Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben jogilag, sem...

Ilyen esetben jogilag, sem egyéb módon nem vagyok felelősségre vonható, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kutyám. Eltekintve 2 ismerős kutyától nem barátságos más kutyákkal. Én mindig le szoktam fogni, ha egy másik kutyasétáltatóhoz érünk. És természetesen vissza is tudom tartani. Eddig kétszer fordult elő verekedés, mindkét esetben a másik gazda kutyája volt szabadon és az futott oda hozzánk. A legutóbbi ilyen esetnél egy 10-15 kilós kutya támadt neki. Szerencsére gazdája tudta hogy ő volt a hibás, és mivel visszatartottam a kutyát, de azért volt hogy kapott a másik, hiszen többször is neki ugrott, szemből.


Jogszabály szerint minden kutyát pórázon kell sétáltatni. Tehát ha egy ilyen eset rosszul sülne el (remélem nem fog, mert sajnálnám a másik kutyát), akkor engem nem lehet felelősségre vonni semmilyen úton módon, ugye? Elvégre az én kutyám volt pórázon és a másik szabadon.


2014. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
A 17-es pont egy ellentétes esetet írt le. A kérdezőnél az ő kutyája megy neki másoknak, nem mások mennenk neki az övének.
2014. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Szövegértési probléma...


más kutya ugrik neki az enyémnek. az enyém védekezik. Ő is neki ugrana másoknak ha úgy adódna, de pórázon van és vissza tudom fogni. tehát még sosem kezdeményezett verekedést.

2014. okt. 14. 11:35
 23/36 anonim ***** válasza:

Nem inkább fogalmazási probléma?


"Eltekintve 2 ismerős kutyától nem barátságos más kutyákkal."

Másként fogalmazva barátságtalan? Az nem baj, nem kötelező barátságosnak lenni, lehet semleges is. Ha agresszív, akkor az baj!


"mindig le szoktam fogni, ha egy másik kutyasétáltatóhoz érünk"


Miért? Két átlagos kutya legfeljebb megszaglásszák egymást, ha találkoznak és mindenki megy a dolgára, ha nem akarnak barátkozni.



"Eddig kétszer fordult elő verekedés, mindkét esetben a másik gazda kutyája volt szabadon és az futott oda hozzánk"


És a te kutyád nekiment csak azért, mert egy másik kutya odaszaladt?


Amúgy tökmindegy. A jogyszabály egyértelműen fogalmaz: ha tudod, hogy agresszív, akkor kötelező a szájkosár. A körülményeket legfeljebb a bíróság mérlegelné, ha odáig fajulna egy ügy, ami azért nem valószínű.

2014. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 sippara ***** válasza:
70%
Köszönöm, hogy te is pont meg tudod állapítani mennyi tapasztalatom van (épp annyival több, hogy veled ellentétben rendbe tudok tenni egy agresszív hajlamú kutyát, legyen az az enyém, vagy másé). Majd ha te is "elfelejtesz" pár dolgot a fenenagy tapasztalatodból, és visszaesel az én szintemre, lehet, hogy fel fog tűnni, hogy a kutyák sacc 90 százalékát simán megfelelő kiállással, magabiztossággal el lehet tántorítani a támadástól, vagy ha az nem megy, rájuk lehet hurkolni a pórázt, el lehet kapni a pofájuk két oldalát, és még számtalan marha egyszerű, Superman erejét nem igénylő technika van a támadás megakadályozására azon kívül, hogy ráengedem a saját bizonytalan, neveletlen kutyámat - ugyanis nem az ő dolga megvédeni magát és engem, hanem az enyém. Egy szó mint száz, DE, felelősségre vonható vagy, a kutyát megfigyelhetik gyepmesteri telepen is 14 napig, majd kaphatsz egy veszélyessé nyilvánítást, és akkor aztán kénytelen leszel vagy szájkosárban vinni még a kertbe is, vagy megtanulni kezelni.
2014. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 sippara ***** válasza:
Ó, közben átfutottam még egyszer a válaszod, és az általad ajánlott "szövegértelmezés" használatát ajánlanám a mondaton, amibe bele kötöttél :)
2014. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
sippara: nem talált. de tehetünk egy próbát. igaz az én kutyám nem hiper agresszív, de szerezhetünk hozzá egy ilyen kutyát. megnézzük mennyire tudod megigézni a szemeddel, miközben szét akarja tépni a kutyádat :)
2014. okt. 14. 16:00
 27/36 anonim ***** válasza:

Sippara!

Te még nem futottál össze agresszív kutyával.....


Én viszont igen. 17 vagyok. Anno nj. kutyám volt szintén pórázzal és kosárral kölzlekedtünk. Egy szabadon levő újfundlandi mix neki esett az enyémnek. Lecibáltam a időben a kosarat, kutyám próbálta a támadást kivédeni. Elkaptam az újfundlandit, az meg jól beleharapott a kezembe. Ekkor viszont kénytelen voltam elengedni, és újra kutyámnak esett.... A gazdája ugyan közel volt de a reakciója csak annyi volt hogy ezdk megint összemennek. Miután látta hogy a kutyája alul maradt akkor jött oda segíteni szétszedni őket! Kutyám nem szeretett verekedni soha nem kezdeményezett, de ha kellett akkor igenis védekezett.

Amúgy eredetileg az ember azért édesgette magához a kutyát hogy segítsen vadászni, ésmegvédje gazdáját. Ez egy ősi ösztön . Persze más a helyzet az ölebeknél, de azok jóval később lettek kitenyésztve. Nyilván nemvárom el egy kiskutyátol hogy megvédjen de egy ö. v. kutyának igenis ez az egyik feladata.

2014. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 sippara ***** válasza:
100%
Nekem meg rotim van, mégse ugorhat rá semekkora kutyára, ha nekünk jön, nyézére sem, pitre sem, kaura sem, mert lehet ugyan, hogy az ősember ezért IS édesgette magához az őseit, de amikor utoljára ellenőriztem, én nem voltam ősember :) viszont láttam már egy pár verekedést, és még mindig az a legjobb, ha én kapom el a támadó kutyát, mintha le kell fojtanom először a támadót az enyémről, aztán az enyémet a támadóról, és 99%, hogy valaki megsérül. Ha én kapom el, max én sérülök, azt meg állja a tb, és lelkileg is jobban viselem, mintha a kutyát tépik meg - pedig ismétlem, roti, meg tudná védeni magát.
2014. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Sippara csinálj amit akarsz. Kívánom hogy ne járj úgy mint a fönököm, hogy plasztikázni kellett az arcát egy kutya miatt......

És semmi képpen nem az állat a hibás, hanem az rengeteg felelőtlen ember, aki csak úgy elengedik odaengedik a másik kutyához az övékét.

Utána persze csodálkoznak amikor meg van a baj!

2014. okt. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

sippara: leszerepeltél. tényleg nem volt még részed igazi támadásban. nem tudod hogy zajlik. de ami még rosszabb, nem hiszed el mások tapasztalatát.


ezzel nem lehet mit kezdeni. rád hagyjuk...

2014. okt. 16. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!