Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda vagyok, amiért...

Rossz gazda vagyok, amiért nem sétáltatom a kutyám?

Figyelt kérdés
Malamutom van, vagyis egy arra hajazó kutyám - akit kiskorában konkrétan bedobtak a kertünkbe és megtartottuk. Sétálni nem viszem, mert nincs rá időm, és nagyon húz pórázon (50 kg vagyok vaságyastól, nem bírom megtartani). Viszont barf étrend szerint etetjük, szabad bejárása van a házba a nap 24 órájában - hétvégén tanítgatjuk is és sokat lasztizunk vele. Mindene megvan, és én úgy gondoltam arany élete van, mások szerint mégis állatkínzó vagyok, mert nem viszem sétálni.
2015. jan. 18. 15:51
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Kutyasuli sajna csak kb. 90 km-re van, ami anyagilag nem fér bele, mert minimum heti kétszer kéne járni, hogy javuljon a dolog. De megpróbáljuk a futópadot, mivel az van itthon, ha más nem akkor ott fárasztani és utána megpróbálni kivinni. Koszonom a tanácsokat! Viszont ha mondjuk csak heti 2-3 alkalommal vinném, már az is megtenné?
2015. jan. 18. 16:23
 22/30 anonim ***** válasza:
62%
Neked jó lenne, ha csak a házban, és a kertben mozoghatnál, sehol máshol? Mert a kutyáddal ezt csinálod.
2015. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%

Ez a "nem viszem sétálni, mert húz" egy ördögi kör. A kutya azért (is) húz, mert tele van levezetetlen energiával és izgatott, mint az atom. Így természetes, hogy pont leszarja, hogy a gazdi a póráz végén mit akar.

Volt egy ideiglenesem, 1 hétbe tellett, mire leesett neki, hogy minden nap megyünk sétálni és futni. Már azzal sokkal nyugodtabb és kontrollálhatóbb lett a kutya, hogy megszokta, hogy naponta séta van. Egy részt, mert folyamatosan le volt mozgatva, másrészt mert nem lett túl izgatott, hogy "hűűű, de jóóó, megyünk!!! Utca!! Szagok!!!" Így is kellett még sokat korrigálni a sétáján, de ez volt az alap ahhoz, hogy egyáltalán tudjon rám figyelni: ne vesse szét az energia és ne legyen túl izgatott.


Ez a futópados ötlet jól hangzik :)

2015. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
36%
Heti 2-3 az nagyon keves. Minimum heti 5 alkalommal kene. Ha csak ilyen ritkan viszitek, a sajat dolgotokat is nehezititek, mert annal jobban fog huzni, mikor vegre kijut.
2015. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

Minél több séta, annál jobb. A napi kettő se gond, sőt, az se, ha minden nap kint vagy vele az erdőben reggeltől estig. Túl sok séta nincs, a nullához képest meg minden jobb, szóval próbáld meg a lehető legsűrűbben kivinni. Beszerezhetsz egy hosszú (5m+) pórázt is, ha elengedni sem mered, hogy legalább azon kicsit kocoghasson szabadon, nagyot tud dobni a séta értékén, és a pórázfegyelmen is segít.

Meg ugye az sem árt, ha betartod az olyan alapszabályokat, mint hogy megvárod, amíg a kutya lenyugszik, aztán te lépsz ki előbb a kapun, nem engeded rögtön hosszú pórázon káoszkodni, hanem egy kicsit menjen előbb melletted, te szabod meg, hogy merre menjetek, satöbbi. Ha a kapun kijutás elsőre húsz perc, az nem baj, az is élmény a kutyának, meg fárad, amíg tanulja, hogy mik a szabályok; aztán legközelebb már csak a fele lesz, és ha rendszeresen viszed, pár alkalom után már tudni fogja, hogy mi a rendszer.

2015. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
56%
Heti 2-3 az nagyon keves. Minimum heti 5 alkalommal kene. Ha csak ilyen ritkan viszitek, a sajat dolgotokat is nehezititek, mert annal jobban fog huzni, mikor vegre kijut.
2015. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém olyan táncot jár, ha meglátja nálam a pórázt, hogy majdnem felborít. Imádja a sétát, akkor is, ha senkivel sem találkozunk, de van utca, vannak zajok, vannak szagok és ott van a "vadászaton" a gazdi is. Aki beszélget vele, mert ez is fontos.
2015. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki Te ugyanezt.

Otthon vagy, mindened megvan, jókat eszel, arany életed van. Épp csak nem hagyhatod el a házat...nekem ez nem arany élet lenne, hanem börtön.

2015. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

HALTI és HOSSZÚ PÓRÁZ.


Ha nem ugrál össze-vissza akkor a haltival könnyebben tudod vezetni és nem fog húzni. Elviszed egy olyan helyig, ahol már hosszabb pórázra lehet engedni (erdős, ligetes rész vagy ha ilyen nincs egy nagyobb zöld, bokros, füves részre) és rácsatolod a nyakörvére (NEM a haltira!!!)a hosszú pórázt (NEM flexi hanem 5-10 méteres kötél vagy hevederpóráz). Valószínűleg már ettől sokkal kezelhetőbb lesz, hogy hosszú pórázon sokkal nagyobb mozgástere van és nem a te tempódban mentek oda a bokrokhoz, fákhoz, hanem ide-oda ügethet.


Én egy vadászkutyát hoztam el a sintértelepről, rácsatolom a hámjára (ő kisebb termet) a hosszú pórázt ha ligetes részre értünk és mehet a buli, tök jól kifárasztja magát így is és nem húz, hiszen nagy mozgástere van.

2015. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Haltit CSAK a gazdi melletti sétához használd. A hosszú pórázt meg a rohangászáshoz és nyakörvre csatold.


Nehogy valaki azt higgye a haltira kell a hosszú pórázt tenni :O

2015. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!