezhető ez?

Megoldható ez? Kivitelezhető ez?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó ,hogy a keverék (menhelyi) 9 hós kutyámat szeretném ezekre betanítani:-munka vizsga (tudom nem teheti le de megtanulhatja , alapengedelmességi),őrző-védő,agility,terápiás kutya

a legutolsó kivitelezhető? (pl. kórházakba gyerekek , idős embereknek örömet okozni, rendezvények mozgás sérülteknek segíteni stb...)erre megtanítható úgy h én csak 13 éves vagyok? van magán kutyakiképzőnk (az annyit jenet ha vki nem tudná h csak én a kutya és a kiképző van és úgy oktat engem h h oktassam kutyámat...)lenne értelme?


2010. jan. 23. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lenne!!

A kutyák szeretik, ha foglalkoznak velük, jót tesz nekik, ha nem unatkoznak és ráadásul a tanulás közben a kedvenc gazdijával töltheti az időt. :)

A terápiás kutya része a legneccesebb. Agility versenyre pl. akármikor viheted, de ahhoz hogy mondjuk bevidd egy öregek otthonába, kórházba, valamilyen speciális vizsga és orvosi igazolások garmada szükséges.

2010. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ez keverék kutyával megoldható ?
2010. jan. 23. 19:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megoldható. Szerencsére nincs az a nagykönyvben megírva, hogy ezeket a munkákat csak fajtatiszta kutyák végezhetik. Hozzáteszem agilitybe a keverékek kifejezetten kedveltek!! :)
2010. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kevés dolog van amit nem csinálhatsz törzsköny nélkül. Ezeket szerintem mind megtehet amit leírál. DE, figyelembe kell venni hogy mint az emberek, a kutyák is különböző intelligenciával rendelkeznek! Azt is figyelembe kell venni hogy mit szeret a kutyád, miben tehetséges? Pl menhelyi kutyák sok traumát éltek át, nem biztos hogy jól tudnának őrző-védőzni. Persze megtanulhatják megfogni a kart, de azt nem biztos hogy élesben megvédenének. Minnél kevesebb dolgot csinálsz a kutyával annál profibban tanulhat meg egy dolgot. De viszont akkor unalmasabb is.

És mégvalami. Szerintem kutyaiskolába jobb lenne menni, mert versenyző, vizsgáza, és legfőképpen terápiás kutyának nagyon meg kell szokni a többi embert és kutyát. De szerintem sikerülni fog.

2010. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

sok emberrel ,kutyával találkozik mivel szinte (ahova lehet) viszem magammal pl: freesnapf

cerberos nyári tábora érdekelne még

azért szeretnék magán kutyakiképzővel lenni mert akk csak ránk figyel és így az eredmény is jobb (elvileg)

jól van szocilizálva

gyerekeknek hagyja h nyúzzák nagyon jó pofa kutyus

4hetesen került e menhelyre 2 hósan már nálunk volt :D

amúgy róla van szó : [link]

2010. jan. 23. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nagyon szép ez a kutyus:) És csak biztatni tudlak, járj el vele suliba, simán letudja tenni a BH vizsgát, és a HPO-t is,nincs törzskönyvhöz kötve. ha mindketten élvezitek, nyugodtan elindulhattok kisebb versenyeken is. De ahogy elnézem őt, mintha valami kis pásztorkutyus vér is lenne benne, szerintem élvezné az agilytit is, vagy a freesbet. (nem tudom jol irtam-e)

menjetek tanuljatok, és játszatok sokat:))))

2010. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ő szentendrei árvácskás kutyus, nem??? ;)

Tanulni bármit tanulhattok, kérdés az, hogy miben jó, és hogy mihez van kedve, melyik sportot szereti.

A terápiás kutyázásról: [link]

Olvasd el az egész oldalt jó alaposan, különösen a vizsgát. A végére meg fogod érteni, hogy ez azért nem is olyan könnyű és egyszerű ...

2010. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

szentendéről hoztuk

honnan tudtad?

köszi a válaszokat

2010. jan. 24. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj milyen bájos pofuju kutyus.

Az agilityt ajánlanám leginkább. Azt szeretik a legjobban a kutyák. Együtt mókázni a gazdival, az maga a paradicsom. Esetleg Dog Dancing.

Ez mindkettőtőknek jó, levegőn vagytok, mozogtok.

2010. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Bármire megtaníthatod, de csak fokozatosan. Nem kell az összes trükköt egyszerre tudnia, hogy kapásból őrző-védő meg terápiás kutya is legyen. (szerintem a kettő eléggé üti egymást) Figyeld meg, milyen a jelleme, mire lenne alkalmas. Ha mozgékony, egész nap pörögne, akkor jobb az agility. Ha inkább lustálkodni szeret, keress olyan helyet, ahol terápiás kutyákkal foglalkoznak.

Egyébként minden kutyaiskola és minden kiképző Téged tanít és nem a kutyát.A kutyát a gazdi tanítja.

2010. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!