Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi rendelő várójában:...

Állatorvosi rendelő várójában: Ne engedd ide a kutyád és te se gyere a kutya közelébe, mert megharaphat. Miért? Mert járok vele öv-re. MI VAAAN?

Figyelt kérdés
Hülye a gazdi? Idegbeteg a kutya? Ennyire elb...ta a kiképző a kutyát? Melyik a valószínűbb?
2014. dec. 30. 22:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok.


Nem mellesleg, akinek ilyen kutyája van (akár képzett személyvédő, akár "csak" ösztönből védő), az tudja már kezelni, másrészt meg ne üljön be egy váróterem kellős közepére! Ezek a kutyák nem úgy működnek (de főleg az "ösztönből védők"-jobban nem tudom elmagyarázni sajnos), hogy ha a gazdának olyan kedve van, akkor legyen barátságos mindenkivel, máskor meg védje meg. Ez nem normális hozzáállás, hiszen a kutya (persze valat mennyire meg tudja különböztetni a szitukat-lásd, képzett személyvédő), de azért nem lehet egyszerre mindenkivel kedves, máskor meg testőr.


Na bocsi, nem tudtam érthetőbben leírni.

2014. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, én ezt soha nem értettem, hogy létezik olyan kutya, amelyik a gazdája kérése ellenére támad, csak azért, mert valaki egy méteren belül merészkedett. Szerintem ez így nem működőképes, hogy a kutyát nem lehet leállítani. Olyan viseókat már láttam, amiken kifejezetten a támadó eszközre (kézre, botra, fegyverre) eszközre reagál a kutya parancs nélkül is és annak megfelelően fog az adott kézre, lábra, akármire, de azok a kutyák egy szóra le is ültek, amikor kérték tőlük.
2014. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te a feléd közeledő emberben nem látsz semmi fenyegetőt, de a kutya igen. Pl. egy sánta emberről te tudod (mint ember), hogy azért jár úgy, mert sánta. De a kutya számára ez már simán lehet fenyegető fellépés is. Ez csak egy példa.

Vagy pl. ha az utcán úgy kapnak el, hogy nem tudsz szólni a kutyának, hogy márpedig támadni kéne, akkor megette a fene, ha a kutya önállóan nem cselekszik.

2014. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon is működőképes, csak tudni kellene a gazdának kezelni a dolgot. Pl. ha az előbbi példánál maradva, jön a sánta ember, te meg tudod, hogy a kutyád kitámadHAT rá, akkor egyszerűen arrébb kell menni, elterelni a kutya figyelmét, stb., míg elhalad az illető... Nem véletlenül nem való mindenkinek mindenféle kutya. Én pl. olyan környéken élek, ahol muszáj, hogy "észnél legyen a kutya" és ha kell, akkor a felém közeledőre támadjon ki. Ahol meg úgy látom, hogy nem akarom, hogy ilyet csináljon, ott nekem kell megelőzni a dolgot (pl vonaton utazásnál nyilván nem mehet neki csak úgy akárkinek, ott el lehet terelni egy labdával, míg elmennek mellettünk).
2014. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!