Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben jogilag, sem...

Ilyen esetben jogilag, sem egyéb módon nem vagyok felelősségre vonható, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kutyám. Eltekintve 2 ismerős kutyától nem barátságos más kutyákkal. Én mindig le szoktam fogni, ha egy másik kutyasétáltatóhoz érünk. És természetesen vissza is tudom tartani. Eddig kétszer fordult elő verekedés, mindkét esetben a másik gazda kutyája volt szabadon és az futott oda hozzánk. A legutóbbi ilyen esetnél egy 10-15 kilós kutya támadt neki. Szerencsére gazdája tudta hogy ő volt a hibás, és mivel visszatartottam a kutyát, de azért volt hogy kapott a másik, hiszen többször is neki ugrott, szemből.


Jogszabály szerint minden kutyát pórázon kell sétáltatni. Tehát ha egy ilyen eset rosszul sülne el (remélem nem fog, mert sajnálnám a másik kutyát), akkor engem nem lehet felelősségre vonni semmilyen úton módon, ugye? Elvégre az én kutyám volt pórázon és a másik szabadon.


2014. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Voltam, de nem lett változás. Az oktató szerint szöges nyakörvben kéne sétáltatni. De azt nem akarom. Hám van rajta. Szerencsére elég erős vagyok, simán vissza tudom tartani...


sárga szalagot majd lehet hogy fogok rá rakni. remélem a többiek tudni fogják mit jelent.

2014. okt. 13. 13:05
 12/36 anonim ***** válasza:

Milyen suliban voltál?

A szögessel én sem értek egyet!

2014. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Azért most csak le kellene tisztázni, hogy a te kutyád nekimegy minden idegen kutyának aki odamegy hozzá ismerkedni (mert akkor te vagy a hunyó), vagy szimplán csak megvédi magát, ha egy idegen kutya nekiesik (ezért talán nem vesznek elő téged)? Minden esetre ha odamegy egy másik kutya, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy bevéded a saját kutyádat mielőtt ő kezdene el intézkedni. Ha megfogod és visszaviszed a gazdájának az idegen kutyát, azzal nem ártassz senkinek. Közben a te kutyád szépen megvárja az intézkedés végét... :)
2014. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
23%

Basszus nehogy már a jog a szabálytalankodót védje!!! Mert ez nem igaz!

A közterületen kizárólag pórázon lehet kutyát sétáltatni! Ha egy másik kutya odarohan az enyémhez, és ezt észre veszem én kiabálni szoktam a tulajnak hogy fogja meg! Ha nem bírja akkor a kutya súlyához mérten döntök. Ha egy súlyban van az enyémmel akkor lerántom a kosarat. Ha jóval kissebb mint az enyém akkor a kosárral védekezik.

Legyen bármilyen kimenetelű az eset, közterületen KIZÁRÓLAG PÓRÁZZAL lehet vinni a kutyát!


Ha egy auttó túllépi a sebesség korlátozást akkor nem azt az autóst fogják büntetni aki betartja a szabályokat......

2014. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosár. Ha tetszik, ha nem. Ha hivatalos útra menne az eset, simán bünti lenne a póráz nélkülinek és neked is.
2014. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 sippara ***** válasza:
89%

Na akkor sorban (szigorúan jogilag):


"Tehát ha egy ilyen eset rosszul sülne el (remélem nem fog, mert sajnálnám a másik kutyát), akkor engem nem lehet felelősségre vonni semmilyen úton módon, ugye?"


De. Ha a másik kutya komolyan (a komolyság itt az állatorvosi számla végösszegétől függ) megsérül, akkor bizony felelősségre fognak vonni.


"Értem. De ez esetben nem élvez jogilag előnyt, hogy nem én engedtem oda a kutyámat, hanem a másik gazda?"


Nem. Jogilag itt két dolog számít:


1. Melyik kutyában keletkezett kár?

2. A kárt okozó kutya "jellemzően agresszív viselkedésű" volt-e?


Ha a másik sérült, és a tiéd amúgy is agresszív, akkor bizony téged vonnak felelősségre, mert a kutyádat szájkosárban vihetnéd csak közterületre. A másik gazda "legjobb" esetben is egy kisebb összegű bírságot kaphat.


