Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rántottlevest adhatok néha a...

Rántottlevest adhatok néha a kutyumnak kenyérrel? (ha épp nincs más)

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
46%

Chilis babos vagyok.


Nekem írtad, hogy a kutya irányít vagy Jázmin gazdijának?


Engem nem irányít. Én csupán úgy tekintek rá, mint élőlényre, nem dögre. Ha neki egy kis ez vagy az esne jól, miért ne?

Te nem unnád, ha folyton pl kekszet rágnál? nekik is kell a változatosság. Szerintem nem attól lesz rossz gazdi valaki, hogy mindent megad a kutyusnak, amit szeret, hanem attól, hogy minden szart ráad. Kiskabát...stb. Sok hülye. Na azt utálja az állat, hogy mindent ráadnak, mert jaj de tüncike :)

Röhej.

2010. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
26%

Már bocs, az én kutyáimra sem úgy tekintek mint dögre, hanem mint KUTYÁRA! Ezt meg honna vetted? És én legalább tudom hogy mire van szükségük! És igenis hogy nincs szükségük változatosságra, sem a rangsor sem a gyomruk miatt! Nekem nem lenne jó ugyanazon élni, de én nem kutya vagyok, hanem ember akinél kialakult hogy élvezetből eszik. A kutya nem! Ők nem élvezetből ezsnek, csak azért hogy ne haljanak érte! Majd akkor magyarázz ha te is kutyákból készülsz diplomázni!

Én minden nap sétálni járok velük, kutyaiskolába, versenyekre, amiket halálosan élveznek! Kutyás táborokba megyünk nyáron! Nem attól lesz érdekes élete a kutyának, hogy azt eszik amit ő akar. Ellenben azt majd jól megtanulja hogy az van amit ő akar, és majd máskor is követelni fog mindent!

[link] talán másnak hiszel, de tele van vele a net... A fontos rész:

"A kutyának a jólléthez változatosságra van szüksége a táplálkozásban is."

Nem igaz. Volt már szó róla, hogy a kutya számára a táplálkozás nem egy kulináris élvezet, hanem egy biológiai szükséglet. Természetesen az evés és a jóllakás a kutyának is örömet okoz, azonban számukra nem az ételek szemet gyönyörködtető látványán, változatos ízvilágán van a hangsúly, hanem sokkal inkább a megfelelő hőmérsékletén, állagán és összetételén, ami utóbbival kapcsolatban az eledel illata felvilágosítást nyújt a kiváló szaglással bíró eb számára.

Ameddig a kutya jó étvággyal és szívesen fogyasztja a neki felkínált élelmet, és emellett kitűnő egészségnek is örvend, biztosak lehetünk abban, hogy nem vágyik valami kis egyéb "változatosságra". Mindennek ellenére a kutyát nagyon könnyű elkényeztetni azzal, ha mindig csak olyan ételt adunk neki, amit éppen abban a pillanatban a legjobban szeret. Egy idő után - főleg, ha ezt megengedjük neki - válogatóssá válik, sőt, határozottan ki is fogja majd mutatni nemtetszését az olyan ételekkel szemben, amely tápláló és megfelelő lenne ugyan a számára, csakhogy éppen nincs rá gusztusa."

2010. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
32%
Ja és bocs a kérdezőtől, csak már elegem van a sok tudatlanságból... Ha nincs más akkor nyugodtan lehet neki a levest adni, csak vigyázni kell hogy ne legyen benne olyan ami a kutyának nem jó, és ne ő döntse el hogy mit akar enni.
2010. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:

0:46, utálom akik szerint akutya csak öszötn lény, hogy ne szeretné 1ik ételt jobban amásiknál?

magyarul: érzia különbséget és nem csak túlélésből eszik...

sok sikert a diplomáhozxD jajneee

2010. jan. 24. 00:54
 25/73 A kérdező kommentje:
miért kell lenézni azokat akutyatartókat, akik szimplán azok szeretete miatt tartják őket?
2010. jan. 24. 00:54
 26/73 anonim ***** válasza:
46%

Chilis babos:


ne haragudj, de képben vagyok. A bátyámék tenyésztenek kutyát. Tudom mire van szüksége. Nem csak az evésből áll az élete. És nem hiszem, hogy okosabb vagy egy állatorvosnál "kutyából diploma" :)


Na én meg ezt utálom. A sok kutyatenyésztő meg kutyakozmetikus. Tiszta röhej az egész. A kutya csinálja azt, amit épp a gazdi akar, mert ő iskolába hordja stb. A kutyát nevelni kell. Ők , akik elvileg nagy állatszeretők, ez nevetséges. A kutyának kell a szabadság. nem egy tárgy,a mit össze-vissza dobálhattok, élőlény.

A dögöt nem rád értettem, más gazdikra, akik sokan úgy tekintenek rájuk, láttam sok ilyet.


