Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 A kérdező kommentje:

"Akkoriban elég nagy válság volt az életünkben és kutya nélkül is teljes feszültségben lettünk volna, így aztán már pláne nem bírtunk nyugodtan hozzáállni semmihez. "


Na látod, ezt is kifelejtik. Nekem a kutya elhozása előtti este ellopták a teljes fotósfelszerelésemet egy idoraházból több, profi géppel, ami amúgy is rettenetesen megviselné az ember idegeit, hirdetések figyelése, rendőrségre mászkálás, a munkám teljes ellehetetlenülése, és ebben az állapotban hoztam el a kutyát, mondván, hogy hátha meglesznek a gépek, majd a kutya eltereli a figyelmemet erről. Túlzottan szerettem volna ezt a kutyát ahhoz, hogy emiatt visszamondjam, ráadásul akkor már sokszor látogattam a menhelyen, nagyon megszeretett, és én is őt. És egy hete volt itt a kutya, mikor kiderült, hogy a céget, akinek dolgozom, október végén felszámolják. Ilyen apróságok is lehetnek amögött, hogy az ember idegei nincsenek a toppon, mikor kiskutyát nevel.

2014. okt. 27. 08:50
 52/70 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ez volt a kérdés maga: "Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?"

Erre válaszoltam :)

De nyugi! Megértelek, ezért is írtam le, hogy a kutyának azért voltak olyan idegörlő dolgai, mert nem voltunk topon sehogyse, nem hogy kutyaneveléshez. Ezen múlik minden,hogy mennyire tudsz nyugodt és türelmes maradni.

Egyébként olyan esetben, hogyha nincs semmi rendkívüli káosz az ember életében nem normális az, ha kikészül egy kölyökkutyától.

Ott rontottad el, hogy az eredeti kérdésben nem írtad le, hogy vannak más bajok a kutyán kívül. Onnantól már alig érdekel valakit mit fogsz írni a továbbiakban. Szeretnek az emberek kötekedni és a te kérdésed most jó alapot szolgáltatott. Nem csak neten ilyenek az emberek, hanem a valóságban is, csak azt nem a szemébe mondják az embernek hanem a háta mögött. Itt megtehetik, hogy közvetlenül neked mondják, hát meg is teszik. Ezen ne idegesítsd magad. Sok mindenki túl esett már mindenen, biztosan nem példa nélküli a te kimerülésed sem.

A szobatisztaság kérdése azért lenne fontos, azért adtam én is tanácsot, mert ha az megoldódik akkor ki tudod aludni magad és már jobban kezded a napot.

Aztán majd jöhet az apport és a többi dolog. Fontossági sorrend.

2014. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 A kérdező kommentje:
"Ez volt a kérdés maga: "Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?" " Igen, pontosan ez volt a kérdés, és nem az, hogy hogyan kell elérni, hogy éjszaka ne menjen pisilni. Ezért sem értettem, hogy miért arra adogatnak tanácsokat. Aki megértette és arról írt, amire kíváncsi voltam, annak ezúton köszönöm.
2014. okt. 27. 10:33
 54/70 anonim ***** válasza:

3-féle tanács érkezett.

Én írtam, hogyha kb tudod, mikor ébred fel, akkor ébredj fel előbb, és vidd le. Így elkerülheted a sírás dolgot.

Egyébként meg, nem az van, hogy ne ébredj fel rá, hanem várj addig, amíg tart pár másodperc szünetet a sírásban, hogy ne a visításhoz kösse azt, hogy felkeltél.


De ezeket most írtam le utoljára. A kiskutyád a leírtak alapján átlagosan nehéz esetnek tűnik, ezt a nyüszögés dolgot az enyém is csinálta, de párom félálomban nagyon csúnyán rászólt, és azóta csöndben van éjszaka.


Arról nem mi tehetünk, ha a segítséget támadásként fogod fel. Ismerek néhány ilyen embert, és tudom, hogy nem lehet velük mit kezdeni.

