Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda vagyok, amiért...

Rossz gazda vagyok, amiért nem sétáltatom a kutyám?

Figyelt kérdés
Malamutom van, vagyis egy arra hajazó kutyám - akit kiskorában konkrétan bedobtak a kertünkbe és megtartottuk. Sétálni nem viszem, mert nincs rá időm, és nagyon húz pórázon (50 kg vagyok vaságyastól, nem bírom megtartani). Viszont barf étrend szerint etetjük, szabad bejárása van a házba a nap 24 órájában - hétvégén tanítgatjuk is és sokat lasztizunk vele. Mindene megvan, és én úgy gondoltam arany élete van, mások szerint mégis állatkínzó vagyok, mert nem viszem sétálni.
2015. jan. 18. 15:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Az arany elettol ez nagyon messze van. A kutya igenyei nem merulnek ki abban, hogy kap enni es neha dobnak neki labdat. Kulonosen egy munkakutyanak erre joval tobbre van szuksege. Neked is tobbre van igenyed annal, mint hogy kapsz enni, meg idonkent hozzadszolnak, nem? Ha tenyleg szeretitek a kutyat, akkor hivtok egy kikepzot, aki segit megtanitani kezelni ot. Szep dolog, hogy befogadtatok, de ha befogadtatok, akkor felelosseget vallaltatok erte, tehat kotelessegetek kielegiteni MINDEN igenyet, beleertve a lelki igenyeket is.
2015. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg nevelni kellene a kutyát! Érdekes, hogy a malamutos ismerőseim laza pórázon tudják sétáltatni a kutyáikat. Hogy hogyan csinálják? Eleget mozgatják szabadon és foglalkoznak, nevelik őket! A te hibád, hogy húz, te nem foglalkozol vele megfelelően! A minimum, hogy végre felnősz a feladathoz és megoldod ezeket a problémákat! Ha egyedül nem megy, akkor kutyasulival! Csak ne fognád a kutyára, hogy az ő hibája, amiért nem sétáltatod!
2015. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
Kis alacsony, mozgássérült hölgy is járt az egyik menhelyre sétáltatni, a nagy testű kutyák (pl. rotik) voltak a kedvencei. Mivel tudták, hogy nehezen mozog, vigyáztak rá, soha nem esett el. A menhelyiek között van bőven szocializálatlan is, mégis sétáltak velük is. Vagyis ne add fel, legyen fémből fojtó nyakörve, legyen jó erős póráza, ha nagyon húz, vedd rövidre és úgy kényszerítsd a lassításra. Az enyém is menhelyi volt, már 3 éves, lassan kezd leszokni a felesleges húzásról. Én sem vagyok 100 kilós.
2015. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell mástól megkérdezni. Válaszolj magadnak! Szerintem te is tudod..

Nem is inkább arról van szó, hogy rossz gazda vagy, hanem, hogy tudd mire van szüksége a kutyának.

Te is tudod, hogy kell a séta. Hát cselekedj! Ha nem bírod, kérj segítséget!

2015. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem viszed sétálni, hogyan kapja meg az oltásokat? Házhoz megy az orvos?

Ha nem megy, kérj segítséget házhoz járó kiképzőtől! Meg kell nevelned, mert jelenleg feletted áll! Sétáltatni kell a kertben élő kutyákat is, hiszen nekik is szükségük van a fajtatársakkal való játékra, az ingerekre.

2015. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
Az elejen, mikor meg nem tud laza porazon kozlekedni, erdemes alaposan megmozgatni seta elott. Pl labdazassal, ha mas nincs, de meg jobb, ha valahonnan be tudtok szerezni futopadot es azon mozgatjatok negyed orat. Seta kozben ra lehet tenni kutyaknak valo hatizsakot, bele konnyebb sulyokat, vagy vontathat autogumit is. Sokkal konnyebb lesz igy setalni vele.
2015. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Az oltásokért elvisszük az állatdokihoz, kocsiban szépen utazik, a fél másodpercet amíg besétálunk a rendelőbe kibírom, mivel olyankor inkább vontatni kell befele, mert mióta ivartalanítva lett, nem csípi az állatdokit
2015. jan. 18. 16:20
 18/30 anonim ***** válasza:
13%
Valamennyire mindig húzni fog, mert hiszen genetikailag erre kódolt (malamut szánhúzó fajta). De nem mindegy, mennyire engedelmes, mennyire hallgat rád.
2015. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
Akkor mi az oka annak, higy kutyasuliba nem tudjatok elvinni?
2015. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz, egy szanhuzot is meglehet tanitani laza porazon kozlekedni. Kizarolag neveles kerdesem
2015. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!