Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:
Azt ís írtam, hogy én már felneveltem egy kutyát, aki sokkal nehezebben kezelhető volt, egy túltenyészett kiskutya, akivel több probléma volt, és azt is leírtam, hogy szörnyű, napi 24 órás gondokodást igénylő betegséget csináltunk vele végig, amihez nem gyenge idegrendszer kell. Éjszakai több órás fejfájásos körözgetések a szobában, falnak menések, gyógyszerzés, kúpozás éjszaka, rohamok, utána több órán át ölben nyugtatás. Szóljon, aki ezen keresztül ment. Mi igen. Az nem derül ki egyből, és nem lehet tudni sokáig, hogy ez milyen nyomot hagy az ember idegrendszerében. Akkor derül ki, mikor ismét kutya jön. Hiába érzi azt az ember, hogy már helyrejött, kész egy újabb kiskutya fogadására, mert lehet, hogy csak idővel jönnek az idegkimerültség jelei vissza, és nem azonnal.
2014. okt. 27. 11:11
 62/70 anonim válasza:

Kedves Kérdező,

Már ne haragudj, de neked súlyos gondjaid vannak, menj pszichológushoz, ne itt szenvedj és keress önigazolást mert nem vagy képes megnevelni egy kutyát. És igen, veled van a baj, normális ember nem omlik össze idegileg egy kutyától, mert helyén tudja kezelni az állatot. Ha kimerült vagy, menj aludni.

2014. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 A kérdező kommentje:
A kutyád nem lett antiszociális a gonoszságtól, ami belőled árad?
2014. okt. 27. 13:51
 64/70 anonim válasza:
Nem, a kutyám egy jól nevelt kutya, mert úgy neveltük, ahogy egy kutyának arra szüksége van, és nem csináltunk belőle ilyen hisztit. Nem volt egyszerű eset ő sem, de ahelyett, hogy picsogtunk volna egy fórumon, inkább megoldottuk a gondokat. Ha ennyire érzékeny a lelked a kritikára, akkor ne ide írj.
2014. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 A kérdező kommentje:
Kritikát olyantól fogadok el, akit igazol valami. Idejön egy ismeretlen és mondja a dolgokat, azt nyilván nem fogom elfogadni, hiszen fogalmam sincs, hogy ért e a kutyákhoz, vagy sem. Mert ugye az nem egy hivatkozási alap, hogy mint mond magáról és a kutyájáról. Azt mond, amit akar, akár igaz, akár nem. Az is lehet, hogy kutyád sincs. Ez itt nyilván nem fog kiderülni, és ilyenek kiritkáját nem fogom elfogadni.
2014. okt. 28. 16:13
 66/70 anonim válasza:
Az esetleg feltűnt, hogy egy anonimitást biztosító fórumra írt? Itt mindenki azt mond amit akar, mert nem lehet ellenőrizni senkit. Maga nem tanácsot várt, csak megerősítést és sajnálkozást. Itt tényleg nem a kutyával van a legnagyobb probléma.
2014. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha tudnád azt mondani a kutyádnak, hogy "csönd", akkor ehhez egyszer kéne felkelned, és onnantól soha többet, mert csönd lenne. Az én kutyám tényleg egy brutális állat a mai napig, de egyetlen egyszer kellett rászólnunk az éjszakai sírás miatt, és azóta egész éjjel csöndben van. De akkor nagyon csúnyán szóltunk, az tény.

Sajnálom, hogy nem sikerült itt önigazolást nyerned.

2014. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:

Szerencsére a kutyák nem egyformák. Képzeld el, milyen rossz lenne, ha mindenkinek a kutyája ugyanúgy viselkedne, és ugyaúgy reagálna mindenre. Azért a kutyák világa ennél kicsit gazdagabb és színesebb. Az igaz, hogy valóban nem kértem tanácsot, ezért sem értem, hogy miért adtak, és főleg mire.

Az egész szitut az menti meg (és az igazolja, hogy azért mégsem írtam hülyeséget), hogy a frázisokat puffogtató nagy átlag mellett azért volt egy-két intelligensebb válaszoló, aki értette, hogy miről beszélek.

2014. okt. 28. 19:55
 69/70 anonim ***** válasza:
Tehat mimdenki hulye, aki nem ert egyet veled? Csak szolok, hogy a valaszolok kozott van jopar tapasztalt kutyas.
2014. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt tényleg intelligenciaproblémák vannak. Én nem jelentettem ki semmit, következésképpen nincs mivel egyetérteni, vagy nem egyetérteni. Szóval nem is értem ezt az "egyetért veled" dolgot. Az egyetértésnek a posztban nincs tárgya. Azt meg senki nem tudja, ki a tapasztalt kutyás egy névtelen fórumon. Sajnálatos az, az elmúlt egy hónapban közel egy tucat kérdést tettem fel kutyatémában, és jó esetben egy, maximum két választ kaptam, amik sok esetben nem mondtak érdemi tanácsot. De volt, hogy egyáltalán nem válaszolt senki. Akkot hol voltak a tapasztalt kutyások? Biztos aludtak éppen a jólnevelt kutyájuk mellett. De milyen érdekes, hogy itt viszont, egy valós szakértelmet nem igénylő, személyeskedési lehetőségben viszont bővelkedő kérdésnél hét oldalon keresztül rágják a csontot. Na ennyire szakértők.
2014. okt. 29. 07:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!