2014. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:
A szobatisztaság egyébként teljesen jól halad, balesetei is alig vannak. Az éjszakákkal nem az a baj, hogy vécéznie kell, mert már az első héten is volt olyan, hogy átaludt 7 órát éjjel, hanem az, hogy kicsi a lakásom, és egyszerűen felébreszt éjjel, ha nem viszem le, akkor is, mert egy intenzív zajforrás. Ez ellen nem nagyon lehet mit csinálni sajnos, maximum a füldugó, de akkor reggel sem hallom meg, vagy az ébresztőt sem hallom meg. Én megtehetem, hogy nem viszem le (meg is teszem sokszor), akkor abbahagyja, de az éjszaka közepén fél óra kutyasírás heteken keresztül nem segít abban, hogy az ember idegei toppon legyenek. Nem tudom olyan helyre tenni, ahol nem ébredek fel a sírásra. Nem olyan a lakás. Az éjszakai rendszeres felébredés viszont bizony nagyon tönkre képes tenni az ember idegeit, el lehet jutni oda, hogy az ember már szinte nem is saját maga. Aki ismeri a történelmet, az nyilván tudja, hogy az emberek megtörésére, idegeik tönkretételére az ÁVH és a KGB is azt a módszert használta, hogy éjszaka nem hagyták aludni. Egy hát után már az ember agya felmondja a szolgálatot, és bármi ostoba vallomást aláír. Többek közt Mindszenty Józsefet is így törték meg, mikor a kínzás már nem használt. Az alváshiány igen. Persze az én helyzetem nem olyan éles, mint az államvédelmi börötökben, de a hosszan tartó nem alvás és erőszakos ébredés mély alvásban azért egy picit hasonló hatást ér el, csak jóval kisebb mértékben.
2014. okt. 27. 10:42
 56/70 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg, nem az van, hogy ne ébredj fel rá, hanem várj addig, amíg tart pár másodperc szünetet a sírásban, hogy ne a visításhoz kösse azt, hogy felkeltél. " Mindig így csinálom, sohasem visítás közben veszem ki, napközben sem, hanem akkor, mikor kicsit lecsillapodott, és csendben van pár perce. Azt mindig elérem, vagy ignrálással, vagy szugerálással, de csak csendben veszem ki. Nem vagyok azért annyira amatőr a kérdésben.



Nagyon félreértettél. Én nem kértem segítséget.

2014. okt. 27. 10:45
 57/70 anonim ***** válasza:

Soha nem olvastál még olyanról, hogy egy kicsi kutya sír általában. Amikor magadhoz vetted, erre nem gondoltál? Érhető, hogy az akkori gondjaidat akartad kissé elterelni. Csakhogy a kutya nem nyugtató, hanem egy élőlény. Neki mindegy még, nappal, vagy éjszaka. Ha el akar valamit érni, sír. Kitartóan. Sokkal kitartóbban, mint némely gazdája idegrendszere kibírná.

Alaposabban átgondolva egy fiatal felnőtt kutya lett volna számodra az ideálisabb.

Ha akarod, megfogadsz némely tanácsot innen, mert kaptál jó pár használhatót. Ha nem akarod, akkor kitartás , és a kiskutya növekszik, idővel enyhülnek a gondjaid.

2014. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:

A különbség a kínvallatottak és közted az, hogy te rá tudnál szólni a kutyádra úgy, hogy csöndben maradjon. Szóval az egész érvelésed tök fölösleges szócséplés. Nem áldozat vagy, akit sajnálni kell, hanem olyasvalaki, aki nem tudja azt mondani a kutyájának, hogy csönd.

Mint ahogy én se egy magatehetetlen áldozat voltam az utcán visító kutyámmal, hanem olyan gazda, aki képtelen volt megfékezni ezt a viselkedést.

Az a bajod, hogy azt hiszed, tőled kívülálló okok miatt vannak a lelki problémáid, pedig nem. Vagy ha nem is hiszed ezt, itt ezt próbálod elhitetni mindenkivel.


Ha meg legközelebb nem kérsz segítséget, akkor légyszíves írd ki a kérdésedbe is, és akkor nem fogsz kapni (ennyit). Én tuti nem írtam volna.

2014. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
Elnézést kell kérnem, de tényleg néha az az érzésem, hogy szellemileg elmaradott emberekkel beszélek.... "Érhető, hogy az akkori gondjaidat akartad kissé elterelni. Csakhogy a kutya nem nyugtató, hanem egy élőlény. " Ki mondta, hogy én a kutyával gondokat akartam elterelni? Ezt a baromságot ki találta ki, és ki mondta?
2014. okt. 27. 11:02
 60/70 A kérdező kommentje:
"Nem áldozat vagy, akit sajnálni kell, hanem olyasvalaki, aki nem tudja azt mondani a kutyájának, hogy csönd." Ti olvassátok, amit írok, vagy valami kényszeres kontrázás? Ki mondta, hogy én nem tudom azt mondani a kutyámnak, hogy "csönd"? Olvastál valahol ilyen baromságot? Erre utaló jel, információ, adat volt bárhol is? Említettem olyat, hogy nem tudok bármit is mondani a kutyámnak? Arról beszéltem, hogy az visel meg, hogy hosszú ideje fel kell ébrednem éjszaka. Ahhoz is fel kell, hogy azt mondjam, hogy "csönd". Vagy te alvás közben is tudod neki mondani? Na erre kéne akkor tanács, hogy azt hogyan csinálod. Az nagyon érdekelne.
2014. okt. 27. 11:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!