Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egy gyepi...

Lehetséges, hogy egy gyepi ilyet csinál?

Figyelt kérdés

Nagyon rá vagyok állva a kóbor kutyákra, így természetes, hogy már fejből tudom, melyik kutya van a gyepin, melyiket fogadják örökbe, stb. Mostanában viszont többször is találkozok olyan eseménnyel, hogy egy "örökbefogadott" kutya kóbor kutyaként van.Sajnos nem tudtam intézkedni, mert nem írt vissza sok ember, vagy ha vissza írtak, akkor értelmetlenséget..

Tehát lehetséges az, hogy a gyepi kiírja egy adott kutyához, hogy örökbe fogadták, közben meg lehet, hogy kitették az utcára??

Mert nem hiszem, hogy ennyi újdonsült gazda hagyná el a kutyáját. És 100%, hogy ugyanazok a kutyák, mert tipikusan pl. ugyanott van folt, ugyanakkora, ugyanúyg áll a füle, stb-stb, szóval nem csak hasonló kutyák.

Választ sajnos senkitől nem kaptam, illetve azt kaptam, hogy menjek ide-oda (önkormányzat, polgármesteri hivatal,stb), hogy majd ők segítenek. (valószínű)

Meg hogy nem látják a hasonlóságot, és (mintha nálam lennének a kóbor kutyák, meg a gazdájukat is ismerném),, egyeztessem le a gazdákkal, nézessek chip számot, fotózzak még többet a kóbor kutyákról,stb..


Engem nagyon zavar, hogy ilyen megtörténhet..

(gondolom a gyepinek kéne utánanéznie, hogy a kutyák ott vannak-e a gazdájuknál...)


2014. okt. 29. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármi megtörténhet...
2014. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyepi nem menhely, nem végez utóellenőrzést, de előtte sem nézi, ki viszi a kutyát.
2014. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dickharta ***** válasza:
7%

ez lesz a nagy állatvédés eredménye!

tilos otthon 'elintézni' :) a kiskutyákat. vagyis szelektálni. és még büntetik is. vagyis egyre-egyre több lesz a kutya. természetes,hogy ennyi kutyának nem lehet gazdája! itt,ahol lakom szintén egyre több kóborol. és természetesen a szukák minden tüzelésük után vemhesek maradnak. exponenciális növekedés! nem kellene minden kutyát megmenteni azért!

tegnap például 103 ember halt éhen a világon! igaz ott legalább a kóbor kutyák jól laktak. .

2014. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

"A gyepi nem menhely, nem végez utóellenőrzést, de előtte sem nézi, ki viszi a kutyát."


Ez így nem minden esetben igaz, mert mi is gyepitelepről hoztunk el két kutyát és rá egy évre meglátogatták és kértek fotókat róluk. Szóval azt gondolom ahány hely, annyiképpen állnak hozzá. Ez nagyon szomorú, amit tapasztaltál, sajnos ez is lehetséges. :-( Nehezen ellenőrizhető, szóval szerintem a lelkiismeretükön múlik sok minden.

Örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint Te, ne add fel a jó szokásodat, mert nagy szükség van rá.

Aki pedig fentebb az éhező emberekre hivatkozik: Igen, ez is nagyon nagyon szomorú, hogy a mai úgymond civilizált társadalomban egyáltalán probléma, de aki kutyákat ment, egy falatot sem vesz el az éhezőktől. Illetve nem a kutyamentő tehet arról, hogy vannak rossz sorsú emberek és a kidobott kutyák sem tehetnek róla. Nem kéne a kettőt egy kalap alá venni.

2014. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Dickharta,te nem igazán kedveled a kutyákat,legalábbis a hozzászólásod ezt tükrözi.

Azzal én sem értek egyet,hogy ennyi kutya legyen,szaporodjanak sokasodjanak.Lehet ivartalaníttatni is őket és akkor nem lesznek kiskutyák.

DE...ha már lettek szerintem csak azért is brutális és kegyetlen megoldás a kert végében agyoncsapni az apróságokat.Sokkal inkább gazdit kellene nekik találni(akár ajándékba,ingyen elvihető kutyaként)és csak utolsó esetben egy MENHELY segítségét kérni.

(megjegyzem ők is tele vannak sajnos)

A kérdésre válaszolva a gyepmesteri,vagy ebrendészeti telepek nem fognak utánanézni a kutyáiknak,mert ő hozzájuk még a menhelyeknél is több kutya-macska kerül be.Két hétig kötelesek az állatot csak a gazdájának visszaadni,utána jobb esetben gazdikereső lesz egy adott kutya-egy már a gyepin régebb óta levő eb rovására,akit elaltatnak(a gyepi altat,a menhelyek viszont nem).Arról hogy kiraknák az utcára még nem hallottam,de bármi megeshet sajnos.

2014. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dickharta ***** válasza:
18%

pedig van kutyám.. :) és bárcsak mindenki legalább így tartaná a kutyáját,mint én!

de azzal nem értek egyet amikor emberszámba van véve a kutya.

2014. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Mert sok embernél különbek.

Gondolom,nálad az a szeretet,hogy kint van az udvaron,naponta kap enni és naponta megsimogatjátok.

A kicsik megölése nem szelektálás,mivel általában mindet megölik.Vagy megölik pl.a szukákat,mert a kanokat jobban viszik,közben lehet,hogy a szukák között volt a legéletrevalóbb.Vagy szín alapján választják ki,melyiket hagyják életben.

Inkább ivartalaníttatni kéne a szukákat,és úgy nem születne több felesleges kiskutya.A paraszt erre nem költ,olcsóbb elintézni a kiskutyákat.

2014. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Dickharta: Élőlény, érző lény számba van véve a kutya. A kóbor kutyáról igen is az embernek kötelessége gondoskodni, onnantól, hogy általa került utcára. Senkinek nem jó, sem a kutyának, sem az embernek, hogy hajléktalan kutyák élnek szerteszét. Ne forgasd ki a szavakat, nem arról van szó, hogy emberszámba van véve, hanem ez egy jelenség, amit meg kell oldani. Bár hozzáteszem, én mit kutyabarát, ilyen mondatot meg sem fogalmaznék amit leírtál, ha van kutyád, mert néha többet érnek, mint némelyik aljas embernek nevezett gerinces. A kérdésre viszont még nem sok értelmes válasz érkezett.
2014. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dickharta ***** válasza:
24%

na most aztán kapok a 'kutyásoktól'! :)

aki a kutyáját többre tartja az embereknél,akinek a kutyája a legjobb barátja,annak szerintem mélyen magába kell néznie. nem ez a normális! az emberekkel való kapcsolattartásában valami degeneráció lehet.

2014. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
dickharta Te olyan vagy, mint a veszett fejsze nyele :-D Nem is ragozom tovább, várunk még értelmes válaszokat.
2014. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!