Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rántottlevest adhatok néha a...

Rántottlevest adhatok néha a kutyumnak kenyérrel? (ha épp nincs más)

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
0%

Tud itt valaki olvasni? ÉLETEMBEN NEM VITTEM MÉG A KUTYÁM KIÁLLÍTANI! Sportolunk, felfogtátok!? Nem mertek valamelyik videóba belenézni amit küldtem? Ha azon nem látjátok a boldogságot akkor ajánlom a szemüveget! Csupa olyan dolgot csinálok a kutyáimmal, amit csk kemény munkáva, és együttműködéssel lehet elérni! Amit a kutyáim élveznek!

Kedves kérdező, egyáltalán NEM BAJ, hogy NEM JÁRSZ KUTYAISKOLÁBA! Elsősorban nem is hozzád intéztem szavaim hanem a beképzelt jogászhoz! Az a baj hogy rosszak az ismeretei! A kutya a farkas őse, Gondolom ezt mindenki tudja. A farkas pedig falkában él, ahol rangsor uralkodik. Nincs egyenlőség, vagy egy alfa, aki minden ből a legjobbat és a legtöbbet kapja, csak ő szaporodhat, de neki is kell a legokosabbnak és legerősebbnek lenni! Ezért is olyan sikeres faj a farkas! A kutya nagyjából örökölte ezt a tulajdonságot! Így tehát a kutya szemében nincs egynelőség. Ő még mindig falkában él! Akkor is ha te ezt nem akarod. Ha te nem vezeted őt, akkor ő fogja átvenni a hatalmat. Lehet hogy egy-két kutya nem, de sajnos igen szomorűpéldák vannak arra, hogy el kell altatni a kutyát, vagy kidobják, menhelyre küldik, mert kicsi korában mindent megengedtek neki és egynelően akarták kezelni, erre nagykorában azt hitte ő a főnök és ha épp úgy tetszett neki akkor azt csinált amit akart, esetleg egy.két harapással rendre utasította a gazdát vagy a gyereket! A kutya a háziasítás során hajlamot szerzett az együttműködésre, és arra hogy alávetett legyen! Mert így mindkét fél számára előnyös! Ezért egy átlag kutyának nem jó ha ő a főnök, csk ideges, agresszív, stresszes lesz tőle! Ellenben ha van egy erős és biztos főnöke, a gazda, akkor a kutya nyugodt és boldog mert biztonságban érzi magát és nem hárul rá a felelősség. Persze vannak olyan kutyák, akikben annyira alacsony szinten van a dominancia, hogy alig vagy egyáltalán nem kell tenni azért hogy a gazda legyen a űfnök és hogy ne legyen probléma, de azért nem ez az áűltalános! A másik eset hogy csak él egymás mellett a kutya és a gazda nem csinálnak semmi különösebb dolgot, így nincs hol kijönnie annak, hogy a kutya főnöknek képzeli magát! Csak azt ne képzeljétek, hogy ezt egy roti, vagy kau mellett is ilyen simán el lehet játszani!

Én elhiszem hogy a kutyáitok boldogak és hogy szót fogadnak, csak fogadjátok el, hogy igenis a kutya alaptermészetében van hogy falkában, rangsorban él! És hogy a következő kutyátok nem biztos hogy ilyen egyszerű és békés lesz! Egy kutyát nem szabad gyerekként kezelni, mert ő nem az! Ő kutya szeretne lenni és nem gyerek! És kérlek ne nézzétek azt le aki komolyan kutyázik az állataival, mert ez a kutya szórakozását is biztosítja! Ezeket a dolgokat nem lehet kényszerítve csinálni! De ha valaki mégis megteszi akkor az rossz ember, és nem a kutyás sportok nagyszerűségét csökkenti!

Kérlek nézzétek meg azokat a videókat... Ha azon valahol is láttok szenvedést akkor megeszem a hajam...

2010. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

írtam már hne írj ide többet!

légyszves!különben sem ez volt akérdés!

2010. jan. 24. 13:27
 63/73 A kérdező kommentje:

meg amásik se íroj, mert csak veszekedtem, úgysem fogtok tudni dűlöre jutni 1másnak, innentől fogva semmi értelme:(

bocsi

2010. jan. 24. 13:28
 64/73 A kérdező kommentje:
amúgy amit utoljára írtál avval 1etértek, csak te is beláthatod,hogy feleslegesen a vitáztok:S
2010. jan. 24. 13:29
 65/73 A kérdező kommentje:

jólvan én meg már gépelni nem tudok:)

váljunk el tisztelettel:)

2010. jan. 24. 13:31
 66/73 anonim ***** válasza:
0%

Ja és a poén: :) én sem jártam kutyaiskolába amikor a kutyáim neveltem, viszont én tudtam az alapvető tulajdonságaikat (falka, rangsor), azon kívül nem is tk-s a kutyám, igaz fajtatiszta, de egy szaporítótól mentettem ki. Csakis azért járok kutyaiskolába, mert máshol nem találok rendes kutyásokat akikkel szocializálódhat a kutyám, és mert csak ott lehet csibészelni és agility pályát találni! Én nem erőltetek semmit a kutyáimra. Ideje lenne utánanézni és eloszlatni a tévhiteket. Rég lejárt divat az hogy a kutyát kényszerítik valamire...

De komolyan ha ezen nem olvadtok el akkor igen makacs és vaksi emberek vagytok... :( ezek a kutyák kicsattannak a vidámságtól... És persze ott vannak a keverékek is ha nem látnátok :)

http://www.youtube.com/watch?v=pkPNa4DBFHI

http://www.youtube.com/watch?v=AUtPKbMwnRo&feature=related

2010. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:
jó,hogy ennyire törődsz a kutyáiddal, de nekem az tényleg rosszul esett h.azt mondad az "ilyenek miaatt"lesznek menhelyi kutyák,és úgy hogy nem ismersz
2010. jan. 24. 13:34
 68/73 anonim ***** válasza:
0%
Nem is rád gondoltam, hanem arra akivel itt vitáztunk, ő mondott butaságokat nem te! Mert az tény hogy a nem helyesen kezelt kutyákból sok kerül menhelyre... Na de én elmondtam a mondandómat...
2010. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
47%
25 éve így nevelem a kutyáimat, egy sem bolondult még meg közülük, egy sem volt kezelhetetlen, egy sem harapott meg soha.
2010. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:

Kedves Kutya Diplomás!


A kérdező kérte, hogy hagyd el az oldalt. Tőlem is, én meg is teszem, de előtte írnék még valamit.


Te vagy az, aki megsértett, ha visszaolvasol, láthatod. leszóltál a chilis babért és osztottad az eszet, próbáltad. És nem tudom ki írta, "te vagy én diplomázunk kutyákból" egoista kis majom.


Most miért nem mered vállalni a kérdezővel szemben, hogy neki is szántad???? Azt írtad, hogy buta emberek vagyunk. Mindkettőnknek szólt.


De gerinctelen vagy. Annyit tudsz te a kutyákról, mint én az orvostudományról. Egyébként vártam rád tegnap este, de úgy látom 20 percre volt szükséged, míg a netről gyorsan összekapartál néhány könyvet meg nevet.


Minden jót mindenkinek! te meg tanulj, mert hülyén fogsz meghalni!



Chilis babos

2010. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!