Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek yorkik miert...

Szerintetek yorkik miert ilyen felkapott olebek? Annyi fele pici kutyus van, miert epp ok a legnepszerubbek?

Figyelt kérdés

Tobb cikket is olvastam meg forumot, ahol mindenhol azt irtak, hogy ez a vilag legnepszerubb olebe. Nekem is van ketto, tehat megertem a rajongast, hogy aranyos, intelligens, de legfokepp terrier es makacs, nehezebben kezelheto (mar aki egyaltalan akarja kezelni es nem csak cuki ruhacskalat ad, elnevezi Édikének, majd bog ha Édi megpattan vagy szazezres karokat tesz...), egyes peldanyok pedig iranyithatatlanok es agresszivek is lehetnek. Egy pl uszkarrol vagy maltairol ezeket nem lehet elmondani, azok higgadtabbak termeszetuknel fogva es nem olyan heves a vermersekletuk. Raadasul az uszkar sok szinben elofordulhat, es gondor szoru, mint egy pici barany. Tehat tavolrol nezve aranyosabb is lehet a yorkinal. Ezzel szemben a yorkinak csak ket szonvaltozata van (hivatalosan ketto, de persze nemetorszagba mar elfogadott a biewer, ocean pearl, choholate, biro, gondust es meg nem tudom miket talaltak mar ki...), a fekete-cser es az acelkek-cser.


Ha nem sajat tapasztalatbol nezem, hanem mas yorkijat, amik tobbynire aranyosak de neveletlenek es pofatlanok mert mindent rajuk hagynak, akkor latnam, milyen rossz valasztas lenne. Sajatjaim mas kerdes, mert felsofoku vizsgas mindketto, nem ismerik a porazt, sosem mennek el, nyitott kapunal egesznap bent vannak stb. (Persze a loposokra ilyenkor nemart figyelni..) tehat en csak jot tudok mondani roluk, de aki ostoba olbekutyat akar, az miert egy ennyire akaratos, karakteres kutyat valaszt?


Meg mi emelte ennyire a magasba ezt a fajtat, hogy lasan tobb szaporitotelep lesz ebbol is, mint a csivavakbol...



2014. nov. 19. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akiknek egy önálló gondolatuk sincsen, csak mások majmolására képesek. Jó példa még erre az Airmax cipő (vagy mi a rák), azt sem azért veszik meg az emberek, mert sportolnak, futnak, pedig az az eredeti funkciója, nem a divatolás. Látják, hogy sok embernek ilyenje van (cipő is, yorki is, stb) és rögtön már nekik is kell, hogy ne érezzék, hogy kilógnak a sorból. Ha mondjuk minden utcasarkon uszkárral közlekednének, akkor a yorkik helyett mindenki az uszkárokkal lenne oda. Bár szerintem volt már ilyen időszak a történelemben :) A szomorú csak az, hogy utána sem néznek, hogy milyen igényei vannak egy ilyen kutyának, nem érik fel ésszel, hogy ez a KUTYA 10-15 évre fog szólni és maximálisan felelőtlenül megveszik az elsőt amit találnak.
2014. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd csajnak volt egy "yorkija", 6 hetesen vette a vásárban, 2 hónap után meg eltüntette, mert lusta volt lejárni vele, lusta volt tanítani, vagy foglalkozni vele, így mindent összetojt, lepisilt, megrágott.

Persze a kutya volt a hülye, hogy nem ült egész nap a sarokban.

2014. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hat amit en vettem meg videkrol az is elegge brutalis karokat okozott. A pisi kaki csak egy dolog, de mivel kint elt es megszokta hogy no szabaly, ezert egyfolytaban ragott, kapart, tepett mindent.. Jo ket honap volt, mire normalis kutya lett es gazdihoz lehetett adni.. Utana mar csak finomitani kellett az eddig tanultakon es rendes kiskedvenc lett olyan fel ev mulva, addigra a betegsegeibol is ki lett kezelve es jo elete lett.. Nade miket kellett atelnie elotte..

Nekem hiaba olebeim vannak, egyik tenyleg olben ulos de az utalja ha folveszik, gorcsol es kalimpal, masik jol viseli ha folveszik, de o sosem jonne olbe.. Tehat en nem arra neveltem oket hogy a kezben eljek az eletuket. Utcan es barhol poraz nelkul jarnak, varosba es kulvarosban is. Sokat setalnak, persze a mostani hidegekbe mar kevesebbet es telen sajnos alig alig, csak az udvarra jarnak pisilni, de ez is athidalhato ugy hogy akkor bent vannak mozgatva, jatszva veluk stb. Egyik rokonomat erosen kirohogtem, amikor 3 evig szobakutyat tarott aki semmit sem tudott, szoszerint a nevet sem, csak a pelenkara pisilest kakilast tudta, mert azert elvertek ha mashova csinalta, aztan elkezdte lehordani az udvarra oket, kapu nyitva volt, kutya kirohant, a csaj meg utana.. Azt hiszem, aterzitek hogy az a kutya tobbe nem allt meg... Es meg csak hatra sem nezett.. Ket perc utan lehagyta, aztan elmenekult otthonrol.. Vegul valakik megtalaltak es olyan becsuletesek voltak, hogy visszahoztak, de azokat az embereket elnezve, jobb helyen lett volna naluk, mint ennel a nonel.. Persze az lett a kutya vege, hogy aztan mar 4 yorkit tartott es vegul elege lett, meg akart szabadulni toluk es ugy ahogy voltak, cuccal, torzskonyvvel, szerzodesekkel stb odaadta, hogy nesze tarts meg oket vagy add tovabb.... Neki ehhez nincs kedve se idege.....

