Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi rendelő várójában:...

Állatorvosi rendelő várójában: Ne engedd ide a kutyád és te se gyere a kutya közelébe, mert megharaphat. Miért? Mert járok vele öv-re. MI VAAAN?

Figyelt kérdés
Hülye a gazdi? Idegbeteg a kutya? Ennyire elb...ta a kiképző a kutyát? Melyik a valószínűbb?
2014. dec. 30. 22:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Ez a sport ŐV, annak tényleg ilyennek kellene lennie :) De azért igazinak nem nevezném, hiszen az ilyen kutyák valójában nem őriznek meg védenek, csak sportolnak.


Van éles képzés is, de az teljesen más. Az éles kutyát nem érdeklik a körülmények, nem kötődik neki ruhához meg helyhez a dolog, mert akit meg kell harapni, az tutira nem fog neki beöltözni, hogy helló, az én karomat kell szilánkosra törni. Azok amúgy tényleg veszélyesek lehetnek az átlagemberre is, ha a gazda nem vigyáz. De aki egy olyan kutyával beül egy állatorvosi rendelőbe szájkosár nélkül, azt le is kéne csukni nyilvános fegyverviselésért. Bár kétlem, hogy a bullterrieres ilyen lett volna, az ő kutyája valószínűleg csak simán neveletlen, vagy arcolt vele.

2014. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 ödi2 ***** válasza:
89%

Azok a kutyák melyek éles őv képzést kaptak,jó eséllyel nem mennek állatorvoshoz,hanem a doki megy hozzájuk... Legalábbis ez lenne az alap...

Szerencsére nekem házhoz is jön a doki néni és még külön díjat sem számol,mivel gyakorlatilag a szomszédom...

Amúgy most este volt egy eset pont.

Egy tulaj a rotijával sétált velünk egy vonalban,velem a két sárhegyim,párommal az nj.

Kb öt méterrel beelőztek,roti elkezdett örjöngeni a fojtó öv ellennére és támadta volna a kutyáink. Mi megálltunk tőlük kb 2 méterre kutyákat leültettük és vártul a műsor végét. Mikor a roti már majd elfulladt párom megkérdezte a fickót,h segítsünk a kutyával,mert nem lesz jó vége.

Erre az elkezdett kiabálni,h mit fenyegetjül őt és a kutyáját,mikor szegény pára,így is ideges...

Erre már nem tudtunk mit mondani,megfordultunk és kerültünk más felé.

Az én kutyáim még csak felsem mordultak,kíváncsial voltak,mivel mi is higgadtak voltunk. A roti gazdájának stílusát és szavait nem írom le inkább.

2014. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Vsz.egy régimódi öv-re járhat és odakapós a kutyája.Viszont bizonytalan kutyát nem visz az ember ilyen helyre szájkosár nélkül.
2014. dec. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lehet, hogy egyszerűbb ezt mondani, és akkor nem piszkálja senki a kutyát.

Az én bullom pl fél az idegen kutyáktól, többször is volt rá példa, hogy helyi kemény csávók ráengedték a kutyájukat, mert "hát harcikutyának kell a bunyó". Az én kis nebántsvirágom persze megvédi magát, ha kell, de kialakult benne egy félelem.

2014. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ja igen. Igazi SPORT öv-re gondoltam.

Van olyan, hogy vki csak úgy kiképezteti a kutyáját igazi öv-re? Nem csak rendőrkutyáknak és hasonlóknak lehet ilyet?

2014. dec. 31. 09:20
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Sokféle őrző-védő létezik (a sporttól a személyvédelemig), de egyiknek sem az a célja, hogy a kutya ok nélkül csak úgy rátámadjon bárkire.


Az enyém nem járt őv-re (sajnos nem nagyon van a közelben jó suli), mégis megvéd, x méteren belül nem nagyon enged senkit, ha én nem akarom, na meg ha kétséges az illető hozzáállása (részeg, stb). Orvosi rendelőbe szájkosárral megyünk, de nem szoktam bevinni a váróba, pont azért, mert szűk a hely, ne legyen balhé.


Ha az ő kutyája annyira támad és ő tudja is ezt, akkor lehetne annyi esze, hogy nem ül be vele a váró közepére.

2014. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Bárki kiképezheti a kutyáját igazi személyvédelemre, persze, ha az a kutya megfelel a célnak és a kiképző sem kókler :)
2014. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinek lehet, de az átlagember nem szokta annyira fontosnak tartani, hogy rászánja az időt, energiát és pénzt, amit ez igényelne. Általában azoknak elég fontos, akik dolgoznak is a kutyával, rendvédelmi szervnél, vagy kutyás biztonsági őrként.
2014. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
De kérdem én, laikus, hogy az "igazi" személyvédelem, hogy ha bárki közel megy a kutyához, vagy netán megérinti, az lekapja az ember karját attól függetlenül, hogy a gazdája ezt nem szeretné? "Igazi" személyvédelemnél a kutya hoz döntést, vagy mi?
2014. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

19-es!


Kétféleképpen kell a személyvédelmet elképzelni. Pl. rendvédelmi szerveknél (New York-ban pl.) a kutyás rendőrök kutyái általában úgy vannak képezve, hogy x méteren belül ne engedjenek senkit (nemrég láttam pont erről egy dokumentumfilmet is), illetve a "normál" őv-s fajták (pl. roti), akiknél rendben vannak az ösztönök, eleve így működnek. Ezt lehet tovább képezni a másik fajta személyvédelemre, amelyben különböző szituációkat gyakorolnak, pl. a segéd eljátssza, hogy útbaigazítást kér tőled, ekkor a kutya nem támadhatja meg, majd hirtelen rádtámad a segéd, mikor is a kutyának ÖNÁLLÓAN kell támadnia. A hétköznapi életben is lehetnek olyan helyzetek, mikor nem tudsz külön szólni a kutyának, hogy "támadj", vagy bármi más parancsszó, tök mindegy. Persze az megint más dolog, hogy hivatalosan nem védhet meg ily módon a kutyád, na de ebbe ne menjünk bele :)

2014. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!