Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:

Oké, akkor apport: klikkert használj, ha egy kicsit megindul feléd labdával a szájában, akkor klikk. Később egyre növeld a távot, amit meg kell tennie labdával.

Pórázhúzás: nem látom a kérdésedet, de nagyon sok lehetséges megoldás van, pl ha húzni kezd, megállsz vagy visszafordulsz, próbálgasd, hogy melyik jön be, google-vel keress rá.

2014. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
De mi a francért kell valamin lelkizni, ahelyett, hogy megoldanád? Leírásod alapján egy teljesen átlagos kisutyáról van szó, akivel semmi komoly probléma, egyszerűen nem bírja 8 órán át tartani. Hiába bizonygatod, hogy ő ilyen nehéz meg olyan nehéz. Szükségleteit ellátod, utána levegőnek nézed. Pár nap és a probléma megoldva, aludhatsz utána tovább és nem kell kiborulni. Ennyi! Ehhez nem kell pszichológus meg anyámkínja. Mi csak segíteni próbáltunk. Ez olyan tipikus női dolog, amit sosem fogok megérteni, pedig én is az vagyok...
2014. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:

ma 16.36

"Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?"

Ez szerepel a kérdésedben.

Erre pedig mindenki a maga véleménye szerint adta a választ. Mert nem mindenkinél okozott a kölyökkutya ilyen tüneteket. És csak tudd, nem is a te reakciód a megszokott dolog.

2014. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

Azt ki mondta, hogy nő vagyok?

Egyébként a társadalom egyik legnagyobb baja a segítségnek álcázott gonoszkodás. Ez tökéletesen megfigyelhető az összes ilyen internetes "szakfórumon". És ahogy korábban írtam, a konkrét kérdéseimre szinte senki nem válaszolt, de itt valós tudás vagy tapasztalat nélkül lehet okoskodni, főleg, hogy van egy olyan kérdező, aki idegileg kissé kimerült. De amint látszik, nem én vagyok az egyetlen, aki kimerül. Nem mindenki szanatóriumi idegállapotban fogad örökbe kutyát. Persze erre is jön majd valami okoskodás, de akkor mindig arra gondolok, hogy a gyakorikerdeseken egy válasz soha nem jelenti, hogy az illetőnek van lövése a dologhoz. Én is tudok frázisokat puffogtatni az éjszakai kutyavizelésről bármikor.

2014. okt. 26. 21:21
 45/70 anonim ***** válasza:

Jól van, Kérdező, de ha egy kérdésnél a válaszadók túlnyomó többsége nagyjából ugyanazt írja le, akkor elgondolkozhatnál azon, hogy

a - rosszul fogalmaztad meg a kérdést

b - esetleg van valami abban, amit írnak


Van, hogy könnyebb megsértődni és azt mondani, hogy mások gonoszkodnak, és dughatod homokba a fejed, ha akarod, csak szerintem nem éri meg.

Én mondjuk a konkrét kérdésedet nem láttam itt - lehet, hogy akkor tetted fel, amikor kevesen voltak, és eltűnt a többi kérdés mögött.


Szóval ha abban a reményben írtál ide, hogy mások kifejezzék az együttérzésüket, akkor rossz helyre jöttél: itt az emberek tanácsot adnak, pláne, ha olyan kőbe vésett nevelési elvekről van szó, mint "sose erősíts rá a sírásra" stb.

Meg azt is kérdezted az eredeti kérdésben, hogy veled van-e a baj. Minek kérdezed, ha úgy gondolod, hogy 100% jól csinálsz mindent?

2014. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:

ma 21:21

Mellébeszélsz.

" Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?"

