Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható ez? Kivitelezhető ez?

Megoldható ez? Kivitelezhető ez?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó ,hogy a keverék (menhelyi) 9 hós kutyámat szeretném ezekre betanítani:-munka vizsga (tudom nem teheti le de megtanulhatja , alapengedelmességi),őrző-védő,agility,terápiás kutya

a legutolsó kivitelezhető? (pl. kórházakba gyerekek , idős embereknek örömet okozni, rendezvények mozgás sérülteknek segíteni stb...)erre megtanítható úgy h én csak 13 éves vagyok? van magán kutyakiképzőnk (az annyit jenet ha vki nem tudná h csak én a kutya és a kiképző van és úgy oktat engem h h oktassam kutyámat...)lenne értelme?


2010. jan. 23. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

Ezek nem férnek össze. Egy terápiás kutya nem őrző védőzhet soha, semmiképpen!!!

A terápiás kutyát születésétől az agresszivitás elnyomásával nevelik, ha te őv-zel vele nem viheted szájkosár nélkül emberek közé.

Ez mindenképpen fontos!

A terápás kutyázás összefér az agilityval, illetve az engedelmességi az öv-vel, így válassz irányt, hogy mi a fontosabb.

A terápiás kutyázás nem megy saját szakállra, komoly szaktudás szükséges hozzá, a kutyának és vezetőjének egyaránt komoly vizsga, engedélyek, állatorvosi ellenőrzések rendszeresen. Ez nem 13 évesnek való játék.

Először inkább mást csinálj, ha felnősz és még mindig kedved lesz hozzá, a következő kutyádat már tudatosan nevelheted a kezdetektől terápiás kutyának.

2010. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel még csak 13 éves vagy , sok-sok időd lesz megtanulni a kutyák nyelvén:)

és akkor rájössz, hogy sajnos MINDENT , nem lehet megtanítani a kutyának :)

vagy-vagy , mert ha örző-védő, akkor teljesen más a természete, mint egy halál nyugodt,közömbös terápiás kutyának.

ferrarival sem lehet terhet szállítani ,és a kamion sem sportkocsi.

a kutyát arra a legjobb nevelni ,amire a természete is rásegít.

izgága ,mozgékony ,örökmozgó aktív kutya remekül agility-zik . és a nyugodt alacsonyabb energiájú kutyákat könnyebb terápiás kutyává nevelni.

de azért ne add fel, lehet hogy te meg tudod csinálni!! napi 1-2-3-4 óra képzéssel.

2010. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!