Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen?

Milyen kutyánk legyen?

Figyelt kérdés
kb. egy éve elpusztult a mamám kutyusa akivel szinte eggyütt nőttem föl:(. Ő egy németjuhász kutya volt de a mamám most akar venni egy újat és valószinüleg most másik fajtát. Nagyob méretű házőrző kutyára van szükség ,ami elkapja a rókákat is ha arról van szó de mégis barátságos:) milyen kutyát ajánlanátok? (és esetleg ha a kutyafaj mellé írnátok nevet is,hogy mi illik az adott kutyára azt is megköszönöm, csak ne Hektor leggyen mert az volt a régi kutyánk neve.) köszi:)

2015. jan. 9. 15:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem miért nem jó menhelyről kihozni egy kutyát és ezzel megmenteni az ő életét és esélyt adni egy másiknak, hogy legyen helye, ne az utcán éljen... Komolyan nem értem, hogy a keverék kutya mivel rosszabb, ha a faj és a fajta fogalmával sem vagytok tisztában (faj: kutya, macska, ló, elefánt / fajta: dalmata, boxer, németjuhász)... Vagy azzal nem lehet villogni, mert nem néz ki jól a kertben? Gondolom mamád majd mennyit fog foglalkozni vele, meg persze majd 100-150-200 ezert vesztek kutyát, valószínű... Ami ettől olcsóbb az meg ugyan olyan keverék lehet, mint ami menhelyen van ingyen, csak a sok szaporító így akar pénzt csinálni a kutyájából és kiskutyagyárat csinál belőle, szüljön amíg él, csak jöjjön a lé... Itt egy "jó" példa erre: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6460655-csak-..
2015. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha rokonok tudnak annyi ingyen kiskutyát, akkor minek jössz ide megkérdezni, hogy milyen fajta legyen? Vagy ők a beszerzők, "mondj egy fajtát és intézem"? Az úgy kemény...
2015. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Ja és egy kis plussz néznivaló, hogy okosodj: [link]
2015. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Mit értesz foglalkozás alatt?

Egy kutya magától nem lesz házőrző szakértői foglalkozás is szükséges,vagy legalább kutyaiskola,vagy néhány engedelmességi gyakorlat megtanítása.

De ebben az esetben inkább a nagyival kellene beszélni,az elkövetkezendő 15-20 évben ő fog a kutyával élni.


Neharagudj de ez a "rokonok" szereznek,ez nagyon nem tetszik,kétes dolog.

OlX-ről nem veszünk szaporítós,szaktudás nélküli ellenőrizetlen kiskutyát,mert könnyen lehet hogy valami betegsége van,amire ráköltheted egy bizonyítottan fajtatiszta,tenyésztős kutya árát.Vagy menhely.

2015. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amúgy mi lesz majd a kutyával, ha a nagyi meghal? Mert ez is előfordulhat, hogy a kutya túléli a gazdáját... Erre is gondoltatok?
2015. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Na akkor igazatok van nem teljesen értelemszerű ami amit írtam : szóval amint már mondtam mamám egyedül van szeretne kutyát stb. volt szó arrol ,hogy legyen keverék vagy ne de inkább a fejtiszta kutya mellet döntöttün , az ismerősünk aki ingyen tudná adni ő neki vannak fajtiszta kutyái most mindegy melyik fajta, vagy egy másik ismerősünk meg tudna adni szintén olcsóbban egy másik féle kutyát de még nem döntöttünk arról ,hogy milyen legyen ... ezért kérdeztem ,hogy ti mit ajánlanátok? mart ha esetleg alami jobbam megtatszik akkor inkább az lesz. Aki a menkehelyes kutyákról írt neki csak annyit ,hogy igaza van de azért nem akarunk mert már volt onnan kutyánk és azt annak a kutyának sz előző gazdájának piros kocsia lehetett mivel az a kutya mindig nagyon ugatta a piros kocsikat és egyszer kiszalatt egy elé és meghat ,a másik aki volt az meg hamar meghalt mert bateg volt és igen is szokott vele foglakozni nem tudom miért olyan hihetetlen ez??? nem valószinű az ember azért akar kulyát h utánna lesz@rja... ez nem így van és nem is azért kell a kutyan h a kertbe " villogjon" vele mert egy szomszédja, es nagyon egyedul van és a kutya lenne az egyetlen aki mindog vele lenne... ENNYI . ha valakinek ezek után se világos akkor így járt!!! ha van ötletetek az eredeti kérdésre akkor írjátok le másra nem vagyok kiváncsi!!!!
2015. jan. 9. 17:07
 17/42 A kérdező kommentje:
ahoz meg ha meghalna mi lesz a kutyával ahoz SEMMI KÖZÖD !!!
2015. jan. 9. 17:11
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kérdező, ha valóban foglalkozva volt az előző német juhász kutyával, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy a volt gazda lejjebb adja.
2015. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
És melyik két kutyafajta az amit be tudtok ismerősöktől szerezni?
2015. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
nem teljesen világos h most mire célzol ezzel?
2015. jan. 9. 17:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!