2014. nov. 19. 19:37
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
A gyerekvállalási kedv e a béka segge alatt, de az anyai ösztönöket valamin ki kell élni.
2014. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy meg az én szememben aminek a marmagassága a térdem alatt van, az nem kutya. :)
2014. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Akkor az mi? A hozzad hasonlok tesznek a yorkik fejere azert olyan retardalt az osszes mert igy gondolkodnak.. Vagy gyerek es ezert cukimuki vagy ugyis kicsi es nem lehet tanitani, mert "nem kutya".. Gratulalok neked.
2014. nov. 20. 22:16
 17/21 anonim ***** válasza:
17%

Nézd, én nem vonom kétségbe a kedvenced észbeli képességeit. 55 éves vagyok, és elhiheted, megfordult egy pár kutya nálam, hisz mindig is nagy bolondjuk voltam. De - és hadd maradjon meg ez az előjogom - sohasem szerettem a művi vackokat. Semmilyen tekintetben, így a kutyáknál sem. Egy agyontenyésztett, miniatürizált fajta nem az én világom. Nekem a kutya ott kezdődik, hogy ha megáll a kapuban, oda ember fia be nem teszi a lábát. Ha ugat egyet, a másik utcába is áthallatszik az öblös hangja. Ha vernyákolást akarok hallgatni, arra ott van a macska.

De, mint mondtam, ez az én egyéni véleményem, és sohasem vetemednék olyanra, hogy erről bárkit is meg akarjak győzni.

2014. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Miquel, ízlések és pofonok, de én azt vallom, hogy aki szereti a kutyákat, az nem vakarékoz le egyet sem a mérete miatt, és ugyan úgy a nagyokat sem kell le "nagydög"-özni. Tény, hogy vannak olyan egyedek a kicsik között, akik idegbeteg kis debilek, de ez nem a fajta hibája, hanem a gazdáé, aki ilyenné neveli (pontosabban nem neveli, mert mi lenne szegény Bubukával ha korlátozva lenne).


Amúgy magyarázd már el kérlek, hogy nálad mit jelent az hogy "agyontenyésztett"? Mert jelenleg a staffi és pit keverékek állománya 1000x jobban szét van cseszve (apa fedezi a lányát, tesó a tesót és egyéb szépségek) mint mondjuk a pomerániaié (pedig az is kicsi öleb). A németjuhászokról ne is beszéljünk, akik a földön húzzák a seggüket ügetés közben... Ez az "agyontenyésztés", nem az hogy kicsi egy kutya.


"Nekem a kutya ott kezdődik, hogy ha megáll a kapuban, oda ember fia be nem teszi a lábát."

Igen, egy őrző-védő kutyánál egy helyén is van, de az ölebeket nem azért tenyésztették ki évtizedekkel ezelőtt, hogy őrizzék a házat, de még csak arra sem, hogy rettegjenek tőle az emberek :)

2014. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"az ölebeket nem azért tenyésztették ki évtizedekkel ezelőtt"

Ebben a pár szóban benne van kérdéseidre a válasz. Az agyontenyésztésen ugyanis pontosan azt értem, hogy néhány évtized alatt miniatürizálnak egy fajtát. Igazad van, a minden fajtának vannak gyerekbetegségei. Niyilvá, aki kiválaszt magának egy favoritot, az tisztában van vele, hogy mit vállal.

Bocs, most lépnem kell, de egy óra múlva folytatom.

2014. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21%

A másik, ami fenti mondatban szerepel, a kulcsszó: Öleb.

Nekem ez legalább akkora fából vaskarika, mint pl. a szobabicikli. Vagy mintha CD-játszót építenének egy búvárszivattyúba. Valami vagy ölbe való, vagy eb. Nekem ez a kettő üti egymást.

Ne érts félre, évtizedekig laktam városban, tudom tehát, hogy néha meg kell erőszakolni a célszerűséget, de én akkor is ódzkodom minden művi dologtól. Még a tömegnövelős izmoktól is. Nyilván csak az én hiányosságomat jelzi, de nem fogok műanyag zacskóslevest enni, amíg a kertben meg tudom termelni a bio-zöldséget.

2014. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!