Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyerek szerető, kutya...

Milyen gyerek szerető, kutya fajták valók ami kisbaba, kis gyerek, vagy nagyobb gyerek mellé illene?

Figyelt kérdés
fajtiszta,keveredés-keresztezés-keverék

2015. jan. 8. 15:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy tobben is irtak sok fugg attol h mennyi idot tudtok raszanni, meg persze h van e sajat kertetek vagy nincs. Szerintem kisbaba melle nem valami jo otlet, egy kutya legalabb annyi figyelmet igenyel mint egy gyerek, sot. De ha van olyan a csaladban aki naponta legalabb egyszer elviszi setalni es legalabb egyszer egy orat foglalkozik vele, akkor viszont tokeletes gyerek melle. A kutyak nagytobbsege szereti a gyerekeket, s kiveteles kotodes alakulhat ki koztuk ha egyutt nonek fel. En is a szukat ajanlom, veluk konnyebb. A tacsko nagyon jo valasztas lehet, okosak es szeretik a gyerekeket. Emellett nem kell naponta 2 orat setalni vele, mint pl egy nagyobb testu kutyaval.

Remelem megtalaljatok az idealis fajtat, sok szerencset!

2015. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező, nem tudunk jó szívvel válaszolni a kérdésedre, míg ilyen kevés információnk van!

Ti mit tudnátok nyújtani a kutyának? Gondolom, Te vagy az egyik szülő.

Mennyi időtök van a kutyára napi szinten?

Pontosan mekkorák a gyerekek?

Milyen körülmények közt éltek (panel, kertes ház stb.)?

Milyen kutyás tapasztalatotok van?

Mennyi pénzt tudtok rááldozni, ha szükséges?

2015. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%
Látom sokan írták már a berni pásztort. Nekünk is van egy, áldott jó kutya! Többször volt már beteg, és miután gyógyult, azt a hálát át kell élni vele. Nagyon nyugodt, szófogadó, lelkiismeret kutyafajta.
2015. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
65%

Én azon csodálkozom, hogy még senki sem írta az Újfoundlandit. :D

[link]

"Hogyan viselkedik az újfoundlandi a gyerekekkel?

Az újfoundlandi híres kedvességéről és a gyerekek iránt érzett szeretetéről. Toleráns a gyerekek viselkedésével és olyan tortúrákat is szó nélkül eltűr, amelyek hatására más kutyák odakapnának vagy “elmenekülnének”. Természete miatt ideális társa a gyermekeknek, de a szülőknek feltétlenül meg kell védeniük a kutyát a gyerekek gyakran felelőtlen cselekedeteitől."

2015. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Az angol Bulldogo, Amerikai Staffordshire Terriert vagy Pit Bull.

Ezek a kutyák jól tűrik a fájdalmat, csládszretőkutyák

(Ha pl a kisbaba épp meghúzná a fülét)

2015. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%

Labrador

Golden

Szetterek (Ír szetter, Angol szetter, Gordon szetter)

Berni pásztor

Skót juhász

Angol bulldog

Újfoundlandi

Leonbergi

Magyar/Német/Weimari vizsla

Német dog

Boxer


Amstaff: Na, ez nem első kutyának való, mert kell egyfajta határozottság a neveléséhez, és szocializációra kell figyelni mind emberrel, mind kutyával. Megfelelően le kell mozgatni, és amíg egy másik kutyafajtát elég levinni pl az esőben gyorsan, addig az amstaffal esőben/hóban/szélben/fagyban/kánikulában (na jó itt óvatosan!) le kell fárasztani. De a terrierekre egyébként általánossában igaz, hogy NAGYON nagy mozgásigényűek és lehetnek durcisok. Csak amíg egy mini terriernél nem olyan vészes, addig egy nagyobb terriernél kicsit veszélyesebb lehet. (Amstaff, Orosz-fekete terrier, stb.)


Nekem 2 amstaffom van, az egyik törzskönyves, velem nőtt fel. Imádja a gyerekeket, kutyákkal is kijön, nem mindegyik puszipajtása, de inkább verekedés helyett otthagyja azt, aki nem szimpi neki, mert állandóan (de tényleg, napi 3-4 alkalommal) vittem kutyák,emberek közé.

A másik kutyám pedig befogadott, felnőttként került hozzám, nagy nehezen sikerült elfogadnia az első kutyámat (de ha nem vagyunk itthon, külön vannak a biztonság kedvééért). Minden más kutyára prédaként tekint, és 2 év kutyaiskolázás után is "csak" annyit értem el, hogy ne egyből menjen nekik..gyerekeket útálja, fogalmam sincs az előéletét illetően, de nem lehetett túl szép fiatalkora, ha automatikusan morog a gyerekekre (és férfiakra).


Szóval minden nevelés kérdése, én amondó vagyok.


De egyébként rengeteg keverék vár a menhelyen, van olyan, amelyik tökéletes kutya, engedelmes, nyugodt, nem hebrencs, imádja a gyerekeket, embereket, kutyákat, macskákat, egészséges, és még is várja a halált a ketrecben :(

Szóval látogass ki 2-3 menhelyre, vidd ki sétálni azokat a kutyákat amelyiket javasolják neked, ha nagyobbak a gyerkőcök, akkor őket is vidd magaddal, és utána döntsetek.


A fajtafelsorolásnál persze úgy van, hogy a közepesebb-nagyobb testű kutyákat inkább nagyobb gyerekek mellé ajánlom, de nem azért, mert agresszívak vagy ilyesmi, hanem csak szimplán nagytestűek, és bármennyire is igyekeznek, néha meglökhetik a kisebb gyerekeket. Persze odafigyeléssel minden kiküszöbölhető, de láttam már olyan hirdetést, hogy azért adták le, mert lakásban tartották a nagytestű kutyát (ami amúgy már nagy hülyeség!), és fellökte a gyereket. Persze semmi baja nem lett a gyereknek, de ők leadták inkább...és emiatt nagyon át kell mindenkinek gondolni a dolgokat:)

Sok sikert! :)

2015. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Nekem golden retrieverem van és csak ajánlani tudom. volt olyan, hogy a kisgyerek megpróbált ráülni, meghúzta a farkát, be is ment egyszer a házába... de a kutya az ugyanolyan nyugalommal áll tovább. Egyszerűen nem vadul be soha. :D

És még házörzőként is jól teljesít, mert szörnyen hangosan képes ugatni, ha valami baj van. Az enyém fajtiszta.

2015. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
37%

Hahaha!!! :) 27-es, ez jó:)

Megsúgom, halkan, hogy ne lásd, milyen ciki, MINDENKI kutyája fajtiszta. Vágod, ugye, hogy mit jelent a fajtiszta szó?? :D

Fajtiszta = KUTYA, MACSKA, LÓ, TEHÉN, DISZNÓ


A tied fajtatiszta lehet, legfeljebb, ugyanis

Fajtatiszta = GOLDEN RETRIEVER, OROSZ-FEKETE TERRIER, CSAU-CSAU


De sebaj, nyilván nem törzskönyves, ha ennyit sem tudsz, hogy mi a faj, és fajta közötti különbség:D És ugyanez vonatkozik a többi buta emberre is.

2015. okt. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!