Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:

Azért sír éjszaka, mert tudja, hogy akkor megjelensz, és viszed le. Felnőtt korában is ezt fogja csinálni, ha nem változtatsz. Azt írod, próbálod szakszerűen csinálni a dolgokat, pedig az aztán minden kutyás könyvben benne van, hogy sose szabad a sírásra ráerősíteni.


Hogy őszinte legyek, én lakásban neveltem fel mindkét kutyámat, és tök nyugodtan tudtam tőlük tanulni akár egész napokat is, mivel egy kölyök kutya aránylag hamar elfárad, meg jó is, ha megtanul nyugton maradni.

Szóval szerintem te spilázod túl az egészet, te csinálod magadnak úgy, hogy kimerítő legyen.

2014. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 fókamóka válasza:
25%
Jaj a sok okos kuryatartó.azért sír éjjel, mert pisilnie kell.a kiskutyák nem tudják sokáig tartogatni a pisijüket.én inkább örülnék hogy jelez, ki kell mennie.az hogy ugrik mindenre sztem nem teljesen igaz, bár sztem ismerem az érzését, nekem is sokáig tartott, mire nem sajnáltam ha nyüszít.mostmár simán kimegyek, nem hat meg hogy nyüszít.egy kis egyedüllét kell azért a kutyának, másképp a fejedre nő.
2014. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim válasza:
Semmiképp ne kelj fel hozzá éjszaka. Pár nap alatt megszokja. A kiskutyánk most 4 és fél hónapos és szobatiszta, éjjel alszik. Ne add fel, már nem sok híja.
2014. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 A kérdező kommentje:
Az is benne van a kutyás könyvekben, hogy ennyi idősen nem bírja egy kutya hójagja 7 órán keresztül. És nem azért kelek fel, mert elkényeztetem, hanem mert a szobában, ahol alszom, a fejemtől 2 méterre elkezd vonyítani egy ksikutya. Szóljon, aki nem ébredne fel. A kutya azért sír 3-kor, mert 11 hetesen majd összecsinálja magát. Mikor leviszem, jó hosszan pisil. Látszik, hogy azt nem tartotta volna még 4 órát, főleg úgy, hogy visszalszik.
2014. okt. 25. 23:17
 15/70 anonim ***** válasza:
Felébredni felébredhetsz, attól még reagálni nem muszáj rá. A kutyatartás ilyen, néha fel kell áldozni egy kis időt, hogy működjön. Lehet pár napig nem alszol, utána viszont nem lesz vele semmi baj. Ha valóban pisilnie kell, akkor megfogod, kivszed, megdicséred, de azon kívül semmilyen módon nem kommunikálsz vele, végzett, visszarakod, alszol tovább. Akkor is úgy csinálsz mint aki levegőnek nézi, ha ő akar valamit és te nem tudsz pihenni. Ha ennyitől kiborulsz, akkor mi lesz később? Vagy mi lesz ha szülsz egy gyereket és egész éjjel ordít?
2014. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 fókamóka válasza:
100%
Sztem jól csinálod.én pl a fél karomat odaadnám, ha a kiskutyám így jelezne hogy ki akar menni.ez hatalmas dolog.sokaknak nagyon sok időbe telik ezt elérni.igaza van előttem szólónak, ha nyüszít gyors kiviszed, aztán aludhatsz tovább.
2014. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:
Gyakran nem is ébred fel teljesen, illetve látom, hogy félálomban van. Kiveszen, nem a saját lábán megy, nem is tudna, mert olyan álmos, de ahogy a lába éri a földrt, egy 3 perceser pisil. Akkor felviszem. Ettől azért felébred kissé, és nyöszörög egy ideig, de elalszik. Persze én eleve rossz alvó vagyok, úgyhogy ez engem is kizökkent kellőképpen. Nem tudom, hogy emeleten, kis lakásban lehet e sokkal jobban csinálni. Talán igen. De attól még idegörlő sajnos. Nem mindenki bírja egyformán.
2014. okt. 26. 00:09
 18/70 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, olyan ember nincs aki semennyit sem szenved a kutyájával, szóval ezt semmiképpen sem fogod megúszni. Csak azt teheted, hogy minnél rövidebbre zárod. Mikor pisilt, nem foglalkozol vele többet és megtanulja, hogy aludni kell.
2014. okt. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 fókamóka válasza:
Enyém is szokott éjjel próbálkozni, hogy nyüsszent, hátha felengedem az ágyba közénk, de ilyenkor határozottan mondom neki, hogy tünés aludni, és ilyenkor megy is.hányszor kelsz fel hozzá éjjel?
2014. okt. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
A kicsi nálam sem szobatiszta még, de már egyre kevesebbet kell takarítani utána. Kb 1 hónapja van nálam. Nem idegeskedek miatta, ha nagyon fáradt vagyok nem megyek le, akkor takarítok otthon és kész. Meg meganítottam arra, hogy dobálom neki a játékot és hozza vissza, ezzel még a lakásban is le tudom fárasztani ha nagyon bepörög. Van egy folyosónk és ott dobálom neki a 3 játékát felváltva. 15 percet játszik, aztán kiterül és alszik 2 órát.
2014. okt. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!