Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek yorkik miert...

Szerintetek yorkik miert ilyen felkapott olebek? Annyi fele pici kutyus van, miert epp ok a legnepszerubbek?

Figyelt kérdés

Tobb cikket is olvastam meg forumot, ahol mindenhol azt irtak, hogy ez a vilag legnepszerubb olebe. Nekem is van ketto, tehat megertem a rajongast, hogy aranyos, intelligens, de legfokepp terrier es makacs, nehezebben kezelheto (mar aki egyaltalan akarja kezelni es nem csak cuki ruhacskalat ad, elnevezi Édikének, majd bog ha Édi megpattan vagy szazezres karokat tesz...), egyes peldanyok pedig iranyithatatlanok es agresszivek is lehetnek. Egy pl uszkarrol vagy maltairol ezeket nem lehet elmondani, azok higgadtabbak termeszetuknel fogva es nem olyan heves a vermersekletuk. Raadasul az uszkar sok szinben elofordulhat, es gondor szoru, mint egy pici barany. Tehat tavolrol nezve aranyosabb is lehet a yorkinal. Ezzel szemben a yorkinak csak ket szonvaltozata van (hivatalosan ketto, de persze nemetorszagba mar elfogadott a biewer, ocean pearl, choholate, biro, gondust es meg nem tudom miket talaltak mar ki...), a fekete-cser es az acelkek-cser.


Ha nem sajat tapasztalatbol nezem, hanem mas yorkijat, amik tobbynire aranyosak de neveletlenek es pofatlanok mert mindent rajuk hagynak, akkor latnam, milyen rossz valasztas lenne. Sajatjaim mas kerdes, mert felsofoku vizsgas mindketto, nem ismerik a porazt, sosem mennek el, nyitott kapunal egesznap bent vannak stb. (Persze a loposokra ilyenkor nemart figyelni..) tehat en csak jot tudok mondani roluk, de aki ostoba olbekutyat akar, az miert egy ennyire akaratos, karakteres kutyat valaszt?


Meg mi emelte ennyire a magasba ezt a fajtat, hogy lasan tobb szaporitotelep lesz ebbol is, mint a csivavakbol...



2014. nov. 19. 08:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem értek annyira egyet azzal, hogy a yorkie a gazdagok ölebe, meg azért tartják ezt mert kicsi és nem eszik sokat.

Mi egy teljesen normális anyagi állapotú család vagyunk, és mindössze azért van yorkink (ami nem is olyan kicsi, vagy 7 kilós) mert a húgom ebbe a kutyafajtába szeretett bele, ez a kedvence, és azért, mert szerinte ők a legaranyosabbak, ráadásul 5 éve másra sem vágyott, csak egy yorkira. Igazából én inkább a nagyobb kutyákért rajongok, nem is a yorki a kedvenc kutyafajtám, de! Szerintem egy nagyon aranyos kutya, ha nem hagyják olyan földig érőre a szőrét, akkor nagyon aranyos tud lenni, olyan mint egy kis medvebocs. Egyáltalán nem büdös, jól nevelhető, éppúgy mint a többi kutyafajta. És tényleg normálisan néz ki, ha nem kötnek neki kis copfot. Viszont más kutyafajtákon is szokott télen ruha lenni, mivel könnyen megfáznak kiskorukban.

2014. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!