Egy állatnak nem a köteesség a jó, a mindig megszabott cselekvés.


És igenis van ízlésük. Kérdezz egy értelmes állatorvost.

Nem vállogat a kutyám, csupán vannak ételek, amiknek a látványától sír. Tudja ,hogy mi az, és akar enni belőle.


nem érdekel mások véleménye. Az én kis kutyám minden nap boldog, nem elkeseredve fekszik.

Boldog mert finomat és változatosat kap, boldog mert rengeteget mozoghat a szabadban is, itthon is, és rengeteg figyelmet és szeretet kap.

2010. jan. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
46%

Köszi Kedves Kérdező!


Ezt magyarázom. Nem is élőlénynek nézi. Hogyne lenne már ízlése. Mint ahogy nekem sincs kedvem néha ehhez, hanem ahhoz. Ők is így vannak ezzel. Miért ne ehetne azt, amihez kedve van, ami jól esik?


Tökéletesen osztom a véleményed.

2010. jan. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy a 00:57-es is én voltam, ac hilis babos. :)


Még valami.


Szerinted az jó a kutyádnak, hogy elrángatod kutyaiskolába meg kiállításra. Sajnálom őket, nem egyszer elmentem már ilyen helyekre. A sok ártatlan kutyus moccani sem tud órákig. Várnia kell amíg ő jön, ez sokszor órákba kerül. Ez a majomkodás.


Szóval ne oszd az eszed, mert nem fog sikerülni.

2010. jan. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
42%

Úristen ti tényleg nagyon el vagytok tévedve xD Csak nehogy elsírd magad ha nagy rohangálásban elüti az autó mert olyan szabad hogy nem jön vissza! Ja hogy nincs megnevelve így szegényt a pórázról sem engedheted el? ?:D

Értetleneknek hiába pampogok... -.-" De azért megsúgom, egy kutyát nevelni kell, és bizonyított tény, hogy az engedelmes kutyák végül sokkaltöbb szabadásgot kapnak. Nekünk pl a pórázunk olyan mintha új lenne, pedig 9 éve megvan. Mert nem kell használni. Az én kutyám egy út mellett is mehet szabadon, mert ha átmegy a másik oldalra és közben jön egy autó, akkor csak intek és fekve megvárja amíg elmegy az auót. Én mehetek vele sétálni egy autóút mellett is, sőt szilveszterkor is :) Én magammal vihetem mindenhoa, mert engedelmes... És megsúgok mégvalamit: a versenyeken csak akkor van esélyed ha a kutyád lelkesen csinál mindent, mert különben lepontoznak... A kutyát pedig lelkesedésre nem lehet kényszeríteni, az csak őszinte lehet... Ami ebből következik: a kutya szereti csinálni amit csinál. :) Az én kutyámnak nem az legnagyobb esemény az életében hogy chilis babot kap hanem rengeteg neki vló és érdekes dolgot csinálunkés rendezvényen veszünk részt...

De te higyj magadnak, meg egy darab hülye orvosnak és ismerősnek, az a sok kutyakiképző,iskola, könyv, ember, kutya, hozzáértő MIND MIND egy nagy barom, mert te egyedül jobban tudod az összes embernél!

Kedves kérdező meg akkor röhögjön ha tudja mi az a kinológia, aztán pedig megnézi, hogy melyik egyetemen van belőle képzés. :) Azért mert nem tudsz valamit még nem kell ilyen magabiztosnak lenni..

Ejj boldog tudatlanság, disznók elé gyöngyöt is felesleges önteni... Az ilyen buta emberek miatt kerül menhelyre a sok viselkedésproblémás, meg beteg kutya ("mert Buksika egyszer csak megbolondult", ja hogy úgy bántam vele mint egy kisbabával, ohh hát az semmiség xD)

2010. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként a "tökéletes" elméletedre máris tudok írni egy ellenpéldát.


Velem ez a kutyus 2 éve van. Azóta így eszik, ennek ellenére érdekes, hogy mégis eszik gyümölcsöt és zöldséget, mert szereti.

Ez tökéletesen fedezi számára a tápanyagokat, a husi és tojás stb pedig a fehérjét és még sorolhatnám. Természetes forrásból kapja, nem pedig minden vacak tablettából.


Nálam egy kutyus sem volt még soha beteg. Rendszeresen látja állatorvos, kutya baja. Élvezi az életet.


Ti (a tévhitben élők) meg csodálkoztok, hogy a sok mű vacaktól miért beteg a kutyi.


Rakj rendet a fejedben, aztán a diploma , mert így kitörölheted a papíroddal a ....... a tudásod zéró.

Egyébként ha már itt villogsz ezzel a dologgal, kérlek nevezd már meg nekünk azt a szakot, ami kutyákról ad diplomát! :) Olyan tudatlanok vagyunk, beíratkozunk már, talán több sikerrel végezzük el majd. :)

2010. jan. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!