Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
Ha most a szobatisztasag idegosszeomlast okoz, mi lesz, ha majd elkezd kamaszodni?
2014. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:
Nem tudom, honnan jön az a marhaság, hogy a stobatisztaság okoz idegösszeomlást. Én egyszerűen elpanaszoltam, hogy a kutyával való intenzív foglalkozás éjszaka és munka mellett felemészti az idegeimet, de legalábbis közel vagyok hozzá, és érdekelt, más hogyan élte, vagy éli meg ezt, ha került ilyen helyzetbe. A válaszolók 10%-a értette, mit írok, a többi nem, és elkezdtek szakérteni. Amikor valami konkrét kérdést teszek fel, alig jön válasz, de egy ilyenre úgy ráugrik az összes önjelölt kutyás, mint kiskutya a koszos zoknira, és kezdődik a fölényeskedés.
2014. okt. 26. 13:53
 33/70 A kérdező kommentje:
Én olyan véleményekre, kommentekre számítottam, mint a 12:34-es hozzászóló pld. Köszönöm neki. Ha a szobatisztaságra nevelés technikája érdekel, majd megnézem szakkönyvekben.
2014. okt. 26. 13:57
 34/70 A kérdező kommentje:
Itt nem lelkifröccsről van szó, de az embernek sokat segít, ha olyanokkal beszél, akik kerültek hasonló helyzetbe. Aztán az sem biztos, hogy a kiskutya mindenkit egyforma idegállapotban ér. Van, mikor az életnek egy amúgy is rossz időszakában éli át az ember.
2014. okt. 26. 14:00
 35/70 SzMHZs ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszak, csak nekem az egyedüllétre szoktatással kapcsolatban. Az első egy hónapot itthon töltöttem vele, mert vizsgaidőszak volt, és 2-3 óránál többet nem volt egyedül (akkor még nem sejtettünk semmit, volt némi rendezkedés a lakásban, de annyi). Aztán mikor elkezdődött a következő félév, gyakorlatilag mintha dolgozni jártam volna, egyedül volt reggeltől délutánig. Előtte próbáltuk azért szoktatni, vettünk neki rágnivalót, reggel lefárasztottam stb. Aztán első nap este csengetett a felső szomszéd, hogy sírt a kutya, és őt zavarja, meg a gyerek nem tud aludni (kismama, 2 gyerekkel, a kisebbik akkor még pár hónapos volt). Hát ideges voltam, de kértem a türelmét, majd pár nap és megszokja. Aztán minden este egyre hisztisebben jött a nő, én is kiborultam, már agyaltam, hogy mi megoldás lehetne. Kérte, hogy csukjuk a kutyát az előszobába, mert a gyerekszoba pont a kisszobánk felett van, és tuti ott van a kutya, onnan hallja. Minden este bőgtem, rettegve jöttem haza, hogy megint panaszáradat vár. Hiába volt a lefárasztás, fokozatosan szoktatás, mindent betartottunk. Aztán egyszer párom valamiért felment és a nő férjével beszélt, aki szerint annyira nem is zavaró az egész, a gyerek alszik tőle, mint a tej, még ő kért elnézést, hogy a felesége ideges. Próbáltam megnyugodni, nem gondolni a dologra, és azóta se tudom mitől, de leszokott róla. 1 hónappal később megkérdezte a szembeszomszéd, hogy megvan-e még a kutya, mert nem hallja sose :)

A másik hasonló szakasz pont most volt nálunk, nagyon ragaszkodó húgyúti fertőzése volt, 3 héten keresztül bepisilt éjszaka is, nappal is, volt, hogy maga alá is (2 éves kutya). Nem bírtam aludni, mert folyamat aggódtam, hogy hol lesz megint pisi, meg hogy mi baja lehet szegénynek.

Szerintem minden kutyával akadnak nehéz időszakok, a kölyökkorban meg különösen. Kitartást kívánok, nem vagy egyedül :) És egyszer csak vége lesz.

2014. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
41%
Tudjuk, hogy te csak panaszkodni akartal. Mi meg erre reagaltunk azzal, hogy szerintunk feleslegesen szenvedsz es ennek az egesznek nem kene ilyen cirkusszal jarnia, ha jol csinalnad.
2014. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:
"Mi meg erre" Kik azok a "Mi"? Alakult itt valami társaság az én ellenpólusom gyanánt? Honnan tudod, hogy egy számodra ismeretlen emberrel, ismeretlen körülmények között egy ismeretlen kutyáva, minek, hogyan kéne lennie? Tisztelettel szólva, azt még az ELTE kutyaetológia tanszékének professzorai sem tudják, nemhogy Te.
2014. okt. 26. 15:25
 38/70 anonim ***** válasza:
68%

Végül is azt várod, hogy a válaszolók azt írják...igen, én is kikészültem idegileg a kiskutya nevelésben. Úúúúgy sajnállak, veled érzek.

Ahogy olvashattad is, sokaknak volt kölyök kutyájuk és nem borultak ki, nem lettek idegkimerültek. Ők azok, akik megpróbáltak tanácsot adni, hogyan kerüld el a jelenlegi helyzetet. Mert a tied most nem az, ami általában jellemző, még akkor sem, ha kölyök kutya kerül hozzájuk.

2014. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:
Én olyanokkal akartam beszélni, aki átélt hasonlót, és nem olyannal, aki nem, viszont osztja az észt. A kiskutya kapcsán átélt idegkimerültségről és ambivalens érzésekről akartam beszélni, nem szobatisztasági módszerekről. De sajnos 4 oldal is kevés, hogy az olvasók jórésze ezt felfogja.
2014. okt. 26. 16:36
 40/70 A kérdező kommentje:
Amit szinte ezzel egyidőben pórázhúzás meg apportirozás kapcsán kérdeztem, azt alig vették észre a válaszadók, kb egy ember írt rá, mert ott valós szaktanács kell, és nem elég az, hogy ócska kutyanevelési frázisokkal lenyomjunk egy kifáradt kiskutyás gazdát.
2014. okt. 26. 16:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!