2014. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
Ez sok hosszú, üres komment valóban csak mellébeszélés. Ha nincs más a tarsolyodban, akkor meg jöhet az, hogy mindenki, akinek nem tetszik a válasza az biztos h*lye és nem ért hozzá. :) Egészségedre! Az én lelki nyugalmamnak nem árt, hogy mit gondolsz. Nekem (most éppen) 3 kutyám van "csak" (de volt már 12-es alom is), 1 macska, meg jópár tucat haszonállat, megtanultam hogy lehet mindent gyorsan és egyszerűen megoldani picsogás nélkül/helyett, de biztos nincs tapasztalatom.
2014. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:

Azért idegösszeomlást nem kaptam még kutyától, pedig egyikük az első 2 hónapban szivatott rendesen :D

Olyan húzásai voltak, hogy néha nem tudtam sírjak vagy nevessek.

Ahányszor nyílt az ajtó, bárhol volt a lakásban, bármennyire szétnéztem ajtó nyitás előtt, bármilyen gyorsan próbáltam kimenni ő kislisszolt mint a villám és rohant az egyetlen barátságos szomszéd ajtajához, ami nyilván zárva volt és mivel nem tudott bemenni fogta magát és odapisilt. Minden egyes alkalommal.

Na most rajtuk kívül mindenki utált minket a kutya miatt. Bármi pisi, kaki volt a egész lépcsőházban azt ránk akarták fogni és amúgy is úgy néztek ránk mint a véres rongyra. Szóval próbáltam feltűnésmentesen élni, halkan rászólni, jajj ki ne derüljön, hogy ő pisilt. Rohantam mindig a felmosóval és a fél szintet felmostam gyorsan, hogy ne legyen feltűnő, mintha éppen akkor lett volna takarítva. Ez így minden nap többszöri alkalommal elég idegesítő volt.

A sétálás volt a halálom. Nagyon szerette, nagyon menni akart...az első 5 méterig. Onnantól ő köszönte szépen jön hazafelé. Nem volt hajlandó tovább menni. Betámasztott, ráncolta a homlokát és vagy ebben a pózban volt vagy húzott volna vissza hazafelé. Egy haspók, de akkor soha nem érdekelte még a jutalomfalat sem. Zebránál villogó zöld lámpánál ezt mindig kötelező volt bejátszani. Ott meg aztán nincs idő nevelésre, muszáj volt ölbe venni. A többi kutyával zsigerből agresszív volt, külön történet volt normális viselkedésre nevelni azt a kis tökmagot.

Akkoriban elég nagy válság volt az életünkben és kutya nélkül is teljes feszültségben lettünk volna, így aztán már pláne nem bírtunk nyugodtan hozzáállni semmihez. Ezzel csak tovább rontottuk, illetve idéztünk elő újabb viselkedés problémákat, amitől aztán még idegesebbek lettünk. Egyszer a párom azt is mondta, hogy eladja vagy elajándékozza, még úgyis kicsi, boldogítson mást. Persze aztán ő is megbánta ezt a kijelentést.

Sajnálom, hogy a kiskora el lett rontva a hülye, ideges gazdái miatt. Szerencsére kb 4-5 hónapos korától rendeződtek a dolgaink, így az ő viselkedése is.


A szobatisztasághoz annyit tennék hozzá, hogy gondolom tápot eszik. Váltsatok BARF-ra. Nyers hús mellett szinte alig isznak, így az éjszakai pisilési inger is meg fog szűnni. Próbáld ki :)

2014. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 A kérdező kommentje:

Na most a következőt nem értem. Én feltettel egy kérdést, ami arról szól, hogy az idegeim lassan összeomlanak, mert kialvatlan vagyok, és az ember egy pontig bírja, és arra voltam kíváncsi, hogy mások is voltak e vele így, ha igen, hogyan kezelték ezt a helyzetet. Mert bizony a nagy szavak mellett ez megtörténik, még a szakirodalom is ír arról, hogy türelem kell, mert vannak kutyák, akik jól funkcionálnak, és vannak, akiknél bizony megeshet, hogy az ember idegeit nagyon megviseli. Egész egyszerűen olyanokkal akartam beszélni, akik átmentek ilyenen emocionálisan. A kutya nem egy konkrtét műszaki berendezés, amihez van használati utasítás, és ha az ember azt követi, akkor minden úgy lesz, ahogy annak lenni kell. Az emberek sem egyformák, a kutyák sem. Ha arra lettem volna kíváncsi, hogy mit kell tenni, hogy a kutya átaludja az éjszakát, akkor azt tettem volna fel kérdésnek, de nem az érdekelt. (Feltettem még a kutya hazahozatala előtt, és kb 2 ember írt 3 szót. Az nem olyan érdekes, mint ez. Igaz?) Na most én leírtam a nyűgjeimet egy posztban, és erre kétféle kommet érkezett:


1: Ne kelj fel éjszaka és inkébb aludj, ne foglalkozz vele, ha felébreszt. (Ez szellemileg kb az a szint, hogy "próbálj meg nem felébredni, ha sípol a vekker)


2: Én nagyon tuti gyerek vagyok hozzád képest, mert ennyi és ennyi kutyám volt már és van is, és az én idegeimmel semmi baj nincs, nem is volt, és az olyanok mint te, szinte nincsenek is, és ha vannak, akkor bénák, nem jól csinálják, és én 38 kiskutyás almot is tartottam, és még akkor sem volt semmi baj az idegeimmel, úgyhogy anyukám, vagy apukám, aki te itt nyavalyogsz, nagyon nem állsz a helyzet magaslatán, soha nem leszel olyan kötélidegzetű profi kutyatartó, mint ÉN, vagy mint inkáb MI vagyunk, akik itt csepegtetjük neked a tudást ("ne kelj fel éjsza"), de nem fogadod meg.


Ez a kettő volt. Ezekkel mit tudok kezdeni? Nyilván semmit, és akinek van egy kis esze, az látja, hogy nem ez volt a kérdésem lényege, tehát ezek nemválaszok rá. Sőt a második az kifejezetten provokáció, nem is válasz valójában.


Az én előző kutyám ebben az évben halt meg, és vigigcsináltam vele egy két éves epilepsziás és agytumoros rémálmot, napi sok gyógyszerezéssel, éjszakai és nappali rohamokkal éveken keresztül, fecskendővel etetést, mikor napokig ki volt ütve a súlyosabb rohamok utén, kúpok a rohamok alatt, gyógyszerek, és gyakorlatilag fél évig, egészen a haláláig - mert volt egy pont, ahol el kellett engedni őt - , minden éjszakánk vagy ezzel ment el, vagy az egyik szemünk nyitva volt, hogy jól van e. Ez az ember idegeit megviseli. Most eljutottam oda, hogy ismét kellene kutya, mert eddig bírtam kutya nélkül, de nem azt jelenti ez, hogy az ember idegei ismét visszaváltoztak kötéllé. Ebbe senki nem gondol bele, mindenki a saját életéből, saját kutyájából indul ki. Jelentkezzen az, aki egy két éves agytumort végigcsinált, és szóljon.


Az viszont mérhetetlenül szomorú tanulsága ennek a fórumnak, hogy az elmúlt hetekben közel 20 kérdést tettem fel, konkrlt kérdéseket, kizárólag kutyanevelési témában, amikre szerettem volna tapasztalt kutyanevelők vagy kutyatartók válaszát kapni, de jó esetben 2 ember, ha írt. Erre a mostanira meg dőlnek a válaszok. Miért vonzza ez a kérdés jobban az embereket, mint az adott téma konkrét kérdései? Miért vonzza őket jobban a személyeskedési lehetőség, mint a szakértő vélemény? Egy okos pszichológus majd egyszer megmondja. (Majd mindjárt jön valaki megfejtő, és előadja, hogy "pszichológus neked kell".)

2014. okt. 27. 08:40
 50/70 A kérdező kommentje:
"Azért idegösszeomlást nem kaptam még kutyától" Én sem kaptam, sőt csinálom is a dolgomat vele kapcsolatban rendesen, ezt is írtam ezt. Az idegösszeomlásról azt írtam, hogy néha olyan érzésem van, hogy fogok kapni. Ez nem egy normális emberi gondolat?
2014. okt. 27. 08:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!