"Tehát a jogszabályt (pórázon való sétáltatás), ő szegte meg hamarabb."


Igen, de az ő kutyája nem okozott kárt. Megkaphatja érte a kis bírságát, de valószínűleg azt sem.



OFF


"Város szélén találkozunk kutyákkal. És minden gazda le szokta fogni a kutyáját. 3 év alatt 2 eresztette csak rá."


Elég érdekes környéken jártok sétálni, ha minden kutyát le kell fogni.


"Tehát szájkosarat nem fogok rá rakni. Hagy élvezze a szabadságot."


Neveld meg, tanuld meg kezelni a gázos szituációkat, és akkor nem kell rá kosár, sőt, el is lehet engedni. Bocs, nem bírtam ki.


ON


"Akkor hogyan lehet leállítani a támadást, ha a másik kutya szalad oda és támad?"


Ha nincs közvetlen veszélyben az életed (=nyolcvan kilós káj gazda nélkül, vérben forgó szemekkel, hörögve rohan felétek), akkor magad mögé küldöd a sajátot, és távol tartod a másikat, miközben megkéred a gazdáját, hogy gyűjtse be, vagy lábrátétes módszerrel lábhoz szállítod.


Bár csak jogi tanácsot kértél, azért én egy jó kiképzőt/kutyaiskolát ajánlanék nektek, mindenkinek jobb úgy.

2014. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

. Ha hivatalos útra menne az eset, simán bünti lenne a póráz nélkülinek és neked is.''

Ezt majd akkor mondjad amikor szétkapják a kutyádat mert nem tudott a kosárban védekezni......... ( igaz ezt soha nem kívánom senkinek! )


Én nem rég jártam hasonló képpen. Kutyámon mindig póráz van és kosár. Hírtelen ott termett egy nj mix, és azonnal kutyámnak esett. Ki is harapta a vállánál. Mármint kiharapott belőle. Miután sikerült leszedni a kosarat csak akkor tudott védekezni. A tulaj csak percekkel később ért oda.


Mivel NEM az én kutyám támadt, és okozott kárt, ezért NEM engem bírságoltak meg! Plusz az állatorvosi költéget is ki kellett fizetnie.

2014. okt. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

16os: a hozzászólásod utolsó feléből tisztán látszódik, hogy nincs tapasztalatod kutyázásban. Vagy ha igen, akkor még sosem kerültél rossz szituációba.


Bocsi, ez egyáltalán nem kötekedés. Alá is támasztom a dolgot:

"Ha nincs közvetlen veszélyben az életed (=nyolcvan kilós káj gazda nélkül, vérben forgó szemekkel, hörögve rohan felétek), akkor magad mögé küldöd a sajátot, és távol tartod a másikat, miközben megkéred a gazdáját, hogy gyűjtse be, vagy lábrátétes módszerrel lábhoz szállítod."

Azt ugye tudod, hogy Cesar Millan csak kamu? Megnézném, hogy hogy parancsolsz rendre egy 80 kilós közép ázsiait, aki azért szaladt oda, hogy neki támadjon a kutyádnak.


Már voltam sajnos ilyen szituációban, csak ott egy 80 kilós masztiff volt a támadó.

Megsúgom neked: hogy ilyen egy kutyában annyira felmegy az adrenalin, hogy nem hogy a saját gazdájára nem hallgat, de még az se érdekli, ha rugdossa a saját gazdája, hogy leállítsa.


Nincs harag meg semmi, csak gondold át, mielőtt tanácsot adsz.


Kutyaiskola amúgy nem jött be, privát kiképzővel próbálkozunk. Speciális eset.

2014. okt. 14. 09:59
 19/36 A kérdező kommentje:

17es: érdekes eset. Kíváncsi lennék rá tényleg, hogy a jog ebben az esetben kinek kedvez.


Hol lehetne vajon utána nézni?

2014. okt. 14. 10:01
 20/36 anonim ***** válasza:

ma 10:01

Mi az érdekes a 17-es válaszában. Egyértelműen leírta, ki kapott büntit.

2014. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!