Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti minden kutyátokat szerettét...

Ti minden kutyátokat szerettétek, ami volt? Vagy volt olyan, amelyiket nem?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon szeretem az állatokat, van többféle állatom, akiket nagy figyelemmel gondozok, szeretem és féltem őket.

Úgy tartottam magam, hogy minden állat felé jó szívvel viszonyulok. Viszont nemrég befogadtunk egy kutyust, a menhelyről. Először nagyon bírtam, de 1-2 hét után megmutatta, milyen is valójában. És sajnos azt kell mondanom, hogy hétről hétre egyre kevésbé szeretem. Nagyon irritál a viselkedése, meg a hangja is. Becsülettel gondját viselem, jó helye van minden téren, kivéve azt, hogy így szerintem nem kapja meg azt a szeretetet, amit kellene. Mivel irritál, nincs türelmem eleget törődni vele, játszani vele, simogatni. Viszont emiatt sajnálom őt és lelkiismeret furdalásom van, szívtelennek és gonosznak érzem magam, mert ő meg nagyon szeret és ragaszkodó.

Szerintetek hogy tudnék ezen felül kerekedni?

Volt már korábban kutyánk, őket imádtam. Vele is próbálkoztam, erőltettem a vele való játékot, simit, de nem lett jobb, viszont szeretném, ha boldog lenne. Légyszi ne ostorozzatok, így is piszokul érzem magam emiatt, segítő javaslatra van szükségem!


2015. jan. 29. 22:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen viselkedése zavar?
2015. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kíváncsi lennék, mert párom menhelyi kutyusával ugyanígy vagyok. Nagyon félős, ideges fajta, olyan dolgokat csinál, aminek nem látom az értelmét és a logikáját, pedig nem egy kutyám volt már...
2015. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hogy nem lehet az udvarra kimenni tőle, mert a nyakadba ugrik, összeugrál. Ha hátat fordítasz, hátulról ugrál tovább. Na, erről sikerült leszoktatni nagyjából, azóta a lábad elé veti magát és a cipődet kapargatja, és ahogy lépsz, alád ugrik, elesel benne, lépni nem lehet tőle. Simogatod, hogy majd ettől lenyugszik, de azt sem hagyja, mert közben a kezedet nyalogatja intenzíven. Ha kinyitom a kaput hogy kiálljak az autóval, kiszalad és elkóborol órákra, hiába szólok utána, hogy nem szabad, nem érdekli. Ha hazajövök, akkor ugrál a kocsira, már szétkarmolta az ajtót. Ha a gyereket látja, nagyon örül és örömében sebesen rohangálni kezd, ami során rendszeresen nekirohan véletlenül a gyereknek, fellöki, ő meg sír, beüti magát, már kezd félni a kutyától, pedig nem nagy termetű. Értem, hogy ezeket szeretetből teszi, de borzasztó, hogy már menekülni kell előle szinte, gyorsan be a házba, mielőtt kitépi a szatyrot a kezemből, a gyerek kezéből a kaját, közben szétkarmolja a cipőmet, elesem benne, közben vigyázok, hogy a gyerek megússza..... Aztán meg néha rákezd ugatni, ami nem is ugatás, hanem szörnyű éles hangon vonyít. Jó, hát biztos oka van rá, de hiába szólok rá, hogy nem szabad, küldöm a helyére, meg sem hallja. És ilyenkor olyan kitartó, hogy nem hagyja abba fél óra múlva sem, csak ha kimegyek és büntiből bezárom, ez viszont az éjszaka közepén elég bosszantó. Hát ezek a minden napos dolgok :(
2015. jan. 29. 22:48
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, ezeket neveléssel, türelemmel és kitartással meg tudod oldani, ha időd is engedi. Kutyasuli, tájékozódás, könyvek, net minden amit találsz. Sajnos ezeknek a kutyáknak rengeteg rossz emlékük lehet, ki tudja min mentek keresztül, szerintem szegény csak szeretné tudatni veled, hogy örül hogy végre van gazdája, de ezt te is tudod, mert leírtad.
2015. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok. Azt hittem egy állatszerető ember vagyok, de az utóbbi időben kiderült, hogy saját kutyáimon kívül szinte minden más kutya irritál.

Amiket viszont leírál azok így első ránézésre semmiségnek tűnnek, egy egyszerű neveletlen kutya viselkedése, képezni kéne. Vagy mit vártál, hogy jön egy tökéletesen viselkedő kutya, vagy nem értem?

2015. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Türelemmel és következetességgel le tudod errol szoktatni
2015. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Értelek. Talán nem szerencsésen választottunk :( Volt már menhelyes kutyánk előtte, egy kuvasz, és egy németjuhász keverékünk, aki kölyökként került hozzánk. A kuvasz rögtön normális volt, nevelni sem kellett. A németjuhásszal kölyökként nehéz volt, de 2 éves kora körül megkomolyodott és szuper kutya lett belőle.

Nekem ez a normális, de biztos rosszul gondolom. Falun élünk, itt nem divat a kutyasuli, nincs is. A kutyával persze foglalkozunk, de játékosan, vagyis nem komoly trenírozás megy és kiképzés, hanem mint ahogy a gyerekeimnél is van, ha kell, fegyelmezzük őket és megszokják a szabályokat. Én tényleg jót akarok a kutyusnak, de külön foglalkozni vele minden nap nem tudok, 2 gyerek és a háztartás mellett. Egyszerűen kint vagyunk vele az udvaron, labdázunk vele, néha sétálni visszük, nem minden nap. De neki semmi nem elég. Sajnos a tél miatt ezekben korlátozva vagyunk, abban reménykedem, hogy tavasztól jobb lesz mert akkor órákat tudunk vele kint lenni.

2015. jan. 29. 23:03
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy neveletlen? Az sajnos nem a kutya hibája, hanem a tiéd :) Ezért tényleg nem szép dolog nem szeretni. Meg kell oldani a problémákat, nem kivetíteni a kutyára, mert egyikőtöknek se jó. Ha egyedül nem megy, erre való a kutyaiskola.
2015. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Megint kettes vagyok

Ez esetben viszont tényleg rosszul választottatok. Egy kevésbé pörgős, nyugisabb kutya kellett volna. Mennyi idős, és milyen fajta egyébként?

2015. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez kiképzés, csak a mindennapi nevelést kell tudatossá tenni. Hogy például nem simogatod, amikor ökörködik, mert nem fog lenyugodni, mert hiszen megsimogatod, megdicséred érte, hogy a fejeden ugrál. Majd ha nem foglalkozol vele, neadjisten megtanulod rendesen tiltani, be fogja fejezni.

Mondjuk valószínűleg nincs kielégítve a mozgásigénye, kéne vele menni minden nap sétálni, meg valami agymunkát kitalálni neki, trükktanítást vagy hasonlót, amit élvez és amiben rendesen lefárad szellemileg is.

Ha meg reálisan felméritek a helyzetet és arra juttok, hogy nem tudjátok kielégíteni az igényeit, akkor másik gazda, mert neki se jó ez, és idővel sokkal rosszabb is lehet.

2015. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!