Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti minden kutyátokat szerettét...

Ti minden kutyátokat szerettétek, ami volt? Vagy volt olyan, amelyiket nem?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon szeretem az állatokat, van többféle állatom, akiket nagy figyelemmel gondozok, szeretem és féltem őket.

Úgy tartottam magam, hogy minden állat felé jó szívvel viszonyulok. Viszont nemrég befogadtunk egy kutyust, a menhelyről. Először nagyon bírtam, de 1-2 hét után megmutatta, milyen is valójában. És sajnos azt kell mondanom, hogy hétről hétre egyre kevésbé szeretem. Nagyon irritál a viselkedése, meg a hangja is. Becsülettel gondját viselem, jó helye van minden téren, kivéve azt, hogy így szerintem nem kapja meg azt a szeretetet, amit kellene. Mivel irritál, nincs türelmem eleget törődni vele, játszani vele, simogatni. Viszont emiatt sajnálom őt és lelkiismeret furdalásom van, szívtelennek és gonosznak érzem magam, mert ő meg nagyon szeret és ragaszkodó.

Szerintetek hogy tudnék ezen felül kerekedni?

Volt már korábban kutyánk, őket imádtam. Vele is próbálkoztam, erőltettem a vele való játékot, simit, de nem lett jobb, viszont szeretném, ha boldog lenne. Légyszi ne ostorozzatok, így is piszokul érzem magam emiatt, segítő javaslatra van szükségem!


2015. jan. 29. 22:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Ezért tényleg nem szép dolog nem szeretni"


Ez egy embernél is így van, nem? Te képes vagy minden embert szeretni, akármilyen is a mentalitása? Ha ez csak az elhatározáson múlna, akkor nem lenne válás, szakítás, csak harmónia és boldogság.....

2015. jan. 29. 23:08
 12/28 A kérdező kommentje:

2 éves körülire saccolták, keverék, nem tudom megállapítani, milyen fajtákból van gyúrva. Közepes termetű.

Az ugrálást így szoktattuk le nagyjából, hogy nem vettünk róla tudomást, csak ha nyugton maradt, akkor kapott simit, de ahogy hozzáérsz, megint felpörög, így tényleg nagy türelem kell. De haladunk ebben, csak lassan. Alakul. De nem ezzel van a gondom, tudom, hogy kell nevelni, van ehhez tervem, elképzelésem, hanem az érzelmi rész e lett volna a kérdés. Nem a neveletlensége miatt nem szeretem, hiszen a másik kutyámat a neveletlen időszakában is szerettem. Szóval ehhez kapcsolódott volna a kérdés. Csak hogy mi irritál benne, ebbe a kérdés-játszmába belefutottam és leírtam a viselkedési gondjait, de az érzelmeim vele kapcsolatban ettől függetlenek.

2015. jan. 29. 23:14
 13/28 anonim ***** válasza:
Szóval azt hitted, hogy a kutya így magától megtanul viselkedni, csak mert egyik előző olyan volt? Hát ez nem így működik, de szerintem ez logikus. Gondolom a gyerekeiddel sem úgy voltál, hogy megszülted őket, aztán keresztbetett lábbal várod, hogy 10 diplomás zseni váljon belőlük, hanem megdolgozol érte, hogy felneveld őket. Hát a kutyát is nevelni, különben mitől lenne normális? Ilyen egyszerű problémákhoz mint az ugrálás, még nem is kell kutyaiskola. Nem leszólni akarlak, csak nem értem, hogy képzelted el az egészet.
2015. jan. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Na, közben látom a következő kommented. Hát ha tervezed nevelni, akkor nem tudom mit tehetnél még. Velem még sosem volt olyan, hogy egy olyan állatot ne szerettem volna, akit én választottam ki gondosan és akartam. Csak az olyanokkal éreztem így akik nem az én befolyásom alatt vannak.
2015. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok megint

Pedig létezik ilyen. Volt egy kutyám, akinek a dolgait én is nehezen bírtam idegekkel. Többet megneveltem már, de őt valamiért nem bírtam elviselni hosszabb ideig. Türelmetlen voltam vele kissé.

2015. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nekem meg sosem volt ilyen, minden allatomat szerettem.

Foleg, ha meg OK is viszontszerettek :)

Emberekkel is igy vagyok. Ha OK szeretnek valami miatt, termeszetes hogy en is szeretnem, kedvelem oket.

Szamomra erthetetlen a problemad.

2015. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Miért kéne minden embert szeretni? Lehet, hogy szociálisan alulfejlett vagyok, de nekem erre nincs ingerem. Minimális tisztelet jár azoknak, akik el nem cseszték valamivel, és ennyi, alapvetően élni és élni hagyni elven viszonyulok a társadalom nagyobb részéhez.

A kutyát, akiért viszont tudatosan felelősséget vállaltam, igenis illik rendesen ellátni, ebbe pedig beletartozik az, hogy normális környezetet teremtek számára, nem hagyom feszültségben élni. Vagyis szeretem.

2015. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is volt olyan ideiglenesem, akitől a falra másztam, abszolút nem passzolt a stílusunk. De hát ezért nem örökbe kellett, csak amíg nem lett gazdája :D Olyan sokáig volt nálam, hogy mindenki mondogatta, hogy biztos itt ragad nálam, de egy percig sem volt kétséges, hogy mennie kell, mert hiába nem okozott számottevő problémát a mindennapokban, akkor is az idegeimen táncolt, pusztán a személyiségével. Van ez így. De mint mondtam, ilyenkor kell átgondolni, hogy kell-e nektek egymással szenvedni még 10+ évet, vagy mindenkinek jobb, ha másik gazdát keresel neki, és a következő kutyádat tudatosabban választod ki.
2015. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

Kettes vagyok, offolok egyet, aztán eltakarodok :D

Annyira meglep, hogy normális válaszok jönnek, és senki nem kötekedik, hogy az már büntetendő o.O

2015. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A szeretet és a felelősségtudat/felelősségvállalás nem ugyanaz. Hiába próbálod rám húzni, ebben nincs hiány, maximális ellátást, törődést megkap. A szilveszteri tűzijáték ideje alatt pl. az volt a legfontosabb számomra, hogy végig, amíg tartott a környékünkön, őt simogattam, nyugtatgattam, mert félt. Tehát el tudom játszani, hogy szeretem, de ez akkor sem szeretet, mert ha ránézek, azért érzem, hogy nem szeretem úgy, ahogy kellene, és a törődésem nem szívből jön, csak erőltetett.
2015. jan. 29. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!