Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gázspray használata kutyatámad...

Gázspray használata kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés

A kutyámat gyakran szoktam sétáltatni és bizony időnként előfordul, hogy rátámadnak idegen kutyák minden ok nélkül. Ő sosem kezdeményez támadást, ha rátámadnak is rögtön megadja magát, pedig nem olyan kicsi (golden retriever). Arra gondoltam, hogy beszerzek egy gázsprayt ha mondjuk egy kutya rátámad meg tudjam védeni. Természetesen nem alkalmaznám minden közeledő kutyára, csak ha mondjuk egy nagy termetű agresszív kutya szét akarná tépni.

a gázspray ugye nem okoz semmi maradandó sérülést a kutyáknak? Mert nem akarnám én bántani, csak a sajátomat megvédeni.

Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 7. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
lehet bors sprayt is kapni ami tuttira hatásos ,apum már töbször használta.Ugyanarra a kutyára csak 1 szer kell használd utána elég ha csak a spray hangját utánozod és már a helyröl is eltünik az eb
2010. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos lenne a paprika spray pl:a mi környékünkön van egy ház ott lakik 3-4 NAGY termetű kutya de nem is ez a rossz,mert gondolom a gazda egész nap dolgozik és ezért ezek elvannak vadulva,a falkavezér valahogy neki futásból áttudja ugrani a kerítést és nem egyszer láttam hogy letámadta a bicikliseket tehát jó a spray
2010. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Én is így sétáltatok, ne hallgass azokra, akik lebunkózn ak. Valóban nem érdemli meg az idegen kutya hogy lefújjam, mert a GAZDÁJA érdemelné meg, aki nem szocializálta, és még hagyja is hogy kiszökjön. De megteszem, mert védem az enyémet, aki normális. Én 900 Ft-ért vettem vadászboltban, ammóniatartalmú, és az állatorvos szerint csak akkor lehet megvakulni tőle, ha közvetlen a szemébe fújom. Hát eddig egyszer kellett használnom, akkor először arrébbrúgtam, és a második lecsapásakor másfél méterről fújtam le... Taknya nyála egybefolyt, talán tanul is belőle. Másnap láttam (akkor már kerítés mögött) semmi baja nem lett.
2010. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy is szerettem volna a magam védelmére venni, de akkor a kutyámat is ezzel védem.
2010. febr. 8. 19:34
 15/16 anonim válasza:
69%
Á nem avatkoznek bele...??? Vicc... Nem avatkoznek bele ha anyádat szaggatná egy amstaff.. De ha yorkimet megtamadja lefujom mint a szart!!
2015. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Horváth Zsombor 2 válasza:
Szerintem próbáld ki a Sabre Red vagy lehet nem így írják nevű paprikaspray-t az a legjobb a Földön, bár az Amerikai Egyesült Államokban gyártják, de az biztosan hatni fog, fél órán keresztül nem kell félned tőle, de csak ha fél óra után kimosod a szeméből különben még egy darabig csípni fogja a szemét. Igazából nem ajánlom csak gondoltam megemlítem, hogy ilyen is van.
2015. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!