Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátom vs. A kutyám,...

A barátom vs. A kutyám, túlreagálom?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete "éltünk" együtt a barátommal mikor megérkezett a kölyökkutyám, ennek már 3 hónapja, de a dolgok egyre rosszabbra fordultak.

Kezdetekben csak teljesen kivonta magát a kutyázásból, ami nem is igazán zavart, mert magamnak vettem, de mára állandó konfliktus forrás lett szegény kis törpe.

Az elején nagyot hibáztam miatta, hetente többször aludtam nála (elmentem este 7-8kor és másnap 2 felé estem haza, ez nagyon sok volt a kutyámnak), emiatt kialakult egy jó kis szeparációs szorongás... Ezen változtattam, ha nála is alszom későn érkezem és korán távozom, nem hagyom egyedül tovább 8-9 óránál. Ez az első konfliktusunk, szerinte folyton a kutyámmal vagyok, ki kellene bírnia 1-2 napot egyedül.

A másik a kutyaovi, járunk, később a sulit is el akarom végezni vele, ill. el akarok kezdeni sportolni, ez nekem nagyon fontos. Őt viszont idegesíti, mintha féltékeny lenne a blökire.

Az utóbbi időben meg fel-fel dobja, hogy meg kéne verni, mert az a megoldás a problémákra, nem a pozitív megerősítés és a nevelés.

Folyton megbánt, mert pici a kutyám, és hallgathatom, hogy bezzeg az anyja nem engedne kutyát (meg semmilyen állatot) a házba.

Kezd elegem lenni, hogy a kutya folyamatos ütköző. Állandó lelkiismeret furdalásom van, hogy keveset foglalkozom a kölyökkel (kb 1,5-2 óra séta, 30 perc aktív játék, kb ugyanennyi tanulás), hogy a barátommal lehessek, de úgy érzem szétszakadok.

Annyira másképp látjuk a kutyatartást... Ezzel nekem nem lenne bajom, én elfogadom, hogy ő nem látja bennük a társat, de ő állandóan meg akar győzni arról, hogy én vagyok a hülye.

Nem kényeztetem el a kutyám, kutyaként kezelem szerintem. Nekem az első szavamra hallgat, ha a barátom szól, mintha süket lenne, ráadásul, ha játszanak, rendszeresen megharapja, hiába magyarázom neki, mi a teendő, nem az hülyeség, meg kell verni...

Húúú, jól kiírtam magamból. Ti hogy látjátok, túlreagálom a dolgot? Mit tehetek, hogy közeledjünk egymáshoz kicsit, a kutyát nem fogom egyedül hagyni 8-10 óránál tovább, lakáskutya, úgy érzem nem tehetem meg vele.


2014. dec. 16. 12:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de szerintem itt nagyon alapvető különbségek vannak köztetek... főleg, ha, mint írtad, a párod az anyjával példálózik... Kicsit fura.

Az én párom sem volt "kutyás", mikor megismerkedtünk, volt ugyan kutyájuk, de nem mint családtag, hanem mint házőrző. Sose engedték a lakásba. De benne megvolt az alapvető készség az állatok szeretetére, és mivel engem szeret, elfogadta velem együtt azt is, hogy egy kutyával fog egy házban lakni. Mostanra egész jól "megnevelődött", pedig régen neki is annyi volt a kutyanevelés, hogy jól meg kell csapkodni - nem rosszindulatból, hanem egyszerűen nem tudott mást. Nekem kellett megtanítanom neki, hogy hogy kell (szerintem) bánni az állatokkal.


Közösen vigyétek el sétálni a kiskutyát, lehetőleg úgy, hogy zavartalanul tudjatok közben beszélgetni, andalogni, tehát egymással is minőségi időt tölteni. (Mellesleg 2.5-3 óra foglalkozás szerintem tök jó, egyáltalán nem kevés, bár nekem lenne ennyi időm a kutyáimra.) Mutasd meg neki, hogy miket tanultatok a kiskutyával, milyen trükköket tud. Kérd meg, hogy kísérjen el kutyaiskolába, mert neked sokat jelentene, ha ő is ott lenne. Ne kényszerítsd bele olyan szitukba, amik nagyon ellenére vannak, pl. ne engedd fel a kutyát a bútorokra, ha ez őt zavarja. Ha csúnyán beszél a kutyádról, akkor határozottan, de nem gorombán, személyeskedés nélkül, asszertíven közöld vele, hogy ez neked nagyon rosszul esik, legyen szíves megválogatni a szavait.



Nem tudom, hova valósi vagy, de pl. Korom Gábor szokott tök jó ingyenes előadásokat tartani nagyobb városokban, érdemes lenne egy ilyenre elhívni. Még úgy is szórakoztató és érthető, ha az ember nem kutyás.


Ha teljesen elzárkózik és nem hajlandó kompromisszumokra... akkor passz. Akkor szerintem át kéne gondolnotok a kapcsolatotokat, bármilyen fájó is. Ha jól értem, egyikőtök sem akarja úgy elfogadni a másikat, ahogy van (kutyaszeretőnek vs. kutyaellenesnek), sőt némi féltékenység is feltűnik a párod részéről. És később, ha netán gyereketek lenne, is az lesz az össz hozzászólása a témához, hogy jól meg kéne verni, ha rossz?

Kicsit elbillent a mérleg nyelve, azt hiszem. Te küzdesz itt, hogy mindenkinek megfelelj, jó gazda és jó asszony légy, ő meg bezzeg-anyuval példálózik... Lenne erre egy frappáns válaszom, de inkább nem mondom.

