Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A véleményetekre vagyok...

A véleményetekre vagyok kíváncsi. Szerintetek való egy 16 éves lánynak egy Amerikai Staffordshire Terrier?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 20:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ilyen kutyánk 13 évig. Még iskolás se voltam, amikor a házhoz került, és főiskolás voltam, amikor elpusztult. Sok rosszat nem tudok mondani róla. Szeretni való, szófogadó és hűséges kutya volt. Soha nem bántott senkit, igaz a macskákat szerette kivégezni, és a cigányoknak is nekiment kerítésen keresztül :D

Szerintem minden nevelés kérdése, simán elképzelhető egy 16 éves lánynak.


egyébként:

"Jelleme: Az amerikai staffordshire terrier őszinte, barátságos, egyszerű, kedves, mozgékony és szilaj kutya. Figyelmes, nagyon bátor, kitartó, és nem kíméli magát, „bátorsága közmondásos”. Nagyon hűséges a családjához, és általában eléggé engedelmes is. Kissé dominánsan viselkedhet más kutyák felett. Kicsi gyerekek mellett is egész jól kezelhető."


[link]

2010. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2010. jan. 26. 21:27
 23/32 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést nem lehet egyértelműen megválaszolni. Van, aki már viszonylag fiatalon is kellően határozott egy ilyen típusú kutyához, van, aki felnőtten sem. Került már be gyönyörű, fajtatiszta staffordshire terrier kan menhelyre, felnőtt, férfi gazdától, mert nem tudott bánni a kutyával.


Szeretetteljes, de kemény nevelés kell hozzá, náluk tényleg nem lehet megengedni a kicsapongásokat, mert veszélyes lehet a környezetére. Tudnia kell a helyét a családban, kölyökkorában szocializálni kell, emberekhez, állatokhoz.


Nem kortól és nemtől függ, valaki vagy alkalmas a tartására(magabiztos, barátságos szeretetteljes, ám kemény kezű, határozott emberek) vagy nem.


Én talán szukát javasolnék, velük könnyebb bánni.


Végül a saját sztorim: 17 éves lány vagyok, születésem óta kutyák vettek körül (nagyszüleim kutyát tenyésztenek), kedvenc fajtám az amerikai pit bull terrier. Első pitemet 15 éves koromban kaptam, menhelyről, kemény kis szuka volt, harcoltatták, valószínűleg edzőkutyának használták.:( Félelmében támadta az idegeneket, főleg a férfiakat, kutyákkal borzasztóan domináns volt, emberekkel szintén. Tisztában voltunk a kis hülyeségeivel, 15 éves fejjel tökéletesen kordában tudtam tartani. Sajnos egy ostoba baleset miatt (elütötték, pórázról!!!) elpusztult.

Mostani kutyusom szintén egy szuka pit, kölyökkora óta én nevelem, nagyon makacs, de okos, nagyon barátságos, okos, kutyákkal, emberekkel.

2010. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyaovit se hagyd ki! Fontos neki, hogy érintkezhessen más kutyákkal és megtanulja tőlük az együttélés szabályait!
2010. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Minden nap viszem kutyafuttatóra a másik kutyámat is ahol találkozik a többiekkel (napi 1-2 órát) Azért nem akarom vinni kutyaoviba mert 20km-re van csak az ovi
2010. jan. 27. 11:21
 26/32 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Ahogy kivettem a kommentjeidből, te már eldöntötted, hogy kell neked egy ilyen kutya, és csak megerősítésre vársz. Csak az a "jó" válasz, ami támogat téged.

Sajnos nekem van a környezetemben ilyen kutya, és én is azt tapasztalom, hogy más, mint egy "átlagos" fajta. Domináns, nehezen kezelhető, gyakorlatilag már tartok tőle. Kifoghatsz persze a fajtán belül is egy barátságos egyedet, de nem véletlenül mondják, hogy erős kezű gazda kell mellé. Szerintem nagyon-nagyon gondold meg, a nyakadba akarsz-e venni egy ekkora terhet. Ha a kutya személyisége agresszívabb, azt vszínűleg nem tudod kinevelni belőle, legfeljebb kordában tartani. De akkor állandóan résen kell lenned és mindig jelezned, hogy te vagy a falkavezér. Kérdés viszont, hogy el is hiszi-e, hogy te vagy az irányító.

2010. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Végül is tenyésztőtől akarom venni a kutyust már ki is néztem a kennelt ha minden jól megy onnan fogom majd elhozni. Lehet várok még vele egy évet de nem biztos. Ha hozom akkor április környékén hozom mert akkor lesznek elvihetők a kiskutyák. (Törzskönyv,chip,oltások,féregtelenítések)Közel 300km-re van a kennel tőlem. Ha nem is most hanem jövőre veszem akkor is onnan lesz véve. Tudom hogy domináns de ha egy rotival elbírtam akkor ő sem lesz sokkal nehezebb :)
2010. jan. 27. 12:51
 28/32 anonim ***** válasza:

Az számít hogy hogy neveled!!

Persze hogy agressziv lesz a kutya ha ki van csapva a a kertbe mivel "házőrző" de ha senki nem foglalkozik vele persze el van magába :D

Nekem is van egy ilyen kutyám,szeretettel tanitottam,és határozottan.

éreztetni kell vele hogy ki a főnök és utána semmi gond lesz vele:D

Sok sikerta kutyushoz:)

2010. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Amúgy panelba lakok :)
2010. jan. 31. 14:33
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kortól függ.Egyszerüen van aki ért a kutyákhoz(Tapasztalat és utánajárás)és van aki beleugrik minden felelősség nélkül egy ilyen dologba.Azt nem tudom,te melyik tipusba tartozol.Viszont tudom,vannak olyan felnőtt emberek is,akik abszolut rosszul nevelik a kutyáikat:(Azért gondold meg panelba ilyen kutyát szeretnél e tartani.Sok -sok mozgás kell neki.
2010. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!