2014. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
akkor te meg mondd meg neki, hogy az, hogy a saját portáján jobb kakaskodni ezért ott szeret lenni, nem korrekt a kutyanevelésre fogni. ez hatalmi harc a részéről, nem több. ki nyer a kutya vagy ő. hát akkor inkább a kutya mert egy ilyen buta fiú senkinek sem hiányzik az életébe aki még a bunkijából sem hajlandó kimozdulni, holott sokkal nyugottabban is együtt lehetnétek.
2014. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hűűű, köszönöm mindenkinek a válaszát, bár kicsit fáj, hogy nem tudok a párom védelmére kelni, mert igazatok van.

Azt hittem, hogy majd jól leszeditek a fejem, amiért elmozdult az értékrendem, de jó látni, hogy ti is így vagytok ezzel. A barátomat megpróbálom kicsit jobban bevonni a kutyás életbe, oviba is elrángatom néha, amint kitavaszodik, addig úgyse dugja ki az orrát..

2014. dec. 16. 13:49
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutya minimum tíz év.Élhet együtt kutyás és nem kutyás boldogan,de ahhoz nagyon kell szeretni egymást.Lehet a te életmódodba egy szobapãfrány pali sokáig nem illeszthető be.
2014. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem miért kell ráerőltetni a kutyázást, ha ő nem akarja. Az egyetlen jogos elvárás az lehetne, hogy normálisan viselkedjen vele, de az, hogy kutyaiskolát meg ilyen dolgokat csináljon ha nem akar... Hát én fanatikus kutyás vagyok, de ezt nem tartom jogosnak.

Szóval ha jól értem este nyolctól másnap délutánig egyedül volt a kiskutyád? Akkor mégsem lehetsz olyan jó gazda. Eszedbe sem jutott, hogy megkérj valakit, hogy vigyázzon rá? Vagy hogy először megneveld, szobatisztára, stb, és utána hagyd egyedül hosszabb időre? Talán ha így magyarázod a barátodnak, hogy később könnyebb, akkor ő is megértette volna.

2014. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Magyaráztam, és magyarázom a mai napig is, nem nem érti meg. Küldtem neki cikket mind a szobatisztaságra nevelésről, mind a szeparációs szorongásról, úgy is hülyeségnek tartja.

Örülök, hogy te soha életedben nem hibáztál a kutyáid nevelésével kapcsolatban, én igen. Tényleg szörnyű gazda vagyok, hogy amint észrevettem változtattam, igazad van.

Szerintem pedig igenis jót tenne neki, ha látná, hogy nem én vagyok az egyetlen hülye aki foglalkozik a kutyájával, és többre hivatottak, minthogy kicsapjuk őket a kertbe meg megverjük őket ha rosszul csinálnak valamit.

2014. dec. 16. 15:07
 17/25 anonim ***** válasza:
félreértés ne essék. abban valóban igaza van az előző válaszolónak hogy ráerőltetni nem illik. főleg nem úgy hogy fel is út le is út ha pl. nem jössz te is sétálni. ezt nem szabad és nem is kell, mert akkor jobban befeszülne, haragosabbá is válhat emiatt. ha nyitott rá oké, de ha nem akkor hagyjon békén, ne szóljon bele. megvan az erre alkalmas hely. ha szeret elfogad így és többet lesz nálad hogy láthasson. ha nem akkor ígyis ugyis vége lesz előbb utóbb.
2014. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Hát azért hiba és hiba között van különbség. Vannak bizonyos dolgok amik szerintem elég egyértelműek egy kezdőnek is. Azért biztos nem kell elmenni egy 100 ezer forintos tüköriskolába, hogy megtanítsanak ne hagyd 1 napra egyedül a szobába zárva a kiskutyádat. Meg azt sem nagy kunszt, hogy más vigyázzon rá. Na mindegy.

A barátod meg tudja, hogy mások is bánnak úgy a kutyákkal mint te, hisz elmondtad neki. Vagy mégis mit csinál? Közölte, hogy hazudsz és rajtad kívül mindenki láncra verve tartja őket? Kényszeríteni, hogy részt is vegyen benne és szeresse, az teljesen más téma.

2014. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én 1 sétára se kényszerítettem soha, megkérdezem mindig, hogy jön vagy marad, nem tudom, hogy ez miért nem egyértelmű lassan mindenkinek aki ezeket olvassa.

Ő próbál engem kényszeríteni. Magamtól 1 éjszakát se töltött volna egyedül a kutya, ő az aki rávett hogy menjek és maradjak sokáig, most már, hogy nem teszem megint csak ő az aki hisztizik és duzzog, hogy csak a kutyával vagyok, kibír 1-2 éjszakát, miközben jól tudom, hogy nem bír ki.

Komolyan úgy írod mintha ultimátumot adtam volna a páromnak, hogy ha nem jön suliba, akkor elvágom a torkát, nem értem miért vetted ezt a fejedbe, de nyomatékosan megkérlek hogy verd ki, mert hatalmas butaság vagy sikeresen félreértettél.

1x volt az oviban velünk, az első alkalommal, akkor is ő akart jönni, ki is jelentette, hogy soha többé, mert gyökérség, most jutottunk el odáig, hogyha feldobom, akkor benne van abban, hogy majd nyáron 1-2x kijön megnézni minket.

Bár neked már ígyis-úgyis állatkínzó vagyok, kérlek lőj a Dunába, amiért kb 3x magára hagytam hosszabb időre a kutyám, tényleg én vagyok a legrosszabb kutyatartó az országban. Azt azért hozzátenném, hogy minden egyes elmenetelem előtt maximálisan lefárasztottam a kutyám, és sose úgy indultam el, hogy "oké, másnap délután jövök".

2014. dec. 16. 16:39
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most ez van, mi lesz később? Eltilt a barátaidtól, majd a családodtól? Ha egy kiskutya ekkora gondot okoz, egyszerű a képlet: szakíts a sráccal.